Gera fiataljai kiszenvedték a győzelmet a lettek ellen

Kovács Tamás / MTI

A magyar U21-es válogatott 1-0-ra verte Lettotszágot Eb-selejtezőn.

Az első félidőben mindössze egyetlen helyzete volt a magyar csapatnak, egy bal oldali szöglet után Csóka fejelt a jobb sarok mellé.

A második félidő elején a ZTE-ben játszó Skribek lőtt lesgólt, majd a 77. percben megszületett a szabályos magyar gól is, a csereként beállt Szánthó Skribekkel játszott össze, aztán ballal eltette a labdát a kapus mellett.

Az utolsó perceket megnyomták a lettek, de egyenlíteniük nem sikerült, így maradt a nehezen megszületett magyar győzelem.

Gera Zoltán csapatának ez volt a selejtezősorozatban a második győzelme, korábban San Marinót győzte le 4-0-ra, illetve a lengyelek ellen szerzett még pontot (2-2), de kikapott a németek (1-5), valamint Izrael ellen (1-2).

Az U21-es válogatott kedden játszik ismét, amikor Izraelben lép pályára, ha sikerül a visszavágás, megmarad az esély, hogy odaérjen a pótselejtezőt jelentő második helyre.