Andorka Péter öt gólt lőtt

Gyűjtőcikkünkben a negyedik forduló összes jegyzőkönyve megtekinthető!

Az MTK rendkívül fiatal kerettel utazott Kisvárdára, és bár a szünetben még döntetlen volt az állás, a szintén nem a legjobb csapattal felálló hazaiak a második félidőben a maguk javára döntötték el a találkozót.

A Gyirmót az élvonalbeli Lombard Pápát fogadta. Az első 15 percben jó játékot láthattak nézők. Inkább a hazaiaknak voltak helyzeteik, de a befejezésekbe hiba csúszott. Ezt követően az NB I-es alapjátékosokkal felálló pápaiaknak is adódtak lehetőségeik. Az első félidő hajrájában egy szép támadás után megszerezte a vezetést a Gyirmót, amire a játékával rászolgált. A vendégek leginkább szabadrúgásokból veszélyeztettek, de nem találták el a kaput, ha mégis, akkor pedig Holczer Ádám védett.

A második félidő enyhe pápai fölénnyel kezdődött, de a győrieknek is voltak lehetőségeik, szép támadásaik. A folytatásban a Pápa nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, de egy jól végrehajtott szabadrúgás-variáció után megint a Gyirmót szerzett gólt (2-0). Erre a Lombard még többet kockáztatott, aminek eredményeként a hajrában egyenlíteni tudott – írja a Gyirmót FC honlapja.

Részletes tudósítás ide kattintva olvasható!

Ligakupa, 4. forduló

A-csoport

Kisvárda SE – MTK 3-1 (1-1)

Kisvárda. Játékvezető. Varga L.

Kisvárda: Dobó – Soós T., Molnár R., Farkas M., Horváth L. – Pálvölgyi, Barzó (Fodor A., 81.), Oláh D., Varga A. (Üveges, 83.) – Kapacina (Miskolczi, 69.), Lakatos. Edző: Révész Attila

MTK: Groppioni – Nagy T., Tóth F., Hangya, Sipos B. – Pintér A., Ayub, Gera D., Asztalos – Hajdú Á., Baki. Megbízott edző: Teodoru Vaszilisz

Gólszerzők: Varga A. (30.), Barzó (58.), Oláh D. (70.), illetve Hangya (35.)

B-csoport

Mezőkövesd-Zsóry – Nyíregyháza Spartacus 2-2 (0-1)

Mezőkövesd. Játékvezető: Oláh G.

Mezőkövesd: Szántai – Búrány, Szalai V., Éles, Gévay – Pilibaitis, Kiss M., Farkas I B. (Balajti a szünetben), Melczer (Irhás, 66.) – Hegedűs D. (Olasz D., 55.), Menougong. Edző: Véber György

Nyíregyháza: Ovszijenko – Patály, Szokol (Gál, 74.), Dajka, Polényi – Csordás (Fabu, a szünetben), Popovics – Huszák (Szathmári, a szünetben), Pákolicz, Reznek – Katona Gy. Edző: Lucsánszky Tamás

Gólszerzők: Balajti (56., 78.), illetve Huszák (10.), Reznek (80.)

G-csoport

Gyirmót FC – Lombard Pápa Termál FC 2-2 (1-0)

Gólszerzők: Kelemen (42.), Tóth N. (73.), illetve Eszlátyi (81.), Kenesei K. (85.)

Sz. Haladás – FC Ajka 7-2 (3–0)

Szombathely, 250 néző. Játékvezető: Barna

Haladás: Gyurján M. – Schimmer, Guzmics, Fehér Z. (Simon Á., a szünetben), Tóth P. – Iszlai, Rajos – Gyurján B., Nagy G. (Németh M., a szünetben), Halmosi (Bosnjak, a szünetben) – Andorka. Edző: Artner Tamás

Ajka: Balogh M. – Köles, Domján, Jagodics M., Péter P. (Veisz, 82.) – Sipos N. (Gunther, a szünetben), Hanzl, Kanta Sz., Meiczinger (Kelemen A., 82.) – Varga T., Dancsecs. Edző: Ifj. Mihalecz István

Gólszerző: Andorka (13., 31., 36., 78., 81.), Németh M. (82.), Gyurján (87.), illetve Kanta Sz. (52.), Dancsecs (60.)

A csoport állása: 1. Pápa 8 pont, 2. Haladás 7 pont, 3. Gyirmót 5 pont, 4. Ajka 1 pont