Jókor segített a VAR, legyőzte a Fradi a Kecskemétet

Czeglédi Zsolt / MTI
Kristoffer Zachariassen döntötte el a három pont sorsát
A címvédő Ferencváros hazai pályán 2-0-ra legyőzte vasárnap a tavaly ezüstérmes Kecskemétet a labdarúgó NB I 23. fordulójában. A zöld-fehérek sorozatban hatodik sikerükkel továbbra is egypontos hátrányban vannak az éllovas Pakssal szemben, azonban eggyel kevesebb mérkőzést játszottak. A Kecskemét továbbra is nyeretlen a Ferencváros vendégeként az élvonalban.

A Kecskemét a biztos védekezésre helyezte a hangsúlyt, a Ferencváros pedig ennek nem találta az ellenszerét, így a kapuk nem forogtak veszélyben. A játék kifejezetten töredezett volt a helyenként durva belépők miatt, ennek nyomán mindkét vezetőedzőnek már az első félidőben cserélnie kellett, mert Ben Romdhane és Helmich egyaránt egy utolsó szóbeli figyelmeztetést kapott a játékvezetőtől a sárga lapja utáni újabb szabálytalanságát követően.

A szünet előtti percekben kissé beszorult a Kecskemét, amely nem bírta ki a nyomást, mert bár kapusa remekül védte Loncar lövését, azonban egy szöglet után Maiga közeli próbálkozásánál már ő is tehetetlen volt (1-0).

A 67. percben teljesen váratlanul majdnem egyenlített a Kecskemét, Zsótér rossz lövése Horváthról a kapuba pattant, ám a videobíró les miatt érvénytelenítette a találatot.

Szinte erre válaszul egy formás akció végén Zachariassen betalált (2-0) és eldöntötte a három pont sorsát.

A Fradi így továbbra is egy ponttal áll a Paks mögött, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.