Húsz másodperc után piros lapot kapott az andorrai focista, Kane fantasztikus góllal érte be Rooney-t

Glyn KIRK / AFP

Anglia 5-0-ra, Lengyelország 4-1-re győzött pénteken a jövő évi katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatának magyar érdekeltségű I csoportjában.

Az Andorra-Lengyelország meccsen a hazaiak már az első percben emberhátrányba kerültek, ugyanis Ricard Fernández a tizedik másodpercben könyökkel eltalálta Kamil Glik arcát.

Ezt kihasználva a vendégek a várt magabiztossággal nyertek, a csapat legnagyobb sztárja, Robert Lewandowski mindkét félidőben szerzett egy-egy gólt. A hétfőn a magyar csapatot vendégül látó lengyelek így a pótselejtezőt jelentő második helyet be is biztosították.

A csoportot vezető Anglia 5-0-ra győzött Albánia ellen, és ezzel gyakorlatilag kijutott a vébére, mivel az utolsó fordulóban San Marinóval játszik. Az angoloknál mesterhármast szerzett Harry Kane, aki így már 37 gólnál jár tétmérkőzésen hazája válogatottjában, ezzel beállította Wayne Rooney csúcsát. A vendégeknél a Ferencváros légiósa, Myrto Uzuni 87 percet töltött a pályán.

Kane-nek a harmadik gólja volt a legszebb:

Az Európa-bajnoki címvédő olasz válogatott 1-1-es döntetlent játszott Rómában Svájccal, ami azt jelenti, hogy még semmi sem dőlt el a csoportban. A végeredmény már a 36. percre kialakult, a házigazda olaszok a hajrában VAR-elemzést követően büntetőhöz jutottak ugyan, de Jorginho a 90. percben élesen kapu fölé rúgta a labdát. A két együttes így továbbra is azonos ponttal áll, a záró fordulóban az olaszok Észak-Írországban vendégeskednek, míg a svájciak Bulgáriát fogadják.

Az F csoportban a vb-részvételét már korábban bebiztosító dánok 3-1-re győzték le a vendég Feröer-szigeteket, a házigazda együttes 30 szerzett találat mellett először kapott gólt a sorozatban.

Európai vb-selejtezők, 9. forduló:

C csoport:
Olaszország – Svájc 1-1 (1-1)
gól: Di Lorenzo (36.), illetve Widmer (11.)

Észak-Írország – Litvánia 1-0 (1-0)
gól: Satkus (18. – öngól)

Az állás: 1. Olaszország 15 pont/7 mérkőzés (13-2), 2. Svájc 15/7 (11-2), 3. Észak-Írország 8/7 (6-7), 4. Bulgária 8/7 (6-10), 5. Litvánia 3/8

F csoport:
Ausztria – Izrael 4-2 (0-1)
gól: Arnautovic (51., 11-esből), Schaub (62., 72.), Sabitzer (84.), illetve Bitton (33.), Peretz (59.)

Dánia – Feröer-szigetek 3-1 (1-0)
gól: Skov Olsen (18.), Bruun Larsen (63.), Maehle (93.), illetve K. Olsen (89.)

Moldova – Skócia 0-2 (0-1)
gól: Patterson (38.), Adams (65.)

Az állás: 1. (és vb-résztvevő) Dánia 27 pont, 2. (és pótselejtezős) Skócia 20, 3. Izrael 13 (20-19), 4. Ausztria 13 (15-16), 5. Feröer-szigetek 4, 6. Moldova 1