Böde Dániel góljaival tartja a lépést a Fradival a Paks

Lakatos Péter / MTI
Böde Dániel góljaival nyert a Paks az MTK vendégeként
Idegenben az MTK Budapest vendégeként győzött a Paks labdarúgócsapata, amelynek góljait a cserecsatár, Böde Dániel szerezte.

A paksiak a második félidőben döntötték el a csatát: a 72. percben Kovács jobb oldali beadását a cserecsatár, Böde fejelte a kapu jobb sarkába (0-1).

A csata a 87. percben dőlt el végérvényesen, amikor Szabó jobb oldalon egészen az alapvonalig cselezte magát, középre adásába egy MTK-játékos beleért, így a labda átgurult a hosszú sarokra, az érkező Böde pedig nem hibázott (0-2).

A korábbi válogatott csatárnak ez volt a 463. mérkőzése az NB I-ben, ezzel megelőzte a magyar örökrangsor hatodik helyén az Újpest legendás játékosát, Szusza Ferencet, akinek 462 meccse volt. A rangsort Végh Zoltán vezeti 570 találkozóval.

Győzelmével a Paks megőrizte egygólos előnyét a Kecskemétet legyőző Ferencváros előtt, de a címvédő egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

NB I, 23. forduló

MTK Budapest – Paksi FC 0-2 (0-0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion
v.: Káprály
MTK: Demjén – Hej, Kádár, Nagy Zs. (Kocsis G., 82.) – Varju (Kovács M., 75.), Kosznovszky (Thiam, 67.), Kata, Bognár I., Antonov – Németh K. (Stieber Z., 67.), Molnár R. (Jurina, 68.)
Paks: Simon B. – Lenzsér (Szélpál, 75.), Kinyik, Szabó J. – Osváth, Papp, Windecker (Balogh B., 45+1.), Mezei (Böde, 45+1.), Szabó B. – Skribek (Kovács K., a szünetben), Könyves
gól: Böde (72., 87.)
sárga lap: Hej (3.), Kata (56.), illetve Szabó J. (37.), Szabó B. (92.)

Ferencvárosi TC – Kecskeméti TE 2-0 (1-0)

Újpest FC – Fehérvár FC 2-0 (0-0)