Magyar foci

A feröeriek másik áldozatát kaphatja a Fradi a Konferencia Liga-csoportkörért

Szajki Bálint / 24.hu
Szajki Bálint / 24.hu

A Fradi litván vagy svéd ellenféllel találkozik, amennyiben túljut a selejtező harmadik körében a Konferencia Ligában.

A BL-ből átkerült FTC a harmadik fordulóban a máltai Hamrun Spartansszal találkozik, a párharc csütörtökön Máltán kezdődik.

A csoportkörbe jutásért az Európa Ligában esedékes Zalgiris Vilnius-BK Häcken párharc vesztésével csap össze a magyar bajnok. A Häcken egyfajta sorstársa a Fradinak, mivel a svéd klubot is a feröeri KÍ Klaksvík ejtette ki a BL-selejtezőben.

A Debrecen a Rapiddal meccsel a harmadik fordulóban, a párharc Bécsben kezdődik csütörtökön. Ha továbbjut a Loki, akkor az olasz Fiorentinával játszhat a csoportkörbe jutásért. A firenzei klub a Serie A előző idényében a 8. helyen végzett, de mivel a hetedik helyezett Juventust az UEFA kizárta, így a Fiorentina lépett a helyére.

A KL-selejtező negyedik fordulójának első mérkőzéseit augusztus 24-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Konferencia Liga, selejtező, 4. forduló:

Bajnoki ág:
FK Zalgiris Vilnius (litván)/BK Häcken (svéd) – Hamrun Spartans FC (máltai)/FERENCVÁROSI TC
FC Ballkani (koszovói)/Lincoln Red Imps FC (gibraltári) – Sheriff Tiraspol (moldáv)/ BATE Boriszov (fehérorosz)

 

Nem bajnoki ág:
Rapid Wien (osztrák)/DEBRECENI VSC – Fiorentina (olasz)
FC Struga (észak-macedón)/FC Swift Hesper (luxemburgi) – HSK Zrinjski (bosnyák)/Breidablik (izlandi)
FCV Farul Constanta (román)/ FC Flora Tallinn (észt) – Qarabag (azeri)/ HJK Helsinki (finn)
FC Asztana (kazah)/PFC Ludogorec (bolgár) –  Valmiera FC (lett)/FK Partizani (albán)
Hapoel Beer-Sheva FC (izraeli)/ Levszki Szófia (bolgár) – Eintracht Frankfurt (német)
FC Dila Gori (grúz)/APOEL FC (ciprusi) – KAA Gent (belga)/ MKS Pogoń Szczecin (lengyel)
Lech Poznan (lengyel)/FC Spartak Trnava (szlovák) – Slavia Praha (cseh)/Dnyipro (ukrán)
Sepsi OSK (romániai)/FC Aktobe (kazah) – Bodö/Glimt (norvég)/Pjunyik (örmény)
Tobol (kazah)/ Derry City FC (ír) – Viktoria Plzen (cseh)/ Gzira United FC (máltai)
Hibernian FC (skót)/FC Luzern (svájci) – Aston Villa (angol)
Omonoia FC (ciprusi)/ FC Midtjylland (dán) – Legia Warszawa (lengyel)/FK Austria Wien (osztrák)
Lille (francia)-B36 Tórshavn (feröeri)/HNK Rijeka (horvát)
Olympiakosz (görög)/Genk (belga) – Adana Demirspor (török)/NK Osijek (horvát)
Fenerbahce SK (török)/ NK Maribor (szlovén) – Twente (holland/ Riga FC (lett)
Arisz Tesszaloniki FC (görög)/Dinamo Kijev (ukrán) – Besiktas (török)/ Neftcsi (azeri)
Santa Coloma (andorrai)/ AZ Alkmaar (holland) – Arouca (portugál)/SK Brann (norvég)
Rosenborg (norvég)/ Hearts (skót) – Hajduk Split (horvát)/ PAOK (görög)
FCSB (román)/FC Nordsjalland (dán) – Sabah (azeri)/FK Partizan (szerb)
Osasuna (spanyol) – Club Brugge (belga)/KA Akureyri (izlandi)
AEK Larnaca FC (ciprusi)/ Maccabi Tel Aviv (izraeli) – NK Celje (szlovén)/Neman Grodno (fehérorosz)

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik