Videoton–Ferencváros döntő lesz!

Az elődöntő visszavágóján is legyőzték a fehérváriak a sok helyzetet elpuskázó PMFC-t.

Kétgólos Videoton-előnnyel indult a pécsi visszavágó a Ligakupa elődöntőjében, hiszen az első mérkőzésen a fehérváriak 3-1-re győzték le a baranyai gárdát. A 11. percig kellett várni az első komoly lehetőségre: Nikolics lógott meg a balszélen, középre tett labdájára Alvaro Alvarez érkezett jó ütemben, de hat méterről leadott lövését reflexből nagy bravúrral védte Dibusz. A 18. percben Simon Attila lekészítéséből Koller Krisztián 18 méterről kiválóan találta el a labdát, ami egyenesen Tujvel kapujának jobb felső sarkába vágódott (1-0). A félidő végére egyértelműen fölénybe kerültek a hazaiak, akik szebbnél szebb akciókat vezettek. A 33. percben Nagy Olivér lépett ki, de gólhelyzetben lecsúszott a lövése. Három perccel később hatalmas ziccert rontott a Pécs, ugyanis Nagy már sokadjára csapta be a meglehetősen enerváltan játszó Stopirát, alapvonalról visszapasszolt labdáját Grumics továbbította, de Simon centikkel lemaradt róla. A 41. percben Simon Attila lépett ki a leshatáron, gólhelyzetben tálalt Nagy elé, de a középpályás már másodszor találta el rosszul a labdát döntő szituációban. Az első félidőt így egygólos előnnyel zárták a hazaiak, ami inkább a Videotonra nézve lehet kecsegtető.
A 64. percben Nikolics léphetett ki a leshatáron, de kissé kisodródott, így hosszú alsóba tartó lövésébe beleért Dibusz. Két perccel később ismét Koller próbált távolról eredményes lenne, de ezt a löketet hatástalanította Tujvel. A 74. percben Grumics a tizenhatoson belül Stopira kezére rúgta a labdát, de Erdős játékvezető sípja néma maradt. A 77. percben nem várt fordulat következett, hiszen Nikolics már nem először lépett ki a leshatáron, a pécsi védők már nem érték utol, így a kapuba belsőzhetett (1-1). A rendes játékidő utolsó percében fordítottak a fehérváriak: Mitrovics finoman alányesett a labdának 18 méterről, ami Dibusz fölött a hálóban landolt (1-2). Ezzel ki is alakult a végeredmény. Igaz, hogy a játék képe alapján pécsi továbbjutás is születhetett volna, a Videoton hozta a papírformát, és kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel jutott be a Ligakupa döntőjébe, ahol a Ferencvárossal találkozik.

Ligakupa, elődöntő, visszavágó

PMFC – Videoton 1-2 (1-0)

PMFC stadion. Játékvezető: Erdős

Pécs: Dibusz – Fodor, Causic, Balogh B., Zeljkovic (Márkvárt, a szünetben) – Akassou (Horváth Zs., 80.) – Nagy O., Wittrédi, Koller K., – Simon A. (Horváth A., 74.), Grumics. Edző: Lőrincz Emil
Videoton: Tujvel – Brachi, Szekeres, Caneira, Stopira – Tóth B., U. Nikolics (Mitrovics, 65.) – Oliveira (Molnár T., 87.), A. Álvarez (Paraiba, 70.), Vítor Gomes – Nikolics Edző: José Gomes

Gólszerző: Koller (18.) ill. Nikolics (77.), Mitrovics (90.)