Varga Jennifer / 24.hu
Élő Magyar foci

Öngól pecsételte meg a Fradi sorsát az Európa Ligában

Ahogy az első fordulóban a Bayer Leverkusen ellen, úgy a Betisszel szemben is nagyszerűen helytállt a Ferencváros labdarúgócsapata az Európa Liga csoportkörében, azonban a szerencse nem állt a magyar bajnok mellé, végül a spanyolok 3-1-re győztek.

Mindössze egy vereséget szenvedett a szezonban a Betis csapata, azt is a Real Madridtól, így tudhattuk, hogy nagyon erős és összeszedett csapat lépett pályára a Groupama Arénában.

Stöger az eredményben, Pellegrini a Fradiban csalódott
A Ferencváros edzője szerint csapata készen áll a nagy meccsekre.

A Ferencváros ellen azonban nem rohant fejjel a falnak, labdabiztosságát kihasználva sokpasszos futballból építkezett, és a 17. percben Nabil Fekir szép egyéni alakításával (három védő között vette át a labdát a 16-oson belül) meg is szerezte a vezetést – mondhatnánk, hogy a semmiből.

A gól meg is nyugtatta a spanyolokat, ahelyett, hogy esetleg kihasználták volna a hazaiak zavarát, megnyugodtak, a Fradi pedig szép lassan átvette az irányítást.

Ryan Mmaee két fejese, majd Zachariassen (igaz, lesen) kialakított ziccere is jelezte, hogy van keresnivaló – igaz, a másik oldalon Dibusznak kellett nagyot védenie Guardado fejesénél.

Az igazi szemtelenséget azonban Uzuni követte el, aki Pezzella súlyos hibáját kihasználva labdát szerzett, majd 18 méterről gyönyörűen tekert a tehetetlen Rui Silva mellett a kapu bal oldalába (1-1).

Varga Jennifer / 24.hu Uzuni góljánál “felrobbant” a lelátó

A második félidőt is bátran kezdte a Fradi, de aztán a Betis átvette az irányítást, azonban csak meddő mezőnyfölényre volt képes. A 60. percben Tokmac beállásával átállt a háromcsatáros rendszerre a Fradi, gólt azonban a vendégek szereztek: a 76. percben Wingóról a saját kapujába pattant a labda (1-2).

Még a 93. percben is ott volt az esély az egyenlítésre, de Samy Mmaee a léc fölé felejt egy szögletet. Ráadásul egy bedobást követően Tello lefordult a védőkről és beállította az 1-3-as végeredményt.

Varga Jennifer / 24.hu Botka és Blazic is megköszönte a szurkolók biztatását

A csoport másik mérkőzésén a Bayer Leverkusen 4-0-ra legyőzte vendégként a Celticet. A skótok a harmadik fordulóban, október 19-én a Ferencvárost fogadja.