Élő Magyar foci

Nyomasztó fölényben futballozva verte Litvániát a magyar válogatott

Mohos Márton / 24.hu
Bár nyomasztó fölényben futballozott egész mérkőzésen, végül mindössze 2-0-ra győzött a magyar labdarúgó-válogatott Litvánia ellen az Európa-bajnoki selejtezők G csoportjában.

Nem követte el azt a hibát a magyar labdarúgó-válogatott, mint legutóbb Montenegróban, ahol egyáltalán nem volt veszélyes a kapura, Litvánia kapott egy kis leckét a modern futballból a Puskás Arénában.

Még akkor is mondhatjuk ezt, ha a pontossággal azért akadtak gondok, az első 45 percben 18 próbálkozásból mindössze egy gól született: a 32. percben Varga Barnabás talált be.

De a látvány tetszetős volt, a folyamatos letámadás és agresszív támadójáték ellen a vendégek nem tudtak mit tenni, szerencséjükre Gertmonas nagyszerűen védett. Amikor nem – Szoboszlai szabadrúgásánál –, akkor pedig a léc mentett.

Mohos Márton / 24.hu Sallai állította be a végeredményt

A szünet után visszavett a lendületéből a magyar válogatott, lehet, ebben a fáradtság is közrejátszott, de Litvánia így sem tudott komoly ellenállást kifejteni. Hogy a vége azért megnyugtató legyen, arról Sallai gondoskodott, aki a hajrában egy távoli góllal beállította a 2-0-s végeredményt.

Marco Rossi szövetségi kapitány csapata a könnyed sikernek köszönhetően jobb gólkülönbségével élre állt a csoportjában, mivel az eddig listavezető szerbek a hajrában egyenlítve döntetlent játszottak Bulgáriában.