Bokatörés és győzelem Csákváron

Bognár György csapata hazai pályán 2-0-ra nyert a szintén újonc Soroksár ellen az NB II hatodik fordulójában.

A két újonc, a Csákvár és a Soroksár péntek esti meccsével vette kezdetét a másodosztály hatodik fordulója.

A 17. percben Balaskó Csaba hátulról rácsúszott Varga Zoltán lábára, ezért a hazaiak játékosát le kellett cserélni. A mentő a székesfehérvári kórházba szállította, az első információk szerint eltört a bokája. Az erélytelen játékvezetés miatt rendkívül feszült hangulat uralkodott a pályán, pedig amikor a játékkal foglalkoztak a csapatok, kimondottan jó meccset láthattak a nézők. A hazaiak több óriási ziccert is kidolgoztak, de valamennyit kihagyták. Ugyanakkor a soroksári kontrák is magukban hordozták a gólveszélyt.

Az ötvenedik percben Bakos Szabolcs hosszú keresztlabdájával Ambrus Sándor robogott el a jobb szélen, a szögletzászlótól mesterien centerezett, az érkező Mihály Dávid négy lépésről a léc alá bombázott (1-0). A 94. percben Molnár Csaba használta ki a soroksári védelem fellazulását és 11 méterről a kapu közepébe lőtt (2-0) – tudósított a Csákvári TK honlapja.

NB II, 6. forduló

Aqvital FC Csákvár – Soroksár SC 2-0 (0-0)

Csákvár, játékvezető: Botló

Csákvár: Szabó B. – Ambrus, Kocsis G., Hajdú S., Köntös – Domján – Mihály D. (Horváth R., 75.), Bakos, Varga Z. (Molnár Cs., 21.) – Molnár T. (Imrik, 65.), Gajdos. Edző: Bognár György

Soroksár: Holczer – Vass Zs., Pandur, Urbán P., Pintér D. – Lannert (Kocsis D., 78.), Balaskó Cs. (Kovács D., a szünetben) – Szabó R. (Kincses, 55.), Lisztes, Nyilas – Lovrencsics B. Edző: Varga Attila

Gólszerzők: Mihály D. (50.), Molnár Cs. (94.)