Élő Magyar foci

Kétgólos hátrányt kell ledolgoznia a Fradinak az EL-ben

INA FASSBENDER / AFP
Nagyon izgalmas visszavágó vár a Ferencváros labdarúgócsapatára, amely az Európa Liga-nyolcaddöntő első mérkőzésén 2-0-s vereséget szenvedett a német Bayer Leverkusen vendégeként.

Lehetett hó vagy rendőrségi ellenőrzés, a nehézségek ellenére mind a Ferencváros futballcsapata, mind a szurkolók felkészültek a Leverkusen elleni nagy csatára a BayArenában. A zöldeknél ugyan akadtak hiányzók, de az első félidőben az első negyedóráját leszámítva nem tűnt megilletődöttnek a csapat.

A hazaiak lendületesen kezdtek, az első tíz percben keltettek is annyi zavart, hogy Demirbay távoli lövésével megszerezték a vezetést (1-0).

A Fradi azonban összekapta magát, ugyan nem birtokolták sokat a labdát, de ha megszerezték, nagyon okosan járatták azt és szőtték a támadásaikat. Nem is sok kellett az egyenlítéshez, a 26. percben Vécsei pazarul játszotta meg Zachariassent, aki okosan átemelte Hradecky kapust, de a labda a lécen csattant.

A helyzettel változott is a játék képe, a 70-75 százalékos hazai labdabirtoklást sikerült a félidőre 64-re letornászni, mert a Fradi bátrabban játszott, igaz, újabb veszélyes helyzetig nem jutott el.

A második félidőt ugyanolyan bátran kezdte a Ferencváros, amely olyan kiválóan védekezett, hogy a Bayer egyszerűen nem tudott mit kezdeni a felállt pozíciós játékkal. Hiába passzolgattak percekig, egyszerűen nem jutottak közelebb Dibusz kapujáig.

A cserék sem hoztak lendületet, ám mégis egy új játékos nagyszerű alakítása hozta meg a második hazai találatot: a 86. percben Hlozek 28 méteres szabadrúgása a jobb kapufáról úgy pattant ki, hogy Tapsobának 10 méterről nem volt nehéz dolga az üres kapuba bólintania (2-0).

A hosszabbításban még Zachariassen szépíthetett volna, de 10 méteres lövése elakadt a leverkuseni kapusban.

A visszavágót jövő csütörtökön, 21 órakor rendezik a Puskás Arénában.