Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!
Ez a negyedik idénye az NB II-ben a Budapest Honvéd FC második csapatának, a Magyar Futball Akadémia együttesének, amely korábban – sorrendben – a 12., a 15. és a 14. helyet szerezte meg, tehát a második és a harmadik alkalommal csak adminisztratív úton maradhatott benn. A jelenlegi szezon harmadánál a Keleti-csoport negyedik helyén álló, tíz forduló alatt 17 pontot szerző MFA az elmúlt hétvégén a listavezető Mezőkövesd otthonában tudott győzni, és így az egész másodosztály legjobb tartalékcsapata (ha a Puskás Akadémiát nem számítjuk, márpedig papíron a felcsútiak leváltak a Videotonról). A sors furcsa fintora, hogy az átszervezés miatt jövő tavasszal mindenképpen búcsúzniuk kell ettől a ligától.
Az együttes vezetőedzője, Pári Sándor a Rangadó.hu érdeklődésére úgy fogalmazott, a kispestiek szempontjából rosszkor jön a kiűzetés, hiszen ez adná meg a felnőtt mezőnybe való továbblépés lehetőségét.
– Minek köszönhető az idei remek szereplés?
– Aki kétezer-hét óta figyelemmel kíséri az akadémia munkáját, az tudhatja, hogy nem én vagy egy személyben az a fecske, aki nyarat csinált – szögezte le a Rangadó megkeresésére Pári Sándor. – Szisztematikus munka folyt évek óta, de a csapat nem szerepelt túl nagy sikerrel a másodosztályban. A fiatalokkal egyrészt egymásra találtunk, másrészt rutint szereztek, és belenőttek ebbe a bajnokságba. Kétezer-hét óta a keret nagy része együtt játszik, ismerik egymás gondolatát. Az első kerettől alkalmanként hozzánk csatlakozók tapasztalatot adnak, de a gerinc az akadémista gyerekekre épül.
– Akkor a Honvéd-MFA számára pont rosszkor jön az átszervezés, a tartalékcsapatok kiűzetése?
– A mi szempontunkból igen, tényleg rosszkor jön, hiszen ez adná meg a felnőtt mezőnybe való továbblépés lehetőségét. Nem tudom, a szövetségnek mik a tervei. Ezek a csapatok egymás ellen fognak játszani egy tartalékbajnokságban, vagy más jellegű gondolatok lesznek…
– Mezőkövesden a sors visszaadott valamit abból, amit a játékvezetők korábban elvettek a csapattól?
– Nem. Azt azért tudni kell, hogy érdekesek ezek az újságírói dolgok… Más jelent meg, mint amit a mezőkövesdi meccs után nyilatkoztam. Azt mondtam, hogy kis szerencsével, de megérdemelt győzelmet arattunk. Igaz, hogy az ellenfél rúgott két kapufát, mi pedig rúgtunk egy gólt, ők többen voltak, mi pedig emberhátrányban. Kellett a szerencse is, de a gólunk időszakában a hazaiak kapusa, Szántai Levente például a gólvonalról mentett nagy bravúrral. Egyenrangú mérkőzés volt, de mi jöttünk ki belőle jobban. Túl nagy feneket nem kell ennek keríteni, a játékvezetőkkel pedig nem szabad foglalkozni. Ők olyan tartozékai egy mérkőzésnek, amit nem tudunk megváltoztatni, ezért valamilyen úton-módon el kell fogadni, és akkor nagyon sportszerűen és tanárian fogalmaztam…
– Az utóbbi hetekben érdekes tendencia figyelhető meg a Honvéd felnőtt csapatánál: kevesebb magyar fiatal kerül pályára, mint a korábbi hónapokban, években. Hogyan vélekedik erről?
– A mindenkori vezetőedző döntése, hogy milyen játékosokra támaszkodik inkább, fiatalabbakra vagy tapasztaltabbakra. Mindig van egy elképzelés, de hogy ez mennyire hatékony és eredményes, azt mindig eldönti az idő. A szereplés folyamatos hullámzást mutat. Mi is egy győzelemmel és három vereséggel kezdtük a szezont, aztán ennek vége szakadt. Ezt mindig kell kezelni, méghozzá csapategységgel, ami nagyon képlékeny dolog, pláne egy folyamatosan változó keretnél. De kudarchelyzetben a csapategység és motiváció segíti át a társaságot a holtponton.
– Tényleg, a Honvéd-MFA kerete mennyire változó?
– Néhány ember stabilan ott van, de mindig vannak olyanok, akik sérülés után, vagy eltiltás miatt kerülnek oda, és igyekeznek minél nagyobb szeletet kiszakítani maguknak, hogy minél jobban játékban legyenek. Azt azért elárulom, hogy voltak olyanok, akinek meglepetést okozott az NB II, és a szünetben igen erősen kapkodták a levegőt…