Dzsudzsák gólpasszt adott volt csapata ellen

A magyar válogatott csapakapitányának együttese százszázalékos teljesítménnyel jutott tovább.

Az Európa Liga csoportkörének utolsó (hatodik) fordulója előtt már több csoportban eldőlt a továbbjutás, így volt ez honfitársaink esetében is.

Dzsudzsák Balázs együttese, a Dinamo Moszkva a magyar válogatott csapatkapitányának korábbi klubja, a holland PSV Eindhoven otthonába látogatott. Az oroszok eddig mind az öt meccsüket megnyerték, úgyhogy számukra a legfőbb tét a tökéletes mérleg megőrzése volt, ami a kilencvenedik percben lőtt góllal sikerült is nekik, ezzel az egész EL-mezőny egyetlen százszázalékos csapataként mentek tovább. Honfitársunk kezdő volt, ő adta a gólpasszt, majd a 93. percben lecserélték. A meccset Vad II István személyében magyar bíró vezette.

Az osztrák bajnok Red Bull Salzburg kapuját érdekes módon ezúttal nem Gulácsi Péter őrizte a román Astra Giurgiu ellen, ő csak a kispadon kapott helyet, de együttese nélküle is 5-1-re győzött.

Még komolyabb tétje volt a Borussia Mönchengladbach és a svájci FC Zürich találkozójának, mégpedig a továbbjutás. A németek győztek, így az A-csoport másik meccsén szintén nyerő spanyol Villareal társaságában továbbléptek.

A török Besiktas és az angol Tottenham meccse a csoport első helyéről volt hivatott dönteni, de első nekifutásra csak hét perc jutott a csapatoknak a világítás meghibásodása miatt. A kényszerszünet bő negyedóráig tartott, de a 91. percben, a házigazdák 1-0-s vezetésénél ismét sötétbe borult a stadion. A bíró ahelyett, hogy lefújta volna a találkozót, ismét félbeszakította, de nem sokkal később lepörgethették a maradék néhány percet. Sikerükkel a törökök az első helyen mentek tovább, a londoniak pedig másodikként zártak.

A B-csoportban veszélybe került a Torino továbbjutása, hiszen gyorsan hátrányba került a dán FC Köbenhavn otthonában, de a hazaiaktól még a szünet előtt kiállítottak két embert, az olaszok ráadásul kaptak egy tizenegyest is, aztán a szünet után berámoltak újabb három gólt, így a vége kiütéses siker (5-1) lett.

Az F-csoportban kisebb csoda történt, ugyanis a francia Saint-Étienne kikapott a Dnipro otthonában, és mivel az olasz Inter gól nélküli meccset játszott az azerbajdzsáni Karabah vendégeként, végül a milánói kék-feketék mellett az ukránok léptek tovább.

A G- és az I-csoportból három csapatnak volt esélye a továbbjutásra. A horvát Rijekának bravúrral lett volna szüksége a Sevilla vendégeként, de vereség lett a vége, a selejtezőben a Debrecent búcsúztató svájci Young Boysnak azonban sikerült legyőznie és megelőznie a cseh Sparta Prahát. Hasonló bravúrt ért el a francia Guingamp a görög PAOK otthonában.

A nyeretlen francia Lille-nek győznie kellett volna a Wolfsburg ellen a továbblépéshez, de előbb gólhátrányba, majd emberelőnybe került, újabb gólt kapott, kihagyott egy tizenegyest, és végül megkapta a harmadik találatot is.

A biztos csoportelsők közül az Everton és a Fiorentina is hazai pályán kapott ki. A Trabsonspor vesztett, a Lokeren nyert az L-csoportban, a pontazonossággal mégis a törökök mentek tovább az egymás elleni eredmények miatt. A román Steaua nem tudta kihasználni a dán Aalborg vereségét.

Európa Liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló

A-csoport

Apollon Limasszol – Villarreal CF (spanyol) 0-2 (0-2)

Borussia Mönchengladbach (német) – FC Zürich (svájci) 3-0 (1-0)

A végeredmény: 1. Mönchengladbach 12 pont, 2. Villarreal 11 pont, 3. FC Zürich 7 pont, 4. Apollon 3 pont

B-csoport

FC Bruges (belga) – Helsinki JK (finn) 2-1 (1-0)

FC Köbenhavn (dán) – Torino FC (olasz) 1-5 (1-2)

A végeredmény: FC Bruges 12 pont, 2. Torino FC 11 pont, 3. Helsinki JK 6 pont, 4. FC Köbenhavn 4 pont

C-csoport

Besiktas JK (török) – Tottenham Hotspur (angol) 1-0 (0-0)

FK Partizan Beograd (szerb) – Aszterasz Tripolisz (görög) 0-0

A végeredmény: 1. Besiktas 12 pont, 2. Tottenham 11 pont, 3. Aszterasz 6 pont, 4. FK Partizan 2 pont

D-csoport

Red Bull Salzburg (osztrák) – Astra Giurgiu (román) 5-1 (2-0)

Dinamo Zagreb (horvát) – Celtic Glasgow (skót) 4-3 (2-2)

A végeredmény: 1. Salzburg 16 pont, 2. Celtic 8 pont, 3. Dinamo Zagreb 6 pont, 4. Astra 4 pont

E-csoport

Panathinaikosz (görög) – Estoril Praia (portugál) 1-1 (0-0)

PSV Eindhoven (holland) – Dinamo Moszkva (orosz) 0-1 (0-0)

A végeredmény: 1. Dinamo Moszkva 18 pont, 2. PSV Eindhoven 8 pont, 3. Estoril 5 pont, 4. Panathinaikosz 2 pont

F-csoport

Dnipro (ukrán) – AS Saint-Étienne (francia) 1-0 (0-0)

Karabah FK (azerbajdzsáni) – Internazionale (olasz) 0-0

A végeredmény: 1. Internazionale 12 pont, 2. Dnipro 7 pont, 3. Karabah 6 pont, 4. Saint-Étienne 5 pont

G-csoport

Sevilla FC (spanyol) – HNK Rijeka (horvát) 1-0 (1-0)

Standard Liége (belga) – Feyenoord (holland) 0-3 (0-1)

A végeredmény: 1. Feyenoord 12 pont, 2. Sevilla 11 pont, 3. Rijeka 7 pont, 4. Standard Lége 4 pont

H-csoport

LOSC Lille (francia) – VfL Wolfsburg (német) 0-3 (0-1)

Everton FC (angol) – FK Krasznodar (orosz) 0-1 (0-1)

A végeredmény: 1. Everton 11 pont, 2. Wolfsburg 10 pont, 3. Krasznodar 6 pont, 4. Lille 4 pont

I-csoport

SSC Napoli (olasz) – Slovan Bratislava (szlovák) 3-0 (2-0)

BSC Young Boys (svájci) – Sparta Praha (cseh) 2-0 (0-0)

A végeredmény: 1. Napoli 13 pont, 2. Young Boys 12 pont, 3. Sparta Praha 10 pont, 4. Slovan Bratislava 0 pont

J-csoport

Steaua Bucuresti (román) – Dinamo Kijev (ukrán) 0-2 (0-0)

Rio Ave (portugál) – Aalborg BK (dán) 2-0 (0-0)

A végeredmény: 1. Dinamo Kijev 15 pont, 2. Aalborg 9 pont, 3. Steaua 7 pont, 4. Rio Ave 4 pont

K-csoport

Fiorentina (olasz) – Dinamo Minszk (fehérorosz) 1-2 (0-1)

PAOK Szaloniki (görög) – EA Guingamp (francia) 1-2 (1-1)

A végeredmény: 1. Fiorentina 13 pont, 2. Guingamp 10 pont, 3. PAOK 7 pont, 4. Dinamo Minszk 4 pont

L-csoport

Legia Warszawa (lengyel) – Trabzonspor AS (török) 2-0 (1-0)

Metalliszt Harkov (ukrán) – KSC Lokeren OV (belga) 0-1 (0-0)

A végeredmény: 1. Legia Warszawa 15 pont, 2. Trabzonspor 10 pont, 3. Lokeren 10 pont, 4. Metalliszt 0 pont

A Bajnokok Ligájából az Európa Liga mezőnyébe került: Olimpiakosz (görög), Liverpool (angol), Zenit (orosz), Anderlecht (belga), AS Roma (olasz), Ajax (holland), Sporting CP (portugál), Athletic Bilbao (spanyol)