A 95. percben a kapus pocsék kijövetele mentett pontot a magyar U21-es válogatottnak

Rendkívül fordulatos mérkőzés után szerezte meg első Európa-bajnoki selejtezős pontját a magyar U21-es válgatott.

A góltalan első 45 percet követően a második félidőben beindult a meccs, Németh András percek alatt betalált. Csonka András kezezése után Adrian Benedyczak büntetőből, majd Marcel Wedrychowski a tizenhatos jobb oldalán becsapta védőjét és a hosszúba lőtte a labdát. A hajrára így a pontszerzésért küzdött a magyar csapat, végül Németh a 95. percben használta ki a lengyel kapus pocsék kimozdulását.

Gera Zoltán szövetségi edző együttese szeptemberben 2-1-re alulmaradt Izraellel szemben, majd 4-0-ra nyert San Marinóban. Az első helyezettek és a legjobb második automatikusan kijut a 2023-as Európa-bajnokságra. nyarán sorra kerülő tornára. A másik nyolc csoportmásodik oda-visszavágós párharcot játszik jövő szeptemberben.

Végeredmény – U21-es Európa-bajnokság, selejtező

Magyarország-Lengyelország 2-2 (0-0)
Gólszerző: Németh A. (48., 95.) ill. Benedyczak 61 – tizenegyesből), Wedrychowski (81.)
Kiállítva: Major (90+2.), ill. Skóras (90.)

A csoport állása: 1. Németország 9 pont, 2. Izrael 6, 3. Magyarország 4 (7-4), 4. Lengyelország 4 (5-4), 5. Lettország 3, 6. San Marino 0