nb2

Hullanak a veszprémi kapusok

A Veszprém hazai pályán gólnélküli döntetlent játszott a megyei rivális Ajka ellen az NB II negyedik fordulójában.

Állítsd össze Álomcsapatodat az NB I-ből! regisztrálj szeptember 14-ig, és nyerd meg te a bajnokságot!Klikk!

Nem született gól a Veszprém megyei rangadón a házigazda Veszprém FC, illetve az FC Ajka csatájában. A hazaiak korábban egy súlyos sérülés miatt elvesztették kezdőkapusukat, Tarczy Pált, helyette a Paks II-től kölcsönvették Kiss Mátét. Nos, a szombati meccs 49. percében egy ajkai támadás végén a hálóőr ütközött Mihalecz Péterrel. Kiss Máté a földön maradt, a játékosok azonnal jelezték, hogy nagy a baj. Hamarosan megérkezett a mentő is, amely kórházba szállította a játékost. Kiss Máté az ütközésnél rövid időre elvesztette az eszméletét és agyrázkódást szenvedett. Vágó Attila kényszerű cserét hajtott végre, Kádár Balázs állt a kapuba.

A 65. percben pályára lépett ajkai színekben Thomas Sowunmi, és négy perccel később főszereplővé vált. A veszprémi Nagy Ádám szabálytalankodott vele szemben, akit második sárga lappal kiállítottak. A vendégek azonban nem tudták kihasználni az emberelőnyt, így maradt a 0-0.

Nem esett gól a Nyugati-csoport nagy esélyese, a Gyirmót kaposvári vendégjátékán sem, Zalaegerszegen viszont megtört a jég, a ZTE a Szigetszentmiklós ellen megszerezte első győzelmét. 2000 néző látta a helyszínen. Csákváron nyert a Tatabánya, Baján győzött a Kozármisleny, és továbbra is százszázalékos a Puskás Akadémia.

Keleten Rajczi Péter góljával a szünetben az Újpest FC B vezetett Nyíregyházán, de a Spartacus végül 2-1-re nyert. A Szolnok és a Békéscsaba rangadóján nem esett gól, ez a vasárnap pályára lépő, éllovas Mezőkövesdnek kedvez. Az Orosháza váci győzelme meglepetés, és említésre érdemes az is, hogy a Putnok megszerezte első sikerét, a Balmazújváros bánta.