nb2

NB II: az élen a helyzet változatlan

A Gyirmót pénteki sikere után a Vasas és a Békéscsaba is győzött a 27. fordulóban.

Komoly kiesési rangadókra kerül sor a másodosztály 27. fordulójának szombati játéknapján.

Sopron–Mezőkövesd

A negyedik percben Eszlátyi adott labdát Zamostny Balázsnak, aki lefordult a védőjéről, és a hálóba lőtt (1-0)

Békéscsaba–Szigetszentmiklós

A 35. percben Birtalan kapott labdát a kaputól 25 méterre, a védője elcsúszott a füvön, a helyzetet kihasználva közelebb lépett a kapuhoz, majd kicsit kisodródva a hálóba tekert (1-0).

Zalaegerszeg–Vasas

A 26. percben Króner buktatta Remilit a tizenhatoson belül, ezért büntetőhöz jutott a Vasas, a jobbra vetődő Szappanos mellett Remili a bal alsó sarokba lőtt (0-1). A 39. percben Görgényi adott be az alapvonalról, Vass Patrik érkezett középen, és öt méterről a kapuba helyezett (0-2). A 85. percben egy szöglet után Ádám Martin hét méterről a kapuba fejelt, a labda a keresztlécet is érintve jutott a hálóba (0-3). Két perccel később Délczeg gurított hátra az alapvonaltól, középen érkezett Simonfalvi, és 13 méterről a bal felső sarokba lőtt (1-3).

Soroksár–Ajka

A két asszisztens késése miatt negyedórával később kezdődött a mérkőzés, balesetbe kerültek. A 22. percben váratlanul vezetést szerzett a hazai csapat: a térfél közepéről kapu elé lőtt labdát Pál András nyolc méterről, a kapufa segítségével fejelte a hálóba (1-0). A szünet után gyorsan egyenlített az Ajka: Major remek csellel tört be a tizenhatoson belülre, Vass Zsolt csak buktatni tudta, a tizenegyest a sértett nagy erővel értékesítette (1-1). A nyolcvanadik percben Gohér Gergő az oldalvonal közeléből végezhetett el szabadrúgást, a kaput célozta meg, lövése a kapufáról jutott a hálóba (2.1) – tudósított a veol.hu.

Siófok–Szolnok

A 23. percben: Mile Krisztián beadását a középen üresen álló Vári Barnabás néhány méterről a hálóba lőtte (0-1). A szünet után Vári használt ki egy hatalmas siófoki védelmi hibát, és az öt és feles sarkáról a kapuba lőtt (0-2). A 77. percben Mile lőtt 27 méterről óriási bombagólt (0-3). Három perccel később Papucsek passzolta a labdát a hálóba egy szolnoki szöglet után (0-4).

Cegléd–Balmazújváros

A 25. percben a középre adott labdára lesgyanús helyzetből érkezett Bokros Tibor, és 14 méterről a kapuba lőtt (0-1). Gyakorlatilag az első lehetőségét kihasználta az addig csak védekező vendégcsapat. A 41. percben Mijatovics a földre került Makrai mellett a tizenhatoson belül, az esetet húszméteres távolságból néző játékvezető pedig büntetőt ítélt, amit a sértett higgadtan értékesített (0-2).

A szünet után Markót visszahúzták a felezővonalnál, a játékvezető előnyszabályt adott, de a labda a vendégekhez került, ám a bíró ennek ellenére sem fújta le az akciót. A hajdúságiak kontrájának végén a középre adott labdához Makrai rosszul ért hozzá, Farkas István próbált menteni, de ő is csak belepiszkálni tudott és a labda a kapuba került (0-3). A 81. percben minden mindegy alapon kitámadott a hazai csapat, de elvesztette a labdát, az ellenakció végén pedig Vachtler Csaba érkezett a hosszú oldalon, és élesen a rövid felső sarokba lőtt (0-4).

Sikerével a Balmazújváros hosszú hónapok után elmozdult a tabella utolsó helyéről.

Szeged-Grosics – Kaposvár

A 28. percben Kiss Márton beadását Zsivóczky Norbert emelte ügyes mozdulattal, 14 méterről a kapuba (0-1). Az 54. percben eredményre vezettek a szegedi akciók: Hegedűs Martin szerzett labdát a kaposvári tizenhatosnál, Oláh Lóránthoz játszott, aki önzetlenül visszapasszolt, Hegedűsnek pedig már nem volt nehéz dolga, az üres kapuba továbbított (1-1) – tudósított a szegedma.hu.

Gyűjtőcikkünk az onlajnok.com tudósításai alapján készült.

NB II, 27. forduló

Soproni VSE-GYSEV – Mezőkövesd Zsóry 1-0 (1-0)

Sopron, 800 néző. Játékvezető: Szabó Zs.

SVSE: Halasi – Bobál D., Eszlátyi, Holdampf, Horváth P. (Pados, 95.) – Fazakas, Deme (Erdélyi, 56.), Szabó L., Zamostny (Pintér A., 83.) – Jovetics, Kapacina. Edző: Supka Attila

Mezőkövesd: Kunsági – Sváb, Takács P., Baracskai (Balajti, 66.), Gengeliczki – Dvorschák, Búrány, Máté J. (Lukács R., 77.), Tajthy – Molnár G., Szeles (Nyilas, 42.). Edző: Lucsánszky Tamás

Gólszerző: Zamostny (4.)

Zalaegerszegi TE FC – Vasas FC 1-3 (0-2)

Zalaegerszeg, 2700 néző. Játékvezető: Fábián

ZTE: Szappanos – Króner (Pajor, 50.), Kovács G., Forgács, Bedi – Simonfalvi, Szakály A., Vittman (Városi, 62.), Délczeg – Daru, Babati. Edző: Lendvai Miklós

Vasas: Hermány – Bori, Debreceni, Grúz, Görgényi – Vida, Czvitkovics, Berecz, Remili (Lázok, 81.) – Ferenczi I. (Ádám M., 78.), Vass P. (Nagy D., 88.). Edző: Szanyó Károly

Gólszerzők: Simonfalvi (87.), illetve Remili (tizenegyesből 27.), Vass P. (39.), Ádám M. (85.)

Békéscsaba 1912 Előre – Szigetszentmiklósi TK-Erima 1-0 (1-0)

Békéscsaba, 1200 néző. Játékvezető: Takács J.

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Fehér Zs. – Borbély, Birtalan (Prasler, 88.), Spitzmüller, Király P. (Bagi, 79.) – Szilágyi, Berki P. (Viczián, 62.). Edző: Zoran Szpisljak

SzTK: Horváth L. (Sánta, 55.) – Sós M., Póti, Vágó L., Pollák – Mészáros L., Domokos (Hevesi-Tóth, 69.), Bonifert, Weitner, Osváth – Szepessy (Fekete Á., 62.). Edző: Horváth Ferenc

Gólszerző: Birtalan (35.)

Soroksár SC – FC Ajka 2-1 (1-0)

Haraszti út, játékvezető: Lovas

Soroksár: Holczer – Vass Zs., Pandur, Farkas A., Gohér – Szenes, Huszák T. (Balaskó Cs., 57.), Sándor I. (Hodgyai, 77.), Kovács D. (Tóbiás, 57.) – Lovrencsics B., Pál A. Edző: Lisztes Krisztián

Ajka: Jánosa – Besztercei, Asztalos, Császár, Zámbó – Csordás Sz., Köles, Szabó Zs. (Pál D., 65.), Varga G. (Németh L., 83.) – Major, Sowunmi. Edző: Jákli Péter

Gólszerzők: Pál A. (23.), Gohér (80.), illetve Major (tizenegyesből 52.)

BFC Siófok – Szolnoki MÁV FC 0-4 (0-1)

Siófok, játékvezető: Botló

Siófok: Tajti – Nagy J., Mogyorósi, Csató M., Polényi – Ivancsics (Hanzl, 78.), Peszmeg, Horváth A. – Gárdos, Andorka (Kozma, 78.), Papp M. (Illés Gy., 41.). Edző: Soós Imre

Szolnok: Pokorni – Antal G. (Zsdrál, a szünetben), Papucsek, Mile, Vári, Fritz – Nagy I., Csirszki, Kenderes, Lengyel B. – B. Tóth. Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Vári (23., 50.), Mile (77.), Papucsek (80.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Kaposvári Rákóczi FC 1-1 (0-1)

Gyula, játékvezető: Berger

Szeged-Grosics: Szántai – Hegedűs M. (Hegedűs E., 68.), Mészáros M., Germán (Polareczki, 69.), Berde – Farkas M., Zelenyánszki, Oláh L., Máté P. – Manga (Fitos, a szünetben), Markovics. Edző: Nyilas Elek

Kaposvár: Bozsó – Kovács O., Lakatos, Kiss M. (Olasz D., 90.), Faggyas – Petrók, Nagy K. (Fejős, 73.), Albert Á., Vermes – Rajczi, Zsivóczky N. (Király V., 76.). Edző: Prukner László

Gólszerzők: Hegedűs M. (54.), illetve Zsivóczky (28.)

Ceglédi VSE – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0-4 (0-2)

Cegléd, játékvezető: Böcskei

CVSE: Kovács A. – Albert I., Makrai, Farkas I., Pesti – Markó, Dóczi (Vattai, 78.), Koncz, Majoros (Koós, 56.) – Balog M. (Kovács D., 56.), Kormos. Edző: Kecskeméti József

Balmazújváros: Radosevics – Bokros, Papp F., Kiss L., Németh Á. – Batarelo, Sigér – Vachtler (Tóth L., 85.), Pavlicsics (Kónya, 57.), Vajda (Farkas II B., 76.) – Mijatovics. Edző: Feczkó Tamás

Gólszerzők: Bokros (25.), Mijatovics (tizenegyesből 42.), Makrai (öngól 50.), Vachtler (81.)