Czeglédi Zsolt / MTI
Magyar foci

Klubtörténeti büntetéssel sújtotta az MLSZ a Kisvárdát

„A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága eljárás alá vonta klubunkat a május 5-i, Kisvárda Master Good–Újpest FC mérkőzésen történtek miatt, és megállapította a fegyelmi vétséget, ami alapján egymillió forintos pénzbüntetésben részesültünk.

Ez klubunk történetének legmagasabb összegű büntetési tétele

– így kezdődik a Kisvárda oldalán szerdán megjelent közlemény. Érdekesség, hogy az MLSZ a szezon elején még nyilvánosságra hozta a büntetések összegét, egy ideje azonban már csak a klubok kommunikációjából derül ki, mekkora összeget kell befizetniük.

Kapcsolódó
A Fehérvár csatára: Nem akarok Fehérváron játszani
A szerződése még egy évig a Vidihez köti, de nem bánná, hogy ha olyan ajánlat érkezik érte, a klub elengedné.

A kisvárdai klub elárulta, miért is sújtott le rá a szövetség: a drukkerek három alkalommal is megbotránkoztató, obszcén rigmusokat skandáltak, valamint „a mérkőzés után négy darab fény- és füsthatású eszközt hoztak működésbe a szektorukban”. A klub arra kérte a szurkolókat, hogy a továbbiakban tartózkodjanak ettől a magatartástól.

A Kisvárda története legjobb eredményét elérve ezüstérmes lett az NB I-ben, így a nyáron indulhat a Konferencia Liga-selejtezőben.