A Kaposvár sem tudott győzni

2014. 09. 20. 17:51

Gyűjtőcikkünkben az NB II hatodik fordulójának összes jegyzőkönyve megtekinthető!

Összesen kilenc gól született az NB II hatodik fordulójának két szombat délutáni találkozóján. Eszlátyi István duplájával vezetett a házigazda Sopron, de a második félidőben a Szeged-Grosics egyenlített. A hajrában a vendégek kapusát kiállították, a hazaiak csatára pedig tizenegyesből megszerezte saját és csapata harmadik gólját (3-2). Ez volt az SVSE első bajnoki sikere az idei szezonban. Ajkán a vendég Siófok került előnybe, a hazaiak fordítottak, ám a – továbbra is nyeretlen – látogatók végül megmentettek egy pontot.

Kora este a Zalaegerszeg gól nélküli első félidő után kettővel nyert a Cegléd ellen. A Gyirmót nagy meglepetésre két góllal kikapott hazai pályán a Szolnoktól. Érdekesség, hogy a –hajrában tizenegyest hibázó – győriek legutóbb tavaly november végén vesztettek házigazdaként bajnoki meccsen, akkor szintén a Szolnok ellen. A bajnokságot szintén remekül kezdő Mezőkövesd hazai környezetben annak ellenére sem tudta megverni a Szigetszentmiklóst, hogy negyven percet emberelőnyben töltött.

Este a Vasas hazai pályán a várakozásoknak megfelelően vezetést szerzett a Békéscsaba ellen, de a szünet után már a vendégek álltak jobban. A góllövőlista vezetője, Remili Mohamed azonban ezúttal is duplázott, így az angyalföldiek javították a múlt heti, kaposvári vereségüket, és továbbra is a tabella élén állnak.

Vasárnap a Kaposvár némi meglepetésre csak gól nélküli döntetlenre volt képes a nyeretlen Balmazújváros otthonában, tehát a Rákóczi nem tudta kihasználni a Gyirmót és a Mezőkövesd pontvesztését.

NB II, 6. forduló

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Kaposvári Rákóczi FC 0-0

Balmazújváros, játékvezető: Farkas T.

Balmazújváros: Szalma – Vachtler, Papp F., Kiss L. (Kállai, a szünetben), Pintér N. (Kis R., 76.) – Müller Zs., Sigér, Bakos, Virág A. – Batizi-Pócsi, Csorba Sz. (Angyal N., 63.). Edző: Szabó János

Kaposvár: Rusák – Kiss M., Kovács O., Vermes, Hadaró (Földes, 63.) – Dominic (Király V., 68.), Kovács T., Zsdrál, Nagy K. (Albert Á., 76.), Karacs – Rajczi. Edző: Márton Gábor

Kiállítva: Bakos (82.)

Szombaton játszották

Vasas FC – Békéscsaba 1912 Előre FC 3-2 (1-1)

Illovszky-stadion, 1800 néző. Játékvezető: Böcskei

Vasas: Németh G. – Görgényi, Grúz (Tamás L., 89.), Rodenbücher, Hajdú N. (Polényi, 86.) – Vida, Berecz, Nagy T. – Remili, Ferenczi I., Ádám M. (Kiss R., 76.). Edző: Szanyó Károly

Békéscsaba: Póser – Bényi, Borbély, Pataki, Király P. – Bagi, Tölgyesi, Kertész (Balog Zs., 78.) – Prasler, Lőrinczy (Szilágyi P., 60.), Vólent (Viczián, 80.). Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerzők: Ferenczi (14.), Remili (63., 75.), illetve Bényei (42.), Vólent (52.)

Mezőkövesd-Zsóry FC – Szigetszentmiklósi TK-Erima 0-0

Mezőkövesd, játékvezető: Berger

Mezőkövesd: Kunsági – Molnár G. (Baracskai, 80.), Balogh B., Izing, Engel – Szeles, Takács P., Kulcsár K., Hegedűs D. (Tajthy, 53.) – Pantovics (Balajti, 61.), Menougong. Edző: Tóth László

SzTK: Horváth L. – Osváth, Pollák, Vágó L., Kállai – Tóth F., Szabó B. (Puskás G., 70.), Hevesi-Tóth, Kvekveskiri (Kornis, 74.) – Szepessy, Jasarevics (Kollega, 79.). Edző: Vágó Attila

Kiállítva: Vágó L. (50.)

Gyirmót FC – Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC 0-2 (0-0)

Gyirmót, játékvezető: Szőts

Gyirmót: Somogyi – Hajba (Andorka, 77.), Balog Z., Lázár P., Présinger – Paku (Madarász, a szünetben), Papp K. – Kákonyi (Beliczky, a szünetben), Magasföldi, Cseri – Oross. Edző: Sisa Tibor

Szolnok: Pokorni – Rokszin (Bohner, 88.), Mile, Antal G., Fritz, – Zsolnai – Lengyel B., Kenderes, Vári, Zvara – Urbin (Hamar, 73.). Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Urbin (52.), Vári (tizenegyesből 56.)

Zalaegerszegi TE FC – Ceglédi VSE 2-0 (0-0)

Zalaegerszeg, 1400 néző. Játékvezető: Radványi

ZTE: Szappanos – Króner, Fodor M., Forgács A., Farkas N. – Bailo, Horváth A., Melczer (Simonfalvi, a szünetben), Babati – Grbics (Vittman, 47.), Délczeg (Bíró, 82.). Edző: Lőrincz Emil

CVSE: Tóth Z. – Vattai, Albert I., Makrai, Pesti – Dóczi, Koncz, Nagy V. (Szabó D., 55.), Markó (Majoros, 72.) – Koós, Elek B. (Kormos, 16.). Edző: Szabó István

Gólszerzők: Vittman (67.), Babati (73.)

Soproni VSE-GYSEV – Szeged 2011-Grosics Akadémia 3-2 (2-0)

Sopron, 1000 néző. Játékvezető: Kovács J. Z.

SVSE: Halasi – Pados, Bobál D., Baranyai, Nagy Z. (Maráczi, 17.) – Pintér A., Horváth A., Deme – Kovács Á. (Pető, 78.), Erdélyi (Horváth P., 70.), Eszlátyi. Edző: Supka Attila

Szeged-Grosics: Molnár F. T. – Mészáros M., Markovics (Germán, 30.), Farkas M., Kéri – Szabó P., Zelenyászki, Máté P., Oláh G., Manga (Kovács B., 62.) – Oláh L. (Belecsan, 87.). Edző: Nyilas Elek

Gólszerzők: Eszlátyi (11., 20., 89. – a harmadikat tizenegyesből), illetve Germán (54.), Zelenyánszki (77.)

Kiállítva: Molnár F. T. (83.)

FC Ajka – FGSZ Siófok 2-2 (1-1)

Ajka, játékvezető: Zierkelbach

Ajka: Tulipán – Mogyorósi, Asztalos, Pákai, Zámbó (Gunther, 70.) – Varga G., Weitner (Németh L., a szünetben), Lattenstein (Kalász, 60.) – Szabó Zs., Sowunmi, Major. Edző: Klement István

Siófok: Tajti – Szilvási (Futó, 52.), Papp Sz., Baranyai, Gubicza – Ivancsics, Fülöp N. – Kirchner (Horváth B., 78.), Peszmeg, Gárdos – Daru (Kozma, 74.). Edző: Horváth Károly

Gólszerzők: Szabó Zs. (40.), Sowunmi (tizenegyesből 48.), illetve Daru (14.), Asztalos (öngól 55.)

Pénteken játszották

Aqvital FC Csákvár – Soroksár SC 2-0 (0-0)

Csákvár, játékvezető: Botló

Csákvár: Szabó B. – Ambrus, Kocsis G., Hajdú S., Köntös – Domján – Mihály D. (Horváth R., 75.), Bakos, Varga Z. (Molnár Cs., 21.) – Molnár T. (Imrik, 65.), Gajdos. Edző: Bognár György

Soroksár: Holczer – Vass Zs., Pandur, Urbán P., Pintér D. – Lannert (Kocsis D., 78.), Balaskó Cs. (Kovács D., a szünetben) – Szabó R. (Kincses, 55.), Lisztes, Nyilas – Lovrencsics B. Edző: Varga Attila

Gólszerzők: Mihály D. (50.), Molnár Cs. (94.)