Kínába igazolt Elek Ákos

A Diósgyőrből távozó védekező középpályás Huszti Szabolcs csapattársa lesz a Csangcsun Jataj csapatánál.

Hosszú évek után ismét átigazolási díj ellenében távozott egy játékos Diósgyőrből, ráadásul külföldi klub a vevő, ami az OTP Bank Ligában szereplő játékosok esetében úgyszintén nem volt gyakori az utóbbi időben.

Elek Ákos kedden orvosi vizsgálatra utazott Kínába, ahol megfelelt, majd a DVTK és a Csangcsun Jataj is megegyezett egymással, így a 31-szeres válogatott labdarúgó Huszti Szabolcs ázsiai klubjában folytatja pályafutását – írja a dvtk.eu.

Elek Ákos 2012 nyarán érkezett Diósgyőrbe, az elmúlt időszakban 67 mérkőzésen öt gólt szerzett. A védekező középpályás fokozatosan nyerte vissza formáját, és lett a DVTK alapembere, az utolsó évben csapatkapitánya is. Tagja volt a Ligakupa-győztes, Magyar Kupa-döntős és az Európa Liga-selejtezőben három kört menetelő csapatnak. Nagyszerű teljesítményét jelzi, hogy az elmúlt években Tatár Györgyöt megelőzve – most már Kádár Tamással holtversenyben – a DVTK labdarúgójaként ő viselte legtöbbször, 13 alkalommal a válogatott mezét.