Élő Magyar foci

Nem állt hadilábon a szerencsével, kétgólos előnyben a Fradi

Koszticsák Szilárd / MTI
Egy hazaadásból született öngóllal és egy büntetőből szerzett találattal 2-0-ra győzött a Ferencváros labdarúgócsapata a Slavia Praha ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójának első mérkőzésén

Nagy lendülettel kezdett a Slavia, azonnal letámadta a zöld-fehéreket, akik alig tudtak támadást építeni.

Túl magabiztos a Basel, ez plusz motivációt jelent az Újpestnek
A svájciak edzője nyíltsisakos, intenzív mérkőzésre számít.

Az első félidő nagy részében az volt a kérdés, hogy ez az iram mennyire tartható, és mikor hibázik a Fradi. Aztán a szerencse a magyar bajnok segítségére sietett, a 44. percben egy előrevágott labdára Taras Kacharaba bevetődve szerelt, de hazaadott labdája megpattant Ondrej Kolar kapus előtt, aki így nem tudta lekezelni – öngól (1-0).

Nem tudni, milyen hangulat uralkodott a csehek öltözőjében, de nem is derült ki, min akart változtatni a szakvezetés, ugyanis Myrto Uzuni büntetőt harcolt ki, Ihor Haratin pedig magabiztos volt (2-0).

Közvetlenül ezután Tokmac került óriási ziccerbe, de lábon lőtte a Slavia kapusát.

A csehek képtelenek voltak újítani, bár a 77. percben egy lövés Eldar Civic válláról a kapufára pattant, igazi helyzetet nem tudtak kialakítani.

A visszavágót jövő kedden rendezik a cseh fővárosban. A továbbjutóra a román CFR Cluj vagy a svájci Young Boys vár a BL-selejtező utolsó, negyedik körében.

A párharc vesztese átkerül az Európa-liga selejtezőjébe, ahol a negyedik, utolsó fordulóban a horvát Dinamo Zagreb és a lengyel Legia Warszawa párharcának vesztesével mérkőzik