nb2

Nehezen, de Ajkán is nyert a Vasas

A zalai fanatikusok a töltésről szurkoltak, de csapatuk 3-0-ra kikapott a Szeged vendégeként.

Hét mérkőzést rendeztek szombat délután a másodosztály 19. játéknapján. Csak a forduló rangadóját, a Békéscsaba–Mezőkövesd találkozót rendezik későbbi időpontban, hétfőn kora délután.

A listavezető Vasas a középmezőny második felében tanyázó Ajka vendége volt. A meccs első nagyobb lehetősége a hazaiak előtt adódott, de gólt nem sokkal később a Vasas szerzett: a 26. percben Ferenczi István értékesítette helyzetét egy szöglet utáni kavarodásban. Többet volt a labda az angyalföldieknél, ám a második félidőben egyenlített az Ajka: az 57. percben Major Norbert talált be egy szép passzt követően (1-1). A hajrában már Kenesei is pályára lépett, és sikerült is visszavennie a vezetést a Vasasnak: a 83. percben Remili közvetlen közelről fejelt a hálóba egy lecsorgó labdát (1-2). A fővárosi előny kitartott a végéig, így maradt az élen a Vasas.

A Zalaegerszeg az ország másik felébe, Gyulára utazott, hogy megmérkőzzön a Szeged-Grosics csapatával. Nem sikerült túl fényesre a „kiruccanás”: a hazaiak gyakorlatilag tíz perc alatt lerendezték a találkozót az első félidőben. A vendégeket elkísérő maroknyi szurkolónak sem telt túl kellemesen a szombat délután: mint az a klub Facebook-bejegyzéséből kiderül, „a gyulai létesítmény felettébb érdekes, szigorú és adatvédelmi szempontokból aggályos beléptetése miatt” a kerítésen kívülről, a töltésről biztatták a csapatukat. Három-nullra nyert a Szeged.

A szintén feljutásra esélyes Szolnok a Sopront fogadta. A vendégeknél a kezdőcsapatban kapott helyet a nemrég bejelentett újpesti kölcsönjátékos, Holdampf Gergő. Nem indult túl nagy iramban a találkozó, az első tíz percben Deme Imre sárga lapján kívül mást nem nagyon jegyezhettünk fel. A harmincadik percben Kovács Ádám előtt adódott lehetőség, de Pokorni védett. Három perccel később Deme ismét keményen lépett oda Tóth Bencének – sárga lap, de ez már a második volt, így emberhátrányban folytatta a Sopron. A továbbiakban a hazaiak játszottak fölényben, de nem tudták gólra váltani az emberelőnyt, így 0-0-val ért véget a találkozó.

Ugyanúgy emberelőnyben játszott a Csákvár, mégsem bírt a Szigetszentmiklóssal, ezen a találkozón sem esett gól. A Cegléd jó iramú meccsen győzte le a Soroksárt idegenben, míg a Siófok emberhátrányban gyűjtötte be a három pontot a Balmazújváros ellen.

A nap utolsó mérkőzésén a Gyirmót a szebb napokat is látott Kaposvár vendége volt. Az első percekben inkább a hazaiak veszélyeztettek: előbb Dominic fejelt fölé ígéretes helyzetből, majd Rajczi tűnt el némileg gyanús körülmények között a tizenhatoson belül. A 35. percben viszont a vendégek szereztek vezetést: Beliczky Gergő csapott le egy labdára, amit végül a hálóba juttatott (0-1). A szerencsés gólt követően is kiegyenlített maradt a játék, sőt a második félidő elején Király révén kapufáig jutott a Rákóczi. A 66. percben másodszor is betalált a Gyirmót, de Magasföldi gólját nem adta meg a játékvezető szabálytalanság miatt. A hajrában egy újabb Rákóczi-kísérlet csattant a kapufán – a Gyirmót is nyerni tudott az éllovasok közül.

Gyűjtőcikkünk az onlajnok.com tudósításai alapján készült.

NB II, 19. forduló

FC Ajka – Vasas FC 1-2 (0-1)

Ajka, játékvezető: Barna G.

Ajka: Jánosa – Asztalos D., Csordás Sz., Zámbó, Köles – Pál D. (Varga G., 82.), Lattenstein (Németh L., 70.), Gunther (Sowunmi, 86.), Nagy B. – Major N., Szabó Zs. Edző: Zoran Kuntics

Vasas: Hermány – Bori, Debreceni, Grúz, Hangya – Gál M., Vass P. (Nagy D., 67.), Berecz, Vida (Kenesei, 67.) – Ferenczi I. (Ádám M., 80.), Remili. Edző: Szanyó Károly

Gólszerzők: Major N. (57.), illetve Ferenczi I. (26.), Remili (83.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Zalaegerszegi TE FC 3-0 (3-0)

Gyula, játékvezető: Takács T.

Szeged-Grosics: Szántai – Szabó P., Markovics, Tóth G., Mészáros M. – Polareczki (Fitos, 69.), Veszelinov (Berde, 73.), Máté P., Zabari – Oláh L. (Hegedűs M., 80.), Germán. Edző: Nyilas Elek

ZTE: Szappanos – Pajor, Kovács G., Forgács A., Fodor M. – Murai (Bailo, 64.), Szakály A., Simonfalvi, Babati – Délczeg G., Vittman (Bíró, 73.). Edző: Lendvai Miklós

Gólszerzők: Tóth G. (27.), Oláh L. (29.), Szabó P. (37.)

Szigetszentmiklósi TK-Erima – Aqvital FC Csákvár 0-0

Szigetszentmiklós, játékvezető: Lovas

SzTK: Horváth L. – Puskás G., Hevesi-Tóth, Tóth F., Pollák – Barna Zs., Domokos B., Vágó L., Jaszarevics (Osváth, 66.), Kollega (Benkő-Bíró, 83.) – Szabó B. (Weitner, a szünetben). Edző: Székely Tibor

Csákvár: Milinte – Bakos (Mihály D., 83.), Gajdos, Kocsis G., Domján A. – Dulló, Fényes Sz., Nyilasi B. (Horváth R., 61.), Szalai T. – Molnár Cs., Molnár T. (Oldal T., 68.) Edző: Toldi Gábor

Kiállítva: Barna Zs. (58.)

Soroksár SC – Ceglédi VSE 0-1 (0-1)

Soroksár, 250 néző. Játékvezető: Botló

Soroksár: Holczer – Simita, Pandur, Farkas A., Gohér – Hodgyai (Kincses, 58.), Lisztes K., Lannert, Sándor I. – Kovács D. (Szabó R., 41.), Szenes. Edző: Varga Attila

Cegléd: Tóth Z. – Oláh M., Albert I., Makrai, Farkas I. – Vattai, Kovács D. (Markó, 61.), Koós G. (Pesti, 91.), Pantovics – Koncz, Balog Sz. (Nagy V., 79.) Edző: Szabó István

Gólszerző: Balog Sz. (32.)

Szolnoki MÁV FC – Soproni VSE-GYSEV 0-0

Szolnok, 200 néző. Játékvezető: Kiss N.

Szolnok: Pokorni – Mile, Antal G., Vári B., Fritz – Kenderes, Tóth B., Csirszki (Galambos, a szünetben), Rokszin – Lengyel B. (Zsolnai, 58.), Nagy I. (B. Tóth, 58.) Edző: Kis Károly

SVSE: Halasi – Fazekas (Pados, 77.), Sifter, Bobál D, Füredi Á. – Deme, Holdampf, Kapacina, Kovács Á. (Pintér A., 37.) – Eszlátyi, Zamostny (Horváth P., 59.). Edző: Supka Attila

Kiállítva: Deme (33.)

FGSZ Siófok – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-0 (0-0)

Siófok, játékvezető: Böcskei

Siófok: Tajti – Nagy J., Nagy T., Csató M., Polényi – Peszmeg, Horváth A. – Fülöp N., Ivancsics (Illés Gy., 71.), Molnár M. (Gárdos, 56.) – Andorka (Futó Zs., 86.). Edző: Soós Imre

Balmazújváros: Radosevics – Vachtler, Kiss L. (Pintér N., 73.), Gal, Virág A. – Batarelo, Batizi-Pócsi (Chonka, 65.), Popovics (Vajda S., 58.), Angyal N. – Bokros, Mijatovics. Edző: Szabó János

Gólszerző: Illés Gy. (83.)

Kiállítva: Horváth A. (80.)

Kaposvári Rákóczi FC – Gyirmót FC 0-1 (0-1)

Kaposvár, játékvezető: Zierkelbach

Kaposvár: Somodi– Petrók, Vermes, Albert Á. – Kiss M., Zsivóczky (Hambuk, 68.), Nagy K., Király V. (Fejős, 80.), Hadaró – Dominic (Balogh B., 62.), Rajczi. Megbízott edző: Házi László

Gyirmót: Somogyi – Kiss M. (Bobál G., 69.), Graszl, Balog Z., Présinger – Papp K., Cseri T. (Nagy S., 88.), Bohner – Beliczky G., Oross (Magasföldi, 57.), Madarász. Edző: Sisa Tibor

Gólszerzők: Beliczky G. (35.)