Holtversenyben dobogós a Haladás

A szombathelyiek 3-0-ra győztek a Ferencváros ellen a Puskás-stadionban, az élvonal 14. fordulójában.

OTP Bank Liga, 14. forduló
Ferencvárosi TC – Szombathelyi Haladás 0-3 (0-2)
Puskás-stadion, 7000 néző. Játékvezető: Fábián
FTC: Jova – Gerson (Buzsáky, 67.), Mateos, Besics, Bönig (Busai, 80.) – Gyömbér, Józsi – Somalia, Holman (Diallo, a szünetben), Jenner – Böde. Edző: Ricardo Moniz
Haladás: Rózsa – Fehér Z., Guzmics, Devecseri, Bosnjak – Simon Á., Iszlai – Nagy G., Ugrai (Gyurján, 89.), Halmosi (Schimmer, 75.) – Radó (Németh M., 83.). Edző: Artner Tamás
Gólszerzők: Halmosi (10., 64.), Ugrai (23.)

A Ferencváros brazil légiósa, Leonardo továbbra is hiányzik, de Ricardo Moniz vezetőedző szerint a következő fordulóban, két hét múlva már ő is pályára léphet.

Az első percben Böde Dániel a földre került a tizenhatoson belül Devecseri Gábor szorításában, de a játékvezető nem adott büntetőt. A tizedik percben a ferencvárosi védők csak nézték, ahogy Radó passzát Halmosi a hálóba lőtte (0-1). A 23. percben Bosnjak elviharzott a szélen, középre adása után Ugrai hajszálpontosan bombázott a kapuba (0-2). A negyvenedik percben egy szabadrúgás után Gyömbér lőtt az oldalhálóba.

Az 51. percben Diallo fejesét Rózsa Dániel vetődve védte a gólvonalon. Hét perccel később Jenner szabadrúgását hárította a Haladás kapusa. A vendégek az első félidőhöz képest visszaálltak, így a Ferencvárosnak sokkal több területe volt a támadások építésére. A 64. percben egy szombathelyi kontra során Nagy Gábor parádés indításával Halmosi kilépett, és Jova mellett a hálóba lőtt (0-3). A 77. percben Gyömbér fejese suhant el a kapu fölött.

A hajrában emberhátrányba került a Ferencváros, mert Buzsáky Ákos combja megsérült, de addigra már nem volt több cserelehetősége a csapatnak. A 85. percben Devecseri fejelt a saját kapuja felé, de Rózsa nagy bravúrral, vetődve mentett…

A Haladás nagy diadalt aratott, ezzel fellépett a dobogóra, ugyanis a Diósgyőrrel holtversenyben a harmadik helyen áll!

– A látottak alapján nem volt meglepetés a Haladás győzelme, és azt eddig is tudtuk, hogy jó szakmai munka folyik Szombathelyen – mondta a Rangadó.hu szakértője, Gyimesi László, a Honvéd egykori válogatott játékosa. – Az FTC-től ezúttal nem láttunk Fradi-szintű csapatot és játékot. Még feltűnőbb volt, hogy kiismerhető és kivédekezhető megoldásokat láthattunk a fővárosiaktól. Persze, ez nem von le semmit a szombathelyiek érdemeiből, hiszen amit elterveztek, azt szerintem nem száz, hanem százhúsz-százalékosan végrehajtották. Nem tudni, mi lett volna, ha az első percben megadják a tizenegyest a Fradinak, de ha a csapat Fradi-szinten működött volna, akkor mennek tovább, és hibára kényszerítik a vendégeket.