Nagyot bukott a címvédő Fradi

A Ferencváros 4-1-re kikapott a Győri ETO otthonában a negyedik fordulóban. Az összes jegyzőkönyv egy helyen!

Pintér Attila a kezdőcsapatba jelölte az öt hónapos eltiltását letöltő Marek Strestíket, aki a tavaszi bajnokavatás alkalmával súlyos sérülést okozott a ferencvárosi Leonardónak. A Fradiból hiányzott Kurucz Péter, a kapus súlyosan megsérült, ezért csütörtökön meg kell műteni a térdét. A trinidadi Akeem Adams testvére jelenleg az FTC-vel edz, de nincs szó a leigazolásról.

A nyolcadik perc hozta az első veszélyes kapura lövést, egyben az első gólt is: Kronaveter passza után Varga Roland távolról a hálóba bombázott (1-0). A tizedik percben lövése a kapufáról pattant ki, a labda Ionescu elé került, aki ígéretes helyzetben luftot rúgott. A huszadik percben Ionescu lövése suhant el a kapu fölött. Három perccel később Jenner beadása után a kapu előtt felugró Mateos nem tudta befejelni a labdát.

A 29. percben a fővárosiak zavartalanul járathatták a labdát a győri tizenhatoson belül, Buzsáky passza után Busai megharcolt a labdáért, amely az őrizetlenül érkező Gyömbér elé került, ő pedig könnyedén passzolt az üres kapuba (1-1). A 38. percben Kronaveter lőtt arasznyival a kapufa mellé. Az első félidő hosszabbításában szabadrúgását Kronaveter fejelte a hálóba (2-1).

A szünet után a harcos mezőnyjátékon kívül sok említésre méltó esemény nem történt. A 73. percben a csereként beállt Andrics keményen megharcolt a labdáért a vendégek térfelének közepén, a Somalia ellen megnyert párharcot követően megindult a kapu felé, és egy sprint, valamint néhány csel után a hálóba lőtt (3-1). A 88. percben Dinjar pazar labdával ugratta ki Varga Rolandot, aki nagy ziccerben nem hibázott (4-1).

A Ferencváros rossz formája a válogatott meccsek miatt bajnoki szünetben sem javult, a győriek viszont ezúttal is remekül alkalmazták a tőlük megszokott türelmes, taktikus focit.

Edzői értékelések

Ricardo Moniz, Ferencváros: – Valami gond van, ez látható az elmúlt három mérkőzés alapján. A játékosok idegesnek tűnnek. Kicsit nyugodtabbnak kell lenniük, és türelmesebbnek egymással. Erre nagyon oda kell figyelni, mert ezt nem fogadom el. Nagyon hatékonyan játszottak a győriek, a bajnoki címük is főként ennek volt köszönhető. Voltak pillanatok, amikor egyenlíthettünk volna, azonban a második gól előtti kihagyás döntőnek bizonyult. Gratulálunk a Győrnek. Nagyon fontos, hogy bízzunk egymásban, a játékosoknak egymást segíteniük kell. A szakmai stáb segíti őket. A bajban ismerik meg egymást az emberek, úgyhogy nagyon fontos, hogy ebben a szituációban mindenki segítse a másikat.

Pintér Attila, Győr: – Nagyon fegyelmezetten játszott a csapat. Sok mindent meg tudtunk valósítani abból, amit terveztünk, és amit próbáltunk gyakorolni a válogatott miatti szünetben, pláne a tolódást. Igaz, voltak még benne problémák, amikor a Ferencváros föl tudta játszani a labdát. Amikor bejött Trajkovics, és Kronaveter is bent volt, akkor már jobban zártunk, jobban szűkítettük a középpályán a rést, hogy ne tudják felpasszolni, és a labdaszerzés után nagyszerűen indultunk. Több olyan lehetőségünk volt még, hogyha a végén pontosabban passzolunk, vagy jobb döntést hozunk, akkor további gólokat szerezhettünk volna. Ilyen meccsekre van szükség, hiszen nagyon jó mérkőzést játszott a két csapat, azt gondolom, hogy a nézők jól szórakoztak. Nem kellett senkinek bizonyítania, hiszen a Győri ETO-t azok a játékosok alkotják, akiknek helyük van a keretben. Nagyon jól élnek a lehetőséggel azok, akik eddig kevesebbet játszottak, illetve sérülésből jöttek vissza. Lehet látni, hogy mindent megpróbálnak megtenni a kezdőcsapatba kerülésért. Marek Strestíknek az elmúlt hónapban minden szerdán volt meccse, hiszen az NB III-as csapatnak nemzetközi edzőmérkőzéseket szerveztünk, amelyeken pályára tudott lépni. Ma is megpróbált mindent megtenni annak érdekében, hogy a Győri ETO hasznos tagja legyen, és remélem, minél előbb olyan formában lesz, mint amikor eltiltották.

Korábban írtuk:

Fölényes győzelmével a Debrecen a csoportkör első továbbjutója. A Puskás Akadémia és a Videoton is emberelőnyben játszott 85 percen keresztül. A felcsútiak a Bp. Honvédot fogadták, és a kispesti Ignjatovicsnak azért kellett kiállnia, mert a kaputól 22 méterre, utolsó emberként szabálytalankodott. A székesfehérváriak Kozármislenybe látogattak, de a baranyaiak közül Fenyvesinek nagyon rövid ideig tartott a meccs, mert a tizenhatoson belül lerántotta Gyurcsót.

A nyolc csoportból az első két helyezett folytathatja majd a szereplést a középdöntőben.

Ligakupa, 4. forduló

A-csoport

Diósgyőri VTK – Vasas FC 4-2 (0-0)

Diósgyőr, 1000 néző. Játékvezető: Veizer

DVTK: Gelei V. – Huszics, W. Alves, Debreceni, Vági – Takács P., Szabó B. (Csirszki, a szünetben), Kosztics, Gosztonyi (Boros, a szünetben)– Tisza T., Batioja. Edző: Tomiszlav Szivics

Vasas: Németh G. – Schulz, Recklet, Izing, Hohmann – Cseke (Remili, 61.), Horváth L. (Boda, 68.), Boka, Gál (Ádám M., 61.) – Horia, Nagyházi. Edző: Dirk Berger

Gólszerzők: Tisza T. (50., 70. – az elsőt tizenegyesből), W. Alves (60.), Boros (71.), illetve Hohmann (65.), Boka (88.)

Kedden játszották: Kisvárda–MTK 3-1

Az állás: 1. Diósgyőr 7 pont, 2. Vasas 6 pont, 4. Kisvárda 5 pont, 4. MTK 4 pont

B-csoport

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Debreceni VSC-TEVA 1-5 (0-4)

Balmazújváros, 500 néző. Játékvezető. Lovas

Balmazújváros: Szalma – Virágh (Müller, 26.), Urbin, Kónya, Forgács – Belényesi (Kiss L., a szünetben), Sárközi, Demjén, Szőllősi (Nagy R., 73.) – Karacs, Papp. Edző: Híres Gábor

DVSC: Verpecz – Bernáth, Króner, Ludánszki (Szatmári, 59.), Ferenczi – Dombi (Kondás, 72.), Slimane Bouadla, Spitzmüller, Rezes – Volas (Seydi, a szünetben), Szécsi. Edző: Kondás Elemér

Gólszerzők: Urbin (66.), illetve Slimane Bouadla (2.), Spitzmüller (4.), Volas (10.), Króner (32.), Szécsi (77.)

Kedden játszották: Mezőkövesd–Nyíregyháza 2-2

Az állás: 1. Debrecen 12 pont, 2. Mezőkövesd 4 pont (5-8), 3. Nyíregyháza 4 pont (5-8), 4. Balmazújváros 3 pont

C-csoport

Szolnoki MÁV FC – Kecskeméti TE-Phoenix Mecano 5-2 (2-2)

Szolnok. Játékvezető: Takács J.

Szolnok: Tóth Z. – Pintér L., Antal G., Mile (Grúz, a szünetben), Rokszin – Sipeki (Zvara D., a szünetben), Magos, Papizsanszkij – Bohner, Szepessy, Katona B. (B. Tóth, 58.). Edző: Kis Károly

KTE: Németh V. – S. Juhász, Gyagya, Varga R. (Póti, a szünetben), Bene – Bulajics, Ebala (Faragó, 76.) – Leo Correira, Csillag, Gréczi – Balázs Zs. (Csima, a szünetben). Edző: Bekő Balázs

Gólszerzők: Magos (3.), Papizsanszkij (43.), Bohner (61.), Antal G. (66., 91. – mindkettő tizenegyesből), illetve Balázs Zs. (tizenegyesből 17.), Leo Correira (33.)

Újpest FC – Békéscsaba 1912 Előre SE 2-2 (1-0)

Szusza Ferenc Stadion, 100 néző. Játékvezető: Kovács J.

Újpest: Bősz – Litauszki, Juanan, Vermes, Antón – Bavon, Balogh B., Vasziljevics, Szankovics (Kabát, 67.), Simon K. (Sztaniszavljevics, 73.) – Ahjupera (Szuljics, a szünetben). Edző: Kozma István, Marc Leliévre

Békéscsaba: Skekics – Vozár, Tombaye (Lucas, a szünetben), Mészáros L., Szűcs I. – Király P. (Albert I., 75.), Soós J., Zsilinszki, Radványi – Patovics, Leucuta (Tölgyesi, 69.). Edző: Komjáti András

Gólszerzők: Vasziljevics (34.), Kabát (87.), illetve Tölgyesi (72.), Pantovics (84.)

Az állás: 1. Kecskemét 7 pont, 2. Szolnok 6 pont, 3. Újpest 5 pont, 4. Békéscsaba 3 pont

D-csoport

Restart-Ceglédi VSE – Szigetszentmiklósi TK-Erima 1-1 (0-1)

Cegléd. Játékvezető: Nagy R.

Cegléd: Kovács A. – Robson (Kenderes, a szünetben), Miklósvári (Markó, a szünetben), Makrai, Pesti – Fehér B., Szabó D., Lipusz, Szkunc – Medgyesi (Kormos, 66.), Takács M. Edző: Ványi Zsolt

SzTK: Horváth L. – Nagy J., Kornis, Sz. Jakovljevics, Ducsics – Pollák, Kollega, Barna Zs. (Puskás G., 56.), Kvekveskiri – Khous (Farkas A., 82.), Fekete Á. (Pilavdzics, 65.). Edző: Csurka Zoltán

Gólszerzők: Kormos (81.), illetve Kvekveskiri (6.)

Puskás Akadémia – Bp. Honvéd 2-0 (1-0)

Felcsút. Játékvezető: Böcskei

PFLA: Papp M. – Margitics, Vaszicsku, Szekeres A. (Tamás M., a szünetben), Nagy Zs. – U. Nikolics, Bertus (Czvitkovics, a szünetben) – Molnár T., Lencse, Haraszti – Zsolnai R. (Tischler, 55.). Edző: Benczés Miklós

Honvéd: Kemenes – Lovrics, Ignjatovics, Kovács J. (Bobál D., a szünetben), Alcibiade – Hidi, Nagy G. – Prosser (Csábi, 26.), Mancini, Holender – Testardi (Bobál G., 56.). Edző: Marco Rossi

Gólszerzők: Haraszti (32.), Lencse (53.)

Kiállítva: Ignjatovics (5.)

Az állás: 1. Puskás FC 8 pont, 2. Cegléd 5 pont, 3. Szigetszentmiklós 4 pont (5-6), 4. Honvéd 4 pont (5-7)

E-csoport

MVM Paks – Dunaújváros PASE 2-0 (1-0)

Paks, 100 néző. Játékvezető. Szilasi

Paks: Csernyánszki – Fiola (Heffler N., a szünetben), Nyári T., Horváth G., Báló – Heffler T., Kiss T. (Bori, 73.), Hullám, Nagy O. – Délczeg (Bartha, 61.), Tököli. Edző: Horváth Ferenc

DPASE: Orbán S. – Beleuc, Farkas V., Galambos, Urbán G. (Böőr, 57.) – Jakab D. (Godslove, 57.), Tóth T. (Thiago, 57.), Kocsis, Micskó – Birtalan, Szauter. Edző: Dobos Barna

Gólszerzők: Kiss T. (22.), Nyári (47.)

Kozármisleny SE – Videoton FC 0-4 (0-3)

Kozármisleny. Játékvezető: Berger

Kozármisleny: Helesfay – Vég, Fellai (Tar A., 41.), Vattai, Fenyvesi – Vituska, Zsdrál (Reitz, 78.), Banai, Schneider (Galamb, 54.) – Turi – Varga B. Edző: Szabó Zsolt

Videoton: Tujvel – Brachi, Caneira (Vinícius, 61.), Tar Zs., Mamadu – V. Gomes (Sándor Gy., 61.), Tóth B. – Álvarez, Zsótér, Gyurcsó – Torghelle (Paraibá, 73.). Edző: José Gomes

Gólszerzők: Torghelle (tizenegyesből 7.), Álvarez (32., 72.), Gyurcsó (45.)

Kiállítva: Fenyvesi (6.)

Az állás: 1. Videoton 7 pont (11-5), 2. Paks 7 pont (9-6), 3. Dunaújváros 4 pont (2-6), 4. Kozármisleny 4 pont (5-10)

F-csoport

Soproni VSE-GYSEV – Tatabánya FC 7-0 (3-0)

Sopron. Játékvezető: Kiss N.

SVSE: Dénes Zs. – Maráczi (Keresztes, 58.), Baranyai, Fazekas N., Pados – Horváth A., Deme, Varga G. (Horváth P., a szünetben), Balázs R. – Szabó Zs., Szabó L. (Pető B., a szünetben). Edző: Supka Attila

Tatabánya: Vajdai – Fenyvesi V., Ludánszki I. (Polyák, a szünetben), Szűcs L., Busai A. – Gyürki, Kovács I., Ferkó Cs., Wágner (Páles, 61.) – Móri (Szabó R., 56.), Szepesi. Edző: Bozsik Péter

Gólszerzők: Varga G. (2.), Szabó Zs. (35., 42.), Pető B. (51., 80.), Horváth A. (56.), Deme (75.)

Győri ETO FC – Ferencvárosi TC 4-1 (2-1)

Győr, 500 néző. Játékvezető: Szőts

Győr: Kamenar – Dinjar, Sztanisics (Kamber, a szünetben), Kronaveter, Wolfe – Varga R., Djordjevics, Mevoungou – Burgos, Lázok (Trajkovics, a szünetben), Strestik (Andrics, 64.). Edző: Pintér Attila

FTC: Kunsági – Jovanovics (Diallo, a szünetben), Besics, Mateos (Buzsáky, 24.), Bönig – Gyömbér, Csukics – Jenner, Busai, Ionescu (Valpoort, 64.) – Somalia. Edző: Ricardo Moniz

Gólszerzők: Varga R. (8., 88.), Kronaveter (45+1.), Andrics, (73.), illetve Gyömbér (29.)

Az állás: 1. Győr 9 pont (3 mérkőzés), 2. Sopron 6 pont (4 mérkőzés, 11-7), 3. Ferencváros 6 pont (3 mérkőzés, 7-6), 4. Tatabánya 0 pont

G-csoport

Kedden játszották

Gyirmót FC – Lombard Pápa Termál FC 2-2

Sz. Haladás – FC Ajka 7-2

Az állás: 1. Pápa 8 pont, 2. Haladás 7 pont, 3. Gyirmót 5 pont, 4. Ajka 1 pont

H-csoport

FGSZ Siófok – Zalaegerszegi TE FC 3-1 (1-1)

Siófok. Játékvezető: Pintér Cs.

Siófok: Kis T. – Klujber, Pécseli, Singer, Menyhárt A. – Mokánszki, Vass M. (Szöllősi T., 65.), Fülöp N., Mosberger – Vólent (Dajics, a szünetben), Horváth B. (Bogáti, 60.). Edző: Horváth Károly

ZTE: Czirjék – Baráth M. (Varga M., 72.), Potyi, Kovács L., Latin – Pál D. (Ferencz, 63.), Szántó, Tóth B., Szegleti – Bíró, Tanque (Dufka, a szünetben). Edző: Lendvai Miklós

Gólszerzők: Horváth B. (16.), Dajics (48.), Szöllősi T. (88.), illetve Szegleti (13.)

Kaposvári Rákóczi – Pécsi MFC-Matias 2-1 (0-0)

Kaposvár, 200 néző. Játékvezető: Berke

Kaposvár: Posza – Dominic, Petrache, Albert Á., Jánvári – Coroian, Thian (Balázs B., 75.), Böjte, Földes, Pavlovics – Haruna (Murai, 89.). Edző: Prukner László

Pécs: Dibusz – Fodor F. (Nagy J., a szünetben), Havas, Balogh B., Deutsch B. – Jocsics (Gaál, 75.), Mohl, Wittrédi (Pölöskey, 59.), Kővári, Rácz – Városi. Edző: Lőrincz Emil, Márton Gábor

Gólszerzők: Dominic (64., 78.), illetve Pölöskey (61.)

Az állás: 1. Pécs 9 pont (8-2), 2. Kaposvár 9 pont (8-3), 3. Siófok 6 pont, 4. Zalaegerszeg 0 pont