nb2

Hatossal jutott vissza a Vasas az NB I-be

Gyűjtőcikkünkben az NB II 28. fordulójának összes szombati jegyzőkönyve megtalálható.

Hét mérkőzést rendeztek szombaton a másodosztály 28. fordulójában. Délután az Ajka–Cegléd és a Mezőkövesd–Siófok meccsekkel indult a játéknap.

Ajka–Cegléd

Egészen kiváló időjárási körülmények között kezdődött a találkozó, amelynek első félideje elsősorban az Ajkáról szólt. A 11. percben szerezte meg a vezetést a házigazda: Zámbó Bence indult meg a saját térfeléről, több ceglédit is kicselezett, a tizenhatos előtt Majorral csinált egy kényszerítőt, majd a passzát Császár juttatta a kapuba (1-0). Két perc múlva jöhetett volna a gólra gól, de Major óriási ziccerben, hat méterről fölé lőtt.

A 23. percben a bal oldalról átívelt labdára Sowunmi érkezett a hosszú oldalon, ám két lépésről a kapufára fejelt. Hat perccel később egy kifejelt labdát Varga Gábor húsz méterről, kapásból zúdított kapura, Kovács Attila nagyot védett. A 41. percben jegyezhettük fel az első igazi ceglédi lehetőséget, ekkor Oláh Máté lépett be a támadásba, a tizenhatoson belül csinált egy jó cselt, majd a keresztlécet találta telibe. Az első felvonás után teljesen megérdemelten vezettek a hazaiak.

A második félidőben nagyon hamar megfogyatkozott a Cegléd: az 51. percben Majoros Árpád dobta fel magát a tizenhatoson belül, ezért megkapta második sárga lapját, majd a pirosat is. Négy perccel később már kettő volt közte: Asztalos száguldott el a bal oldalon, levitte a labdát az alapvonalig, középre tette, ott Sowunmi érkezett, és hét méterről a kapu közepébe lőtt (2-0). Újabb tíz perc elteltével Zámbó 23 méterről tekert egy szabadrúgást a hálóba (3-0). A 74. percben Major kapott labdát a bal szélen, bevitte a tizenhatoson belülre, megverte a védőjét, és spiccel a hosszú sarokba lőtt (4-0).

Az Ajka ilyen különbséggel is megérdekelten nyert, a kiesőhelyen álló Cegléd pedig a múlt heti, Balmazújváros elleni meccs után ismét 4-0-s vereséget szenvedett – tudósított a helyszínről Unger Richárd.

Mezőkövesd–Siófok

A bennmaradásért harcoló Siófok három pontot szerzett a korábban a feljutásra is reális eséllyel pályázó Mezőkövesd otthonában: Bajzát Péter 54. percben szerzett góljára két perc múlva Gárdos András válaszolt, és sokáig úgy tűnt, ezzel ki is alakult a végeredmény. A 92. percben azonban Hegedűs Dávid utolsó emberként szabálytalankodott a tizenhatoson belül, amiért kiállították. A tizenegyest Andorka Péter váltotta gólra, ezzel a Siófok 2-1-re nyert.

Vasas–Csákvár

A bajnoki címre hajtó Vasas nem bízta a véletlenre: a Csákvár elleni találkozó második percében Ferenczi István lőtt közelről a hálóba, majd öt perccel később Debreceni András fejelt a léc alá egy szögletet követően (2-0). Fél óra elteltével már három volt a Vasas előnye, miután Ferenczi lőtte ki a hosszú sarkot (3-0). Milinte védései tartották életben a Csákvárt, de a második félidő 15. percében már ő is tehetetlen volt: Grúz Tamás egy pontrúgást követően szintén közelről továbbított a hálóba (4-0). Vida Máté a 85. percben szerzett nagy gólt: mintegy húsz méterről lőtt a jobb alsó sarokba (5-0), míg a végeredményt Mohamed Remili állította be, egy kényszerítő végén (6-0).

Kaposvár–Soroksár

A sereghajtó Kaposvár az életéért küzdve lépett pályára a Soroksár elleni hazai találkozón. Vendégsiker esetén gyakorlatilag már csak matematikai esélye maradt a bennmaradásra Prukner László tanítványainak. A kezdésen azonban ez nem látszott: a negyedik percben Lovrencsics Balázs szerezte meg a vezetést a vendégeknek (0-1). Fejős Áron tíz perc múlva egyenlített, de a negyvenedik percben Lovrencsics ismét eredményes volt (1-2). A 77. percben pecsételődött meg a Rákóczi sorsa: Hodgyai László emelt a kapuba egy ziccer végén (1-3). A Kaposvár így két fordulóval a vége előtt hat pontra van a bennmaradást érő 13. helytől.

Gyirmót–Sopron

Megyei rangadót rendeztek Gyirmóton. A feljutásért harcoló hazaiak a Sopront fogadták. A 34. percig kellett várni az első gólra, de azt nem kis meglepetésre a vendégek jegyezték: Kapacina szabadrúgásánál Horváth Péter előzte meg a védőit, és közelről a hálóba csúsztatott (0-1). A folytatásban a Gyirmót mindent megtett az egyenlítésért, igaz, a soproniak előtt is adódtak lehetőségek. Az egygólos előny azonban kitartott a végéig, így az éllovas Vasas közvetlen riválisa nagyon fontos pontokat hullajtott odahaza.

Szolnok–Szigetszentmiklós

A Szolnok a Szigetszentmiklóssal találkozott kora este. Kis Károly együttese az első félidőben nem találta a fogást Horváth Ferenc tanítványain, de az 53. percben Vári Barnabás megtörte a gólcsendet: fejesét előbb bravúrral védte Sánta, de a kipattanó is a támadó elé került, aki másodjára nem hibázott. A hajrában a csereként beállt Weitner Ádám gyorsan összeszedett két sárga lapot, így emberhátrányban folytathatták a vendégek. Egy gól döntötte el a találkozót; a Szolnok fontos három pontot szerzett.

Békéscsaba–Szeged-Grosics

A Szeged-Grosics is nagy szívességet tett a Vasasnak ezen a hétvégén, hiszen a dobogós Békéscsaba vendégeként gól nélküli mérkőzést játszott, úgy, hogy a hajrában akár a győzelmet is megszerezhette volna.

Ezzel az angyalföldi együttes immár öt ponttal vezet a második Gyirmót, valamint héttel a harmadik Békéscsaba előtt. Eldőlt tehát, hogy a Vasas immár biztosan az első két feljutóhely valamelyikén végez, így nyáron az élvonalban indulhat.

NB II, 28. forduló

Szolnoki MÁV FC – Szigetszentmiklósi TK-Erima 1-0 (0-0)

Szolnok, 500 néző. Játékvezető: Kulcsár K.

Szolnok: Pokorni – B. Tóth, Papucsek, Mile, Fritz – Kenderes, Zsdrál (Zsolnai, 75.), Lengyel B. – Rokszin (Mundi, 83.), Csirszki (Zvara, 61.) – Vári. Edző: Kis Károly

SzTK: Sánta – Sós M., Vágó L., Póti, Pollák – Hevesi-Tóth – Osváth (Benkő, 78.), Szepessy (Weitner, 58.), Bonifert, Mészáros L. (Szabó B., 72.) – Fekete Á. Edző: Horváth Ferenc

Gólszerző: Vári (53.)

Kiállítva: Weitner (88.)

Gyirmót FC – Soproni VSE-GYSEV 0-1 (0-1)

Gyirmót, játékvezető: Kovács J. Z.

Gyirmót: Somogyi – Nagy S., Balog Z., Lázár P., Fejes – Madarász (Szegi, 82.), Papp K. – Beliczky, Magasföldi, Gyurján B. (Bohner, 64.) – Oross (Bobál G., 51.). Edző: Sisa Tibor

SVSE: Halasi – Bobál D., Eszlátyi (Baranyai, 82.), Holdampf, Horváth P. (Pados, 67.), Fazakas, Deme, Szabó L., Zamostny, Jovetics, Kapacina (Erdélyi, 54.). Edző: Supka Attila

Gólszerző: Horváth P. (34.)

Békéscsaba 1912 Előre FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-0

Békéscsaba, 1000 néző. Játékvezető: Botló

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. (Prasler, 80.) – Borbély B., Birtalan (Balázs R., 67.), Spitzmüller, Szilágyi P. – Berki (Bagi, 70.), Viczián. Edző: Zoran Szpisljak

Szeged-Grosics: Szántai – Hegedűs M. (Hegedűs E., 67.), Mészáros M., Berde, Farkas M. (Polareczki, 58.) – Zelenyánszki, Oláh G., Máté P., Markovics – Fitos (Kéri, 88.), Oláh L. Edző: Nyilas Elek

Kaposvári Rákóczi FC – Soroksár SC 1-3 (1-2)

Kaposvár, 500 néző. Játékvezető: Böcskei

Kaposvár: Bozsó – Kovács O., Lakatos G. (Petrók, a szünetben), Vermes, Faggyas – Fejős (Dominic, 65.), Nagy K., Albert Á., Kiss M. – Rajczi P., Zsivóczky N. (Olasz D., 74.). Edző: Prukner László

Soroksár: Holczer – Vass Zs., Pandur P., Farkas A., Gohér – Huszák (Hodgyai, 62.), Sándor I., Kovács D. (Lannert, 53.) – Lovrencsics B. (Kincses P., 68.), Szenes, Pál A. Edző: Lisztes Krisztián

Gólszerzők: Fejős (14.), illetve Lovrencsics B. (4., 40.), Hodgyai (77.)

Vasas FC – Aqvital FC Csákvár 6-0 (3-0)

Illovszky-stadion, 2500 néző. Játékvezető: Berger

Vasas: Hermány – Bori, Debreceni A., Grúz T. (Tamás L., 67.), Görgényi – Vida, Czvitkovics (Gál M., 84.), Berecz – Remili, Ferenczi (Murka, 79.), Vass P. Edző: Szanyó Károly

Csákvár: Milinte – Bakos Sz., Sötét, Burucz, Hajdú S. (Szalai, a szünetben) – Domján, Kocsis G. – Molnár T., Mihály D. (Oldal, a szünetben), Molnár Cs. – Varga Z. Edző: Toldi Gábor

Gólszerzők: Ferenczi (2., 30), Debreceni (7.), Grúz T. (59.), Vida (85.), Remili (91.)

FC Ajka – Ceglédi VSE 4-0 (1-0)

Ajka, játékvezető: Takács T.

Ajka: Jánosa – Besztercei (Gunther, 68.), Asztalos D., Császár A., Zámbó B. – Csordás Sz. (Zsirai, 60.), Köles, Nagy B., Varga G. (Németh L., a szünetben) – Major N., Sowunmi. Edző: Jákli Péter

Cegléd: Kovács A. – Oláh M., Albert I., Makrai, Kormos (Balog Sz., 71.) – Pesti D., Dóczi, Kovács D. (Laczkó, 68.), Vattai (Koós, 56.) – Koncz, Majoros. Edző: Kecskeméti József

Gólszerzők: Császár A (12.), Sowunmi (55.), Zámbó (65.), Major N. (74.)
Kiállítva: Majoros (51.)

Mezőkövesd-Zsóry FC – FGSZ Siófok 1-2 (0-0)

Mezőkövesd, 650 néző. Játékvezető: Berke

Mezőkövesd: Kunsági – Búrány, Szeles, Nánási, Sváb D. – Hegedűs D., Tajthy (Hegedűs Cs., 84.), Nyilas (Baracskai, 61.) – Molnár G., Bajzát, Balajti (Lukács R., 88.). Edző: Lucsánszky Tamás

Siófok: Tajti – Csató, Fülöp N., Polényi, Mogyorósi – Hanzl (Nagy J., 73.), Futó, Papp M., Horváth A., Gárdos (Molnár M., 83.) – Andorka. Edző: Soós Imre

Gólszerzők: Bajzát (54.), illetve Gárdos (56.), Andorka (tizenegyesből 92.)

Kiállítva: Hegedűs D. (92.)