A Fradi nyerte a nyolcgólos bajnoki őrületet

A már biztos bajnoki aranyérmes Ferencváros 5-3-ra legyőzte a vendég ZTE csapatát a labdarúgó NB I 31. fordulójának szerdai játéknapján.

Lendületesen kezdett a hazai csapat, amely a 8. percben öngóllal jutott vezetéshez – Vécsei csúsztatása után Bedi ért pechesen a labdába –, majd a félidő közepén hat perc leforgása alatt kettővel növelte a különbséget. Előbb Tokmac értékesített egy büntetőt, majd Botka jó ütemben és üresen érkezett fejjel egy szabadrúgásra (3-0).

Magabiztos előnye birtokában felszabadultan játszhatott a Ferencváros, a szünet előtt azonban életjelet adott magáról a vendégcsapat is: Ubochioma ziccerben lőtt kapufát, majd Dibusz védett két lövést.

Nem bírt a kiesőjelölt MTK-val a Puskás Akadémia
Gyenge iram, közepes színvonal, góltalanság.

A szünet után kényelmesebb tempóra váltott a bajnok, és erre gyorsan ráfizetett: az 53. percben Tajti szépített szabadrúgásból (3-1), majd a 66. percben Zsóri váltotta gólra azt a büntetőt, amelyet ő harcolt ki (3-2). Lendületben maradt a ZTE, de az egyenlítés helyett a 77. percben a hazaiak villantak: Tokmac lekészített labdáját Boli lőtte a kapuba (4-2).

A hajrában a ferencvárosi védelem kihagyását kihasználva ismét Zsóri volt eredményes (4-3), majd az élvezetes összecsapást egy cserejátékos, Marin utolsó percben szerzett gólja zárta (5-3).

A Ferencváros sorozatban ötödik bajnoki mérkőzését nyerte meg, és immár 12 bajnoki óta tart a veretlensége, három döntetlen mellett a kilencedik győzelmét aratta

NB I, 31. forduló

Ferencvárosi TC – ZTE FC 5-3 (3-0)
Groupama Aréna, 5677 néző
v.: Pintér
Ferencváros: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Civic – Esiti (Besic, 69.) – Auzqui (Zubkov, 55.), Loncar (Marin, 55.), Vécsei, Pászka – Tokmac (Sigér, 81.), Boli (Redzic, 81.)
ZTE: Demjén – Huszti (Lesjak, 75.), Serafimov, Kálnoki-Kis, Mocsi (Spoljaric, 75.), Bedi – Ubochioma, Posztobányi, Sankovic (Halilovic, a szünetben), Tajti (Papp L., 88.) – Zsóri (Szalay, 88.)
gól: Bedi (8., öngól), Tokmac (21., 11-esből), Botka (27.), Boli (77.), Marin (94.), illetve Tajti (53.), Zsóri (66., 87., előbbit 11-esből)
sárga lap: S. Mmaee (65.), illetve Demjén (20.), Huszti (29.), Halilovic (58.), Mocsi (68.), Serafimov (76.)