nb2

Dobogóra lépett a Szolnok

Gyűjtőcikkünkben az NB II tizedik fordulójának összes szombati jegyzőkönyve megtalálható.

Hét mérkőzést rendeztek az NB II tizedik fordulójának szombati játéknapján.

Kora délután az élmezőnyhöz tartozó Békéscsaba a mindössze egy győzelemmel álló Siófokot fogadta. A hazaiak az első félidő hajrájában Kertész Tamás révén szereztek vezetést, és ez találat elég is volt a sikerhez. Az Ajka a Szigetszentmiklóst látta vendégül: az új vezetőedző, Zoran Kuntics csak hétfőn áll munkába, de győztes csapatot vehet át, ugyanis 2-1-re verték az SzTK-t.

A Kaposvár hazai pályán kapott ki a Szolnoktól – a 0-0-s félidőt követően a második játékrész hajrájában tíz perc alatt három gól is esett, így alakult ki a 2-1-es végeredmény. Oross Márton jó cserének bizonyult Gyirmóton: a hórihorgas támadó az 52. percben állt be, majd gólt fejelt, nem sokkal később pedig gólpasszt adott, így verte csapata 2-1-re a Ceglédet.

A Csákvár már a huszadik perctől emberhátrányban játszott Sopronban – a hazaiak kihasználták a fórt, és magabiztosan nyertek 2-0-ra. A Vasas a tizedik percben vezetést szerzett a Soroksár ellen Ferenczi István révén. A mérkőzést a hajrában döntötték el az angyalföldiek: előbb a csereként beállt Lázok János, majd Grúz Tamás is betalált, így 3-0 lett a vége.

A nap utolsó mérkőzésén a Mezőkövesd odahaza nem bírt a Zalaegerszeggel: Molnár Gábor korai góljára Délczeg Gergely a hajrában válaszolt (1-1).

NB II, 10. forduló

Mezőkövesd-Zsóry FC – Zalaegerszegi TE FC 1-1 (1-0)

Mezőkövesd, 500 néző. Játékvezető: Nazsa

Mezőkövesd: Kunsági – Izing, Búrány, Hegedűs Cs, Balogh B. (Tajthy, a szünetben) – Szeles, Takács P., Kulcsár K., Molnár G. – Baracskai (Balajti, 69.), Menougong (Pantovics, 77.). Edző: Tóth László

ZTE: Szappanos – Króner, Kovács G., Fodor M., Farkas N. – Bíró A., Simonfalvi, Horváth A. – Babati B. (Bailo, 90.), Délczeg G., Vittman (Grbics, 62.). Edző: Lőrincz Emil

Gólszerzők: Molnár G. (14.), illetve Délczeg (84.)

Kiállítva: Takács P. (89.)

Kaposvári Rákóczi FC – Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC 1-2 (0-0)

Kaposvár, játékvezető: Szilasi

Kaposvár: Somodi – Lakatos G., Hadaró, Kovács O., Földes M. – Kozics (Házi, 63.), Nagy K., Zsdrál, Dominics (Karacs, 79.) – Király V. (Hampuk, 75.), Rajczi. Edző: Márton Gábor

Szolnok: Pokorni – Fritz, Kenderes, Antal G. (Rokszin, 59.), Mile – Lengyel B., Vári, Zvara – Zsolnai, Urbin (Hamar Á., 29.), Nagy I. Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Nagy K. (76.), illetve Mile (68.), Zsolnai (79.)

Gyirmót FC – Ceglédi VSE 2-1 (0-0)

Gyirmót, 800 néző. Játékvezető: Zierkelbach

Gyirmót: Somogyi – Nagy S., Lengyel D., Graszl, Paku – Cseri, Kiss M., Illés Gy. (Présinger, 58.) – Beliczky G., Andorka (Oross, 52.), Magasföldi (Balog Z., 91.). Edző: Sisa Tibor

Cegléd: Tóth Z. – Oláh M., Albert I., Makrai, Pesti D. – Dóczi, Koncz, Farkas I., Markó (Szabó D., 71.) – Koós G., Majoros (Elek B., 77.). Edző: Szabó István

Gólszerzők: Oross (61.), Magasföldi (69.), illetve Farkas I. (87.)

Soproni VSE-GYSEV – Aqvital FC Csákvár 2-0 (2-0)

Sopron, 1300 néző. Játékvezető: Molnár A.

Sopron: Halasi – Csábi M., Baranyai N., Bobál D., Pados – Pintér A., Erdélyi L. (Horváth A., 58.), Deme, Kovács Á. – Horváth P. (Szabó L., 58.), Eszlátyi (Pető B., 84.). Edző: Supka Attila

Csákvár: Szabó B. – Ambrus S., Sötét D., Kocsis G., Köntös D. – Domján, Hajdú S., Bakos – Molnár Cs. (Dulló, a szünetben), Mihály D. (Gajdos, 67.), Molnár T. (Horváth R., 76.). Edző: Toldi Gábor

Gólszerzők: Deme (tizenegyesből 21.), Kovács Á. (43.)

Kiállítva: Hajdú (20.)

Vasas FC – Soroksár FC 3-0 (1-0)

Illovszky-stadion, 700 néző. Játékvezető: Berke

Vasas: Hermány – Preklet Cs., Grúz T., Rodenbücher, Polényi – Vida (Görgényi, 82.), Gál M. (Nagy T., 60.), Berecz – Ferenczi, Remili, Nagy D. (Lázok J., 65.). Edző: Szanyó Károly

Soroksár: Holczer – Urbán P. (Vass Zs., a szünetben), Pandur, Erdei G., Pintér D. – Szabó R., Lannert, Balaskó Cs. (Hodgyai, a szünetben), Kovács D. (Kincses, 74.) – Nyilas E., Lovrencsics B. Edző: Varga Attila

Gólszerzők: Ferenczi (10.), Lázok (72.), Grúz T. (93.)

Békéscsaba 1912 Előre FC – FGSZ Siófok 1-0 (1-0)

Békéscsaba, játékvezető: Kovács J. Z.

Békéscsaba: Póser – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy – Borbély, Bagi (Lőrinczy, 64.), Berki (Király P., 70.), Viczián – Kertész T., Szilágyi P. (Birtalan, 82.). Edző: Zoran Szpisljak

Siófok: Tajti – Baranyai, Kovács J., Papp Sz., Fülöp N. – Gárdos, Kirchner (Vég B., 82.), Peszmeg, Papp M. (Eisenberger, 82.), Kozma (Horváth B., 70.) – Ivancsics. Edző: Horváth Károly

Gólszerző: Kertész (38.)

FC Ajka – Szigetszentmiklósi TK-Erima 2-1 (1-0)

Ajka, játékvezető: Nagy R.

Ajka: Jánosa – Asztalos, Pákai, Zámbó B., Mogyorósi – Köles, Lattenstein (Kalász M., 79.), Gunther, Szabó Zs. (Matetits, 64.) – Sowunmi, Major (Csordás Sz., 85.). Megbízott edző: Jákli Péter

SzTK: Horváth L. – Osváth (Fekete Á., 86.), Tóth, Hevesi-Tóth, Pollák – Vágó, Kállai, Kvekveskiri (Jasarevics, 59.), Kollega (Bonifert, 78.) – Szepessy, Szabó B. Edző: Várhidi Péter

Gólszerzők: Szabó Zs. (6.), Major (82.), illetve Szabó B. (56.)