Emberhátrányban nyert a Haladás

A szombathelyiek Ajkán győztek a Ligakupa harmadik fordulójában; MTK–Kisvárda 0-0.

Kedden két mérkőzéssel kezdetét vette a Ligakupa harmadik fordulója. Az MTK a másodosztályban újonc Kisvárda csapatát fogadta. Eleinte próbálták felmérni egymás erejét a csapatok, így a kapuk nem forogtak veszélyben. Az ötödik percben Hajdú Ádám tízméteres lövését kivetődve védte Petrovics Szergej. A 17. percben Eppel kicselezi a kimozduló kapust, de hosszan tolta meg labdát, így csak az oldalhálót találta el. A 25. percben egy gyors kontra végén Pavlov tekert nem sokkal a kapu mellé. A hajrában Petranics előbb Horváth Péter lövését, majd a szöglet után Kálnoki Kis Dávid fejesét védte bravúrral. Az első félidőben álmos volt a játék, csak egy-két MTK helyzetre lehetett figyelmes a közönség.

A második félidőben sokáig semmi különös nem történt A 75. percben Kálnoki Kis fejesét a gólvonalról mentették. A hajrában Horváth Péter szabadrúgása jött ki a kapufáról. Elég langyos mérkőzésen gól nélküli döntetlen született. Mindkét oldalon voltak helyzetek, az MTK előtt adódtak nagyobb lehetőségek.

Az NB II-ben egyre jobb eredményeket produkáló Ajka az élvonalbeli Haladást látta vendégül. A kilencedik percben Andorka kapott remek labdát a tizenhatoson belül, de lövése a kapu fölé ment. Ezt követően sokáig nem alakult ki komoly lehetőség, de fél óra elteltével összekapta magát a szombathelyi együttes. A 31. percben Meiczinger szabálytalankodott Andorkával szemben a tizenhatoson belül, ezért a játékvezető büntetőt ítélt. A sértett lövését Tulipán Ákos kivédte, de a kipattanót Andorka a hálóba passzolta (0-1).

A 37. percben Andorka lövését Tulipán lábbal védte. Két perccel később Nagy Gábor hét méterről a kapu fölé lőtt. Érezhető fölényben játszott a Haladás, de ez a kapu előtt eltűnt. Hiába vezettek szép támadásokat a vendégek, nem sikerültek a befejezések. A gólt eredményező tizenegyest nem biztos, hogy szabálytalanság előzte meg…

Az 52. percben Mursits Roland a kapujából messze kifutva felrúgta Meiczingert, ezért a játékvezető kiállította a szombathelyi kapust. A 78. percben Hanzl szögletét Lattenstein Norbert a kapuba fejelte. A 84. percben Gyurján Bence a hazaiak kapusa mellett higgadtan lőtt a hálóba (1-2). A 89. percben Lattenstein 21 méterről megeresztett lövését Gyurján Márton a kapufára tolta. A második félidőben jót tett a hazaiaknak az emberelőny. Átvették az irányítást, és törekedtek a gólszerzésre. Az egyenlítés után a Haladás több erőt fordított a támadásokra, sikerrel.

Ligakupa, 3. forduló

A-csoport

MTK–Kisvárda 0-0

Hidegkuti-stadion, 100 néző. Játékvezető: Nagy R.

MTK: Abu – Nagy T., Kálnoki Kiss, Fejes A. (Hangya, 58.), Baki – Sipos B., Ayub, Hajdú Á. – Pintér A. (Gera D., a szünetben), Eppel (Tóth F., 72.), Horváth P. Edző: Garami József

Kisvárda: Petranics – Farkas M., Hegedűs T., Oláh D., Molnár R., – Horváth L. (Miskolczi L., 65.), Nagy B., Bouard, Lakatos L. (Kapacina, 74.), Üveges – Pavlov (Soós T., 58.). Edző: Révész Attila

G-csoport

FC Ajka – Szombathelyi Haladás 1-2 (0-1)

Ajka, 200 néző. Játékvezető: Kovács J.

Ajka: Tulipán – Domján, Köles, Pákai (Fodor M., a szünetben), Péter P. – Hanzl, Veisz (Lattenstein, 63.), Kanta Sz. – Meiczinger (Vass R., 73.), Dancsecs, Varga L. Edző: Ifj. Mihalecz István

Haladás: Mursits – Simon Á. (Gyurján M., 54.), Fehér Z., Tóth P., Bosnjak (Zsirai, 61.) – Rajos, Iszlai – Schimmer, Nagy G. (Halmai R., 76.), Gyurján – Andorka. Edző: Artner Tamás

Gólszerzők: Lattenstein (78.), illetve Andorka (31.), Gyurján (84.)

Kiállítva: Mursits (52.)