nb2

A listavezető ikszelt a sereghajtóval

A Békéscsaba 1-1-et játszott Balmazújvárosban, ezért ismét a Vasas az éllovas az NB II-ben.

A Vasas elleni, keddi győzelemnek köszönhetően a Békéscsaba átvette a vezetést az NB II tabelláján, ezért nem csoda, hogy vasárnap délután, a sereghajtó Balmazújváros otthonában megtelt a vendégszektor, és a viharsarki drukkerek tulajdonképpen hazai hangulatot varázsoltak a pályára.

Az angyalföldieknek emlékezetes gólt szerző Borbély Bálint szabadrúgását ezúttal kivédte a kapus, utána pedig Bagi próbálkozott közelről, de szögletre mentettek a hajdúságiak. Később Szilágyi lopott el egy labdát, a kapust is kikerülte, de kisodródva már nem tudott betalálni.

Az első félidő nem hozott gólt, majd a második felvonás elején emberelőnybe kerültek a vendégek, viszont büntetőből a házigazdák szereztek vezetést! Szilágyi fejese centikkel mellé ment, de kisvártatva javított, hiszen az ő fejesével egyenlítettek a csabaiak (1-1). A hajrában Spitzmüller lövésébe ért bele egy hazai láb, néhány centi híján öngól lett, majd Borbély lőtt a kapu mellé a 88. percben. Mivel több gól nem született, a csabaiak lecsúsztak a tabella éléről, az újvárosiaknak viszont nem sokat jelent ez a bravúros egy pont – tudósított a békéscsabai klub Facebook-oldala.

NB II, 22. forduló

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Békéscsaba 1912 Előre 1-1 (0-0)

Balmazújváros, játékvezető: Berger

Balmazújváros: Radosevics – Bokros, Papp F., Batarelo, Németh Á. – Kiss L., Sigér D., Vachtler (Tóth L., 82.), Pintér N. (Kónya, 52.) – Virág (Popovics, a szünetben), Batizi-Pócsi. Edző: Feczkó Tamás

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. (Vólent, 55.) – Birtalan (Prasler, 61.), Borbély, Bagi (Fehér Zs., 84.), Spitzmüller – Király P., Szilágyi P. Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerzők: Popovics (tizenegyesből 60.), illetve Szilágyi (70.)

Kiállítva: Sigér D. (50.)