Marjai János / 24.hu
Élő Magyar foci

A válogatottban először duplázó Szoboszlai vezérletével vertük San Marinót

Idei utolsó hazai tétmeccsén, a San Marino elleni vb-selejtezőn a magyar válogatott 4-0-ra győzött. A szemtelen gólt szerző Szoboszlai révén már a 6. percben előnybe került a magyar csapat, a Leipzig középpályása, akit október legjobb újoncának választottak a Bundesligában, a Szalai Ádámtól visszakapott labda után kiosztott egy látványos kötényt, majd egy másik védő lába között pöckölte el a labdát.

Az első félidő közepén Nego passza után Gazdag volt eredményes, aki Andorra után egy másik miniállamnak is betalált a mostani selejtezősorozatban.

Aztán sokáig csak a helyzetek sorjáztak, és bár arra lehetett számítani, hogy a szinte csak a bekkeléssel foglalkozó vendégcsapat elfárad, és előbb-utóbb jönnek a hibák hátul, nem sikerült újabb gólt szerezni. Az utolsó perceket aztán megnyomta a magyar csapat, előbb Szoboszlai lőtt szép gólt a 16-oson kívülről (és ezzel először tudott duplázni a címeres mezben),

majd Vécsei szerezte meg első gólját a válogatottban, amivel beállította a végeredményt.

A magyar válogatott hétfőn Lengyelország ellen zárja a selejtezősorozatot. Az Andorrában 4-1-re nyerő lengyelek már biztosan a pótselejtezőt érő második helyen zárnak a csoportban, mi pedig valószínűleg negyedikek leszünk. A harmadik hely megszerzéséhez az kellene, hogy nyerjünk Varsóban, és Albánia ne verje meg Andorrát.

Húsz másodperc után piros lapot kapott az andorrai focista, Kane fantasztikus góllal érte be Rooney-t
Az olaszok pedig bebiztosíthatták volna a csoportelsőséget, de Jorginho a 90. percben büntetőt rontott.

Világbajnoki selejtező, I csoport, 9. forduló:

Magyarország – San Marino 4-0 (2-0)
Puskás Aréna, 15 000 néző
v.: Glova (szlovák)
Magyarország: Dibusz – Botka (Balogh B., 85.), Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á. (Schäfer, 57.), Vécsei, Schön (Varga K., 57.) – Gazdag (Kiss T., 73.), Szoboszlai (Hahn, 85.) – Szalai Á.
San Marino: E. Benedettini – Ma. Battistini, Fabbri, Rossi (Zonzini, 71.), Grandoni (A. Golinucci, 61.) – F. Tomassini (D’Addario, 60.), Lunadei, Golinucci, Mularoni, D. Tomassini (Hirsch, 36.) – Nanni (Vitaioli, 60.).
gól: Szoboszlai (6., 83.), Gazdag (22.), Vécsei (88.)

A csoport másik két meccsén:
Andorra – Lengyelország 1-4 (1-3)
gól: Vales (45.), illetve Lewandowski (5., 73.), Józwiak (11.), Milik (45+2.)
kiállítva: R. Fernández (1., Andorra)

Anglia – Albánia 5-0 (5-0)
gól: Maguire (9.), Kane (18., 33., 45+2.), Henderson (28.)

Az állás: 1. Anglia 23 pont, 2. Lengyelország 20, 3. Albánia 15, 4. Magyarország 14, 5. Andorra 6, 6. San Marino 0.

Gazdagnak megy a kicsik ellen

Andorrának is betalált ugyanis, ez a két gólja van eddig a válogatottban a Honvédnál nevelkedő, jelenleg az USA-ban légióskodó középpályásnak.

Ezt most nem adták meg

Schön beadását Szalai Ádám becsúszva kotorta be, de les miatt elsőre visszavonták. Másodjára is.

Ezt már belőtte Gazdag!

A jobb oldalon futnak a veszélyesebb magyar támadások, Nego beadását Gazdag pöckölte be a kapus lába között. 2-0!

Nem volt benne elég erő

Egy beadás után Gazdag ügyesen tette be a lábát a labdába, de nem tudta vele meglepni a kapust.

Andorra szépen elkaszálta magát

Amúgy sem volt esélyük a lengyelek ellen, de ráadásul Fernándezt az első percben kiállították. Az első negyedóra után 2-0 a lengyeleknek, Lewandowski természetesen betalált. Az angolok is vezetnek az albánok ellen, Maguire fejelte a gólt egy szabadrúgás után.

Nagyot védett a kapus

Szépen játszottunk végig egy akciót a jobb oldalon, egy lecsorgót Schön tüzelt kapura 13 méterről, E. Benedettini nagyot védett, így maradt az 1-0.

Van kedvünk

Nego beívelése után Szalai Ádám fejelt a kapu fölé. Nagyjából ilyen magyar válogatottat szerettünk volna látni.

Szoboszlai pont egy éve is betalált

Akkor az a gól Eb-részvételt jelentett az Izland elleni pótselejtezőn. A mostani találata a negyedik volt a középpályásnak a válogatottban.

Ez gyors volt, 1-0!

Szoboszlai szerezte meg a vezetést, Szalaitól kapta a labdát, kiosztott egy látványos kötényt, majd okosan elpöckölte a labdát a jobb alsóba.

Szögletünk már volt

Jól kezdtünk, már a második percben volt egy szögletünk, de Szoboszlai beíveléséből nem lett veszély.

Kezdünk!

Piros-fehér-zöldben a magyar, tiszta kékben a San Marinó-i csapat. Hajrá!

Szalai már a 12. a rangsorban

Ez a csapatkapitány 77. meccse a válogatottban. Első góljait egyébként éppen San Marino ellen szerezte, egy 8-0-s diadalból mesterhármassal vette ki a részét még az Egervári-érában.

Egy meccs már véget ért

A skótok nyertek 2-0-ra Moldova ellen, és ezzel eldőlt, hogy már biztosan pótselejtezőt érő helyen végeznek a csoportjukban.

Ők is most játszanak

A csoportunk másik két pénteki meccse: Andorra-Lengyelország és Anglia-Albánia. Meglepő lenne, ha nem lengyel és angol győzelem születne.

Négy NB I-es a kezdőben

Három fradista (Dibusz, Botka, Vécsei), valamint egy fehérvári (Nego) képviseli az NB I-et San Marino ellen a kezdőcsapatban.

A 3-0 volt a legszorosabb eredmény

3-0, 5-0, 8-0, 3-0, 3-0, eddig ilyen eredmények születtek a két csapat meccsein. Vagyis még gólt sem kaptunk San Marino ellen.

Az utolsó előtti vb-selejtező

Idén utoljára lép pályára hazai pályán a magyar válogatott, amelynek az a San Marino az ellenfele, amely a FIFA-világranglista utolsó, 210. helyét foglalja el. A selejtezősorozatot hétfőn zárjuk majd, amikor Varsóban találkozunk a lengyelekkel.