NB I

Nem költözik az Újpest

Az NB I-es klub közleményben jelezte: sosem fogják elhagyni otthonukat, a Szusza Ferenc Stadiont.

Kapcsolódó cikkek

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebookon!

Kedden beszámoltunk róla: előfordulhat, hogy a következő idényben nem a Megyeri úton játssza bajnoki mérkőzéseit az Újpest FC. A lilák stadionbérleti szerződése lejár, és egyelőre nincs megállapodás annak meghosszabbításáról – sőt a felek elképzelései távol vannak egymástól. Éppen ezért a klub a Vasas angyalföldi létesítményét nevezte meg hazai pályájaként a licenckérelemben.

A klub honlapján szerdán közlemény jelent meg az üggyel kapcsolatban:

„A napokban különféle hírek jelentek meg az Újpest FC-vel kapcsolatban arról, hogy a klub más stadionba költözne a következő szezontól kezdve. Klubunk azonban szeretné hangsúlyozni, hogy az Újpest FC Újpesten alakult, és mindig is Újpesten fog maradni. Klubunk otthona a Szusza Ferenc Stadion, csapatunk ezt a pályát sosem fogja elhagyni. A labdarúgó-bajnokság következő szezonjában való indulási jog megszerzéséhez szükséges licenc formai igényét kielégítendő, klubunk szerződést kötött a Vasas Futball Kft-vel, amelyet megküldött a Magyar Labdarúgó Szövetség felé. Ezalatt klubunk folyamatos tárgyalásokat folytat az illetékes hatóságokkal az irányban, hogy hosszútávon biztosítva legyen a csapat mérkőzéseinek rendezési joga a Szusza Ferenc Stadionban.

Olvasói sztorik