A Ferencváros csúnyán kiütötte a Diósgyőrt

A hajrában nyerte meg meccsét a Honvéd, három pontot zsebelt be a Debrecen és a Paks.

A Ferencváros szabályosan kivégezte a Diósgyőrt az OTP Bank Liga tizenkettedik fordulójában. A címvédők első gólja a huszonhetedik percben érkezett, Heister beadása jutott el Bödéhez, aki közelről, fejjel a kapuba talált (IDE kattintva meg is tudod nézni ezt a jelenetet). (0-1)

Nem sokkal később kétszer is válaszolhatott volna a DVTK,: előbb Mihajlovics lépett ki, de lövése után a visszaérő és becsúszó Blazic blokkolni tudott. Majd Vernes hatalmas helyzetben, senkitől sem zavartatva fejelt néhány méterről mellé egy jobboldali beadást.

firo: 27.10.2018, Football, 1.Bundesliga, Season 2018/2019, BVB, Borussia Dortmund - Hertha BSC Berlin coach Pal DARDAI, Hertha before the match | usage worldwide

Pár percre rá Böde ismét villant, körülbelül tizennégy méterről lőtte ki kiválóan a jobb alsót. (0-2) Alig telt el két perc, egy jobboldali szöglet után Spirovski elé került a labda, aki közelről a kapuba talált (0-3)

A fordulás után azonnal jött az újabb Fradi-gól, Böde már a mesterhármasát ünnepelhette, Bőle kapott remek labdát, kiválóan centerezett, Böde érkezett, és ezúttal sem hibázott. (0-4) A hetvenegyedik percben Leandro kezezett a tizenhatoson belül, Mihajlovics erőteljes lökettel küldte a labdát a jobb felsőbe. (1-4)

A Debrecen hazai pályán tudta legyőzni a Puskás Akadémia együttesét, ráadásul az első gólját a végletekig kijátszotta, gyakorlatilag a teljes felcsúti védelem csődöt mondott.

A Paks 2-1-gyel lépett át a Mezőkövesden a Fehérvári úti Stadionban. Hahn még az első félidő vége előtt megszerezte a vezetést, majd Gévay növelte az előnyt, Molnár már csak szépíteni tudott. A Haladás-Honvéd meccsen pedig jött a dráma, az utolsó perceket emberhátrányban lejátszó szombathelyiek nem bírták a nyomást, Danilo pedig megnyerte a meccset a kispestieknek.

OTP Bank Liga, 12. forduló, szombati eredmények

MTK Budapest–Újpest 1-0 (1-0)
Gólszerző: Bognár (17. – tizenegyesből)

Debreceni VSC–Puskás Akadémia 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Könyves (32.), Avdijaj (71.), illetve Kiss T. (51.)

Diósgyőri VTK–Ferencvárosi TC 1-4 (0-3)
Gólszerzők: Mihajlovics (71. – tizenegyesből), illetve Böde (25., 36., 47.), Spirovszki (39.)

Szombathelyi Haladás–Budapest Honvéd 0-1