A Haladás is búcsúzott

Az MTK kettős győzelemmel jutott tovább a nyolcaddöntőből; a Szigetszentmiklós, a Debrecen, a Videoton, a Nyíregyháza és a Pécs is sikerrel járt.

Hat mérkőzést rendeznek kedden a Ligakupa nyolcaddöntőjének visszavágói közül.

Mivel a Paks szombati bajnoki meccse elmaradt, Csertői Aurél a lehető legerősebb kezdőcsapatát játszatta az MTK ellen, a XVI. kerületi Bátony utcában lévő műfüves pályán. Mivel Garami József számos fiatalnak lehetőséget adott, a tolnaiak előtt komoly esély adódott háromgólos hátrányuk ledolgozására. Ennek megfelelően a vendégek játéka dominált az első félidőben, és a negyvenedik percben meg is szerezték a vezetést: Könyves beadását Bartha fejelte közvetlen közelről a kapuba. A szünet után Poór Patrik beadását Szántó Gergő szintén fejjel juttatta a hálóba, majd a 75. percben egy gyors kontra végén Hrepka Ádám volt eredményes. A Paks számára nem a kiesés a ciki – hiszen az első meccsen igencsak tartalékos összeállításban szerepelt –, hanem ez a vereség…

Az NB II-es Szigetszentmiklós nagy meglepetésre nyerni tudott a Győri ETO otthonában, az első meccsen. A visszavágón mindkét csapat a legjobb keretét vonultatta fel. Az első félidőben a hazaiaknak egy, a vendégeknek három nagy helyzetük volt, gól azonban egyikből sem született. A szünet után is a győriek fölénye jellemezte a játékot, és ez helyzetekben is megmutatkozott. A 65. percben Pátkai kapott piros lapot, miután rátalpalt Szepessyre, de a hazaiak játékosát is kiállított a bíró, mert lefejelte Pátkait. Az ETO-nak a hajrában is voltak nagy lehetőségei, de mindegyik kimaradt, így a másodosztályú hazaiak léptek tovább.

A Debrecen a mai meccs erejéig visszatért az Oláh Gábor utcai stadionba, oda, ahol a vendég soproniak jelenlegi vezetőedzője, Supka Attila két bajnoki címet is nyert tíz évvel ezelőtt, a Loki trénereként. Az NB II-es csapatból több alapember – például Eszlátyi és Sifter – is hiányzott, ráadásul az ötödik percben egy labdaeladás után a gólhelyzetben kitörő Seydi átesett Horváth András lábán a tizenhatoson kívül, ezért a játékvezető kiállította a soproniak csapatkapitányát – téves ítélet.

A 23. percben Bódi Ádám gyönyörű szabadrúgása a hálóba vágódott (1-0). Vélhetően egyébként sem az SVSE ziccereiről szólt volna a meccs, ám emberhátrányban a vendégek egyszer sem tudtak eljutni ellenfelük kapujáig. A szünet után Vadnai beadását Seydi továbbította a hálóba (2-0). A 61. percben Ferenczi János távoli lövése a kapuban kötött ki (3-0). A meccs második soproni kapura lövéséből, egy szöglet után, Bobál Dávid révén megszületett a szépítőgól a 79. percben. A 88. percben újabb gólt lőtt az SVSE, de a bíró – ismét tévesen – ezt sem adta meg.

A szombati, paksi meccs elmaradása miatt a Nyíregyháza is a legerősebb csapatával szerepelt az örökösföldi műfüves pályán a Békéscsaba ellen. A találkozó elején a vendégek birtokolták többet a labdát, de nem volt helyzetük. A Szpari előbb Pekár szabadrúgásával veszélyeztetett, majd Sándor István lőtt távolról. Több ígéretes támadást is vezetett a hazai csapat, de az utolsó pillanatban mindig blokkoltak a csabaiak. A hajrában Bajzát próbálkozott egy kapáslövéssel, majd Nagy Zoltán egy szöglet után, de kipattant a labdájuk.

A fordulás után több nagy lehetősége is volt a Nyíregyházának, de Bajzát kapáslövését és Pekár próbálkozását is bravúrral védte Póser. A 88. percben viszont már ő is tehetetlen volt, amikor egy formás hazai támadás végén Pákolicz passzolt Koszticshoz, aki a léc alá bombázott (1-0).

A Haladás a 0-0-s első mérkőzés után hazai pályán fogadta a PMFC-t késő délután. A vendégek Wittrédi Dávid két góljával már fél óra elteltével kétgólos előnyre tettek szert. A Haladás részéről a félidő hajrájában Tommaso Rocchi szépített, azonban a második játékrészben már csak helyzetekig jutott a hazai csapat, így a Pécs idegenbeli sikerrel harcolta ki a továbbjutást.

A keddi játéknap utolsó mérkőzésén a Videoton 2-1-es hátrányból várta a Dunaújváros elleni visszavágót. A negyvenedik percben Timotej Dodlek 28 méteres lövésével összesítésben már 3-1-re vezettek a vendégek, de a szünet előtt Feczesin Róbert révén egyenlített a Vidi (1-1). A második félidőben aztán még támadóbb szellemben játszott a hazai csapat – a többi között Kovács István és Nikolics Nemanja is pályára lépett –, aminek köszönhetően további két gólt szerzett, és 3-1-es sikerével megfordította a párharcot.

Ligakupa, nyolcaddöntő, visszavágók

Debreceni VSE-TEVA – Soproni VSE-GYSEV 3-1 (1-0)

Debrecen, 100 néző. Játékvezető: Berke

DVSC: Verpecz – Zsidai (Berdó, 64.), Ferenczi J. (Sós, 62.), Mészáros N., Bódi – Vadnai, Ludánszki B. (Kinyik, 73.), Morozov – Szakály P. (Dombi, 73.), Kulcsár T., Seydi (Balogh N., 59.). Edző: Supka Attila

SVSE: Halasi – Fazakas G., Baranyai, Bobál D., Pados – Pintér A. (Jovetics, 78.), Deme (Kollár, 59.), Horváth A., Horváth P. – Pető (Fazekas N., 11.), Szabó L. (Maráczi, 53.). Edző: Supka Attila

Gólszerzők: Bódi (23.), Seydi (48.), Ferenczi J. (61.), illetve Bobál D. (79.)

Kiállítva: Horváth A. (5.)

Továbbjutott: Debrecen (4-2)

MTK – Paksi FC 2-1 (0-1)

Bátony utca, játékvezető: Nazsa

MTK: Abu – Nagy T. (Bese, a szünetben), Talabér, Poór, Deutsch B. – Thiam, Halmai R. (Katona M., a szünetben), Szatmári I. (Schrammel, a szünetben), Vogyicska – Vass P. (Horváth Zs., 60.), Hrepka. Edző: Garami József

Paks: Szemerédi – Kulcsár D. (Bagó, 73.), Kovács G. (Szekszárdi, 73.), Gévay, Vági – Kecskés (Bor, 73.), Kesztyűs B. – Könyves (Simon A., 64.), Bertus, Bartha – Kiss T. (Hahn, 53.). Edző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Szántó G. (57.), Hrepka (75.), illetve Bartha (40.)

Továbbjutott: MTK, kettős győzelemmel (5-1)

Szigetszentmiklósi TK-Erima – Győri ETO 0-0

Szigetszentmiklós, 150 néző. Játékvezető: Solymosi

SzTK: Sánta – Tóth F., Pollák, Benkő-Bíró, Vágó – Hevesi-Tóth, Kollega (Kornis, 86.), Barna Zs. (Kállai, 91.), Bonifert (Földi, 83.) – Szepessy, Fekete Á. (Jasarevics, 75.). Edző: Székely Tibor

Győr: Kamenar – Wolfe (Kamber, 63.), Lipták, Lang, Dinjar – Koltai, Pátkai, Windecker – Rudolf G., Bénes (Svec, a szünetben), Martinez (Vankó, 57.). Edző: Vasile Miriuta

Kiállítva: Szepessy (65.), illetve Pátkai (65.)

Továbbjutott: Szigetszentmiklós (2-1)

Nyíregyháza Spartacus – Békéscsaba 1912 Előre FC 1-0 (0-0)

Nyíregyháza, játékvezető: Nagy R.

Nyíregyháza: Balogh J. – Fodor F., Rubus, Szokol, Törtei (Jánvári, 59.) – Nagy Z. (Gengeliczki, a szünetben), Kosztics (Vámos, 90.), Abdouraman, Sándor I. (Pákolicz, a szünetben) – Bajzát (Koller, 73.), Pekár. Edző: Mátyus János

Békéscsaba: Póser – Bényei, Koszó, Balogh Miklós (Lőrinczy, 74.), Juhász Gy. – Borbély, Bagi, Birtalan (Vólent, 82.), Berki P. (Balázs R., 66.) – Szilágyi (Balogh Milán, 85.), Kertész. Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerző: Kosztics (88.)

Továbbjutott: Nyíregyháza (3-2)

Szombathelyi Haladás – Pécsi MFC-Matias 1-2 (1-2)

Szombathely, 100 néző. Játékvezető: Szabó Zs.

Haladás: Gyürü – Zsirai, Devecseri, Czingráber, Füredi – Gaál B., Iszlai, Jagodics M., Szakály A. (Zamostny, 60.) – Török (Tihanyi, 65.), Rocchi. Edző: Szentes Lázár

Pécs: Helesfay – Nagy J., Csausics, Lantos, Mohl – James – Frank (Kővári, a szünetben), Wittrédi (Horváth A., 69.), Szatmári (Beke, 92.), Rácz F. (Heffler N., 63.) – Fröhlich (Pejakovics, 79.). Edző: Robert Jarni

Gólszerzők: Rocchi (41.), illetve Wittrédi (14., 31.)

Kiállítva: Zamostny (93.)

Továbbjutott: Pécs (2-1)

Videoton FC – Dunaújváros PASE 3-1 (1-1)

Székesfehérvár, játékvezető: Bognár T.

Videoton: Horváth T. – Brachi (Szolnoki R., 64.), Caneira (Trebotics, 64.), Chakla, Fejes A. – Sándor Gy. (Nikolics, 64.), Simon Á. – Oliveira, Kleinheisler (Vinícius, 83.), Pajac (Kovács I., 47.)– Feczesin. Edző: Joan Carrillo Milan

DPASE: Nagy G. – Villám, Farkas V., Lázár Zs., Hangya – Böőr (Sóron, 88.), Szalai T., Petneházi, Thiago (Godslove, 88.) – Orosz M. (Nikházi, 77.), Dodlek (Zsótér, 69.). Edző: Dobos Barna

Gólszerzők: Feczesin (43., 71. – az elsőt tizenegyesből), Oilveira (67.), illetve Dodlek (40.)

Továbbjutott: Videoton (4-3)