nb2

Távozott a Mezőkövesd edzője

A Szolnok ellen 2-0-ról elveszített meccs után már nem Tóth László a borsodiak trénere.

FRISS:

A Rangadó.hu információja szerint már nem Tóth László az NB II-es Mezőkövesd vezetőedzője, miután csapata 2-0-s vezetésről 3-2-re kikapott a Szolnoktól. A borsodiak tavaszi mérlege eddig két győzelem, egy döntetlen és két vereség, hátrányuk négy pont a feljutást jelentő második helyezetthez képest.

Korábban írtuk:

Szombaton hat mérkőzéssel folytatódott az NB II huszadik fordulója.

A játéknap első mérkőzésén a Szeged-Grosics a Csákvárt fogadta Gyulán. Fölényben játszottak a hazaiak, és a vezetéshez is nagyon közel jártak, de a 37. percben Germán még büntetőből sem tudta bevenni a kiválóan védő Milinte kapuját. A találkozó hajrájában azonban góllá érett a hazaiak játéka: Tóth Gábor fejelt a hálóba egy szöglet után (1-0). Ez megtörte a vendégeket, így hamar jött a következő: a 78. percben Oláh Lóránt talált be egy kontra végén, kialakítva ezzel a 2-0-s végeredményt.

A Cegléd is szoros meccsen nyert a Siófok ellen: a házigazdák a 19. percben Koós Gábor tizenegyese után jutottak előnyhöz, amit egészen a kilencvenedik percig nem tudtak növelni. A Hanzl Máté kiállítása után ekkor már emberhátrányban játszó Siófok azonban nem bírta az utolsó perceket, így Markó Ádám és Dóczi Krisztián is betalált (3-0).

A Zalaegerszeg a Soroksárt fogadta, de az első félidőben nem bírt ellenfelével. A második játékrészt viszont góllal nyitotta a ZTE: az ötvenedik percben Króner Martin váltotta gólra Szőllősi beadását (1-0). A folytatásban megőrizte előnyét a zalai csapat, így otthon tartotta a három pontot.

A forduló rangadóján a második helyezett Gyirmót a harmadik Békéscsabát látta vendégül. Több helyzetet is kidolgoztak a hazaiak a meccs elején, a 27. percben pedig Madarász Márk révén a vezetést is megszerezték (1-0). A második félidőből mintegy negyed óra telt el, amikor jött a vendégek válasza: Király Patrik hét méterről vette be Somogyi kapuját (1-1). A 77. percben a néhány perccel korábban beállt Birtalan Botond a tizenhatosról sarkalt gólt, ezzel a vezetést is átvette a Békéscsaba (1-2). Az előny azonban nem tartott sokáig: a 84. percben Bobál Gergely értékesített egy ziccert, kialakítva ezzel a 2-2-es végeredményt. A döntetlennek köszönhetően a Vasas maradt egyedüli éllovas a bajnokságban.

Mezőkövesdre látogatott a Szolnok, de hamar hátrányba került: a 23. percben Molnár Gábor volt eredményes Kulcsár szabadrúgását követően (1-0). A második játékrészben mindössze három percet kell várni az újabb kövesdi gólra, ekkor Máté János talált a kapuba (2-0). Öt percen belül válaszolt a Szolnok B. Tóth Balázs révén (2-1), majd húsz perccel később Hegedűs Csaba kiállításával emberelőnybe is került. A kiállítás után szabadrúgásból egyenlített a Szolnok: Zvara Dávid tekert a hálóba (2-2). A vendégek éltek az emberelőny adta lehetőséggel: négy perccel az egyenlítő gól után Antal Gábor egy újabb szabadrúgást a felugró sorfal alatt gurított a kapuba (2-3). A Szolnok 2-0-s hátrányból győzte le a Mezőkövesdet, amely a 86. percben Gengeliczki Gergőt is elveszítette piros lap miatt.

A Sopron sima győzelmet aratott a héten edzőt váltó Szigetszentmiklós ellen: Eszlátyi István tizenegyesből vette be a 37. perctől emberhátrányban játszó vendégek kapuját, míg a második félidőben Szabó László, Zamostny Balázs és Erdélyi László voltak eredményesek.

Gyűjtőcikkünk az onlajnok.com tudósításai alapján készült.

NB II, 20. forduló

Soproni VSE-GYSEV – Szigetszentmiklósi TK-Erima 4-0 (1-0)

Sopron, 400 néző. Játékvezető: Kovács G.

SVSE: Halasi – Fazekas, Sifter, Bobál D, Füredi Á. – Horváth P., Holdampf (Pados, 73.), Kapacina (Erdélyi, 73.), Pintér A. (Szabó L., 35.) – Eszlátyi, Zamostny. Edző: Supka Attila

SzTK: Horváth L. – Puskás G. (Sipos, 63.), Hevesi-Tóth, Tóth F., Pollák – Kornis, Domokos B., Vágó L., Benkő K. (Benkő-Bíró, a szünetben), Kollega – Szabó B. Edző: Horváth Ferenc

Gólszerzők: Eszlátyi (tizenegyesből 27.), Szabó L. (54.), Zamostny (67.), Erdélyi (89.)
Kiállítva: Vágó L. (37.)

Mezőkövesd-Zsóry FC – Szolnoki MÁV FC 2-3 (1-0)

Mezőkövesd, 1500 néző. Játékvezető: Molnár A.

Mezőkövesd: Kunsági – Sváb, Szeles, Gengeliczki, Dvorschák – Máté J. (Lukács R., 74.), Hegedűs Cs., Takács P., Kulcsár K. (Tajthy, 84.) – Molnár G., Medgyes (Balajti, 67.). Edző: Tóth László

Szolnok: Pokorni – Mile, Antal G., Vári B., Fritz – Kenderes (Lengyel B., 55.), Tóth B., Zvara, Papucsek – Nagy I. (Rokszin, 59.), B. Tóth. Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Molnár G. (23.), Máté J. (48.), illetve B. Tóth (53.), Zvara (80.), Antal G. (84.)
Kiállítva: Hegedűs Cs. (75.), Gengeliczki (85.)

Gyirmót FC – Békéscsaba 1912 Előre 2-2 (1-0)

Gyirmót, játékvezető: Berke

Gyirmót: Somogyi – Kiss M., Graszl, Lengyel D., Présinger – Papp K., Cseri T. (Bobál G., 81.), Bohner – Beliczky G. (Gyurján, 74.), Oross (Magasföldi, 69.), Madarász. Edző: Sisa Tibor

Békéscsaba: Mursits – Balogh M., Koszó, Balog Zs., Juhász Gy – Borbély, Bagi, Spitzmüller, Király P. (Fehér Zs., 88.) – Viczián (Birtalan, 73.), Szilágyi P. (Vólent, 92.) Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerzők: Madarász (27.), Bobál G. (82.), illetve Király P. (59.), Birtalan (77.)

Zalaegerszegi TE FC – Soroksár SC 1-0 (0-0)

Zalaegerszeg, játékvezető: Kovács J. Z.

ZTE: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács, Fodor M. – Szakály A., Bíró A. (Daru, 77.), Szőllősi (Murai, 63.), Babati B. (Vittmann, 85.)– Bailo, Délczeg. Edző: Lendvai Miklós

Soroksár: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A. (Gyurácz, 17.), Gohér – Tóbiás Zs. (Sándor I., 71.), Lisztes, Lannert, Szabó R. (Szenes, 56.) – Huszák, Lovrencsics B. Edző: Varga Attila

Gólszerző: Króner (50.)

Ceglédi VSE – FGSZ Siófok 3-0 (1-0)

Cegléd, játékvezető: Farkas T.

Cegléd: Tóth Z. – Oláh M., Albert I., Makrai, Farkas I. – Vattai, Kovács D. (Dóczi, 56.), Koós G. (Markó, 67.), Pantovics (Szabó D., a szünetben) – Koncz, Balog Sz. Edző: Szabó István

Siófok: Tajti – Nagy J., Nagy T., Csató M., Polényi (Kozma, 82.) – Peszmeg, Hanzl – Fülöp N., Ivancsics, Gárdos (Papp M., 70.) – Andorka (Illés Gy., 56.). Edző: Soós Imre

Gólszerzők: Koós G. (tizenegyesből 19.), Markó (90.), Dóczi (94.)

Kiállítva: Hanzl (86.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Aqvital FC Csákvár 2-0 (0-0)

Gyula, 300 néző. Játékvezető: Berger

Szeged: Szántai – Szabó P. (Hegedűs E., 86.), Markovics, Tóth G., Mészáros M. – Fitos, Veszelinov (Farkas M., 81.), Máté P., Zabari – Oláh L., Germán (Zelenyánszki, 79.). Edző: Nyilas Elek

Csákvár: Milinte – Bakos, Gajdos, Kocsis G., Domján A. – Dulló, Fényes Sz., Nyilasi B. (Varga Z., 85.), Szalai T. – Horváth R. (Mihály D., 67.), Molnár T. (Molnár Cs., 55.) Edző: Toldi Gábor

Gólszerzők: Tóth G. (73.), Oláh L. (78.)