Bátor játék, pazar Onovo-gól, újpesti továbbjutás

MTI/EPA/Keystone/Michael Buholzer

Az Újpest 3-1-re nyert a liechtensteini FC Vaduz vendégeként a csütörtöki visszavágón a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének a második fordulójában, így kettős győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba.

Nagyon ciki összesítéssel esett ki a Puskás Akadémia
A lett rivális Felcsúton is nyert és 5-0-val jutott tovább a Konferencia Liga-selejtezőn.

Michael Oenning nem viccelt, amikor idegenben is bátor futballt ígért, és bár lehet, készült csapatával a hazaiak heves támadásaira, a 7. percben mégis hátrányba került.

Dobras találata kicsit megzavarta az újpestieket, a megnyugváshoz kellett egy tizenegyes: a félidő közepén a Pauljevic felrúgásáért megítélt büntetőt Tallo magabiztosan lőtte a kapu közepébe (1-1).

A fordulás után Beridze szép kapáslövésével szinte azonnal megszerezte a vezetést az Újpest, a 3-1-es sikert Onovo nagyszerű helyzetfelismerését, távoli emelését követő gól állította be.

Az Újpest a következő körben az FC Basellel játszik.

A svájci csapat az első mérkőzésen 3-0-ra verte az FK Partizani Tiranát, majd az albániai visszavágón 2-0-ra nyert.

Konferencia Liga, selejtező, 2. forduló, visszavágó

FC Vaduz (liechtensteini) – Újpest FC 1-3 (1-1)
Sportpark Eschen-Mauren
v.: Ciochirca (osztrák)
FC Vaduz: Büchel – Schmied, Schmid, Simani – Ulrich, Dobras (Ibrisimovic, 76., Saglam, 83.), Gajic, Di Giusto (Lüchinger, 65.), Obexer (Hug, 65.) – Cicek – Sutter (Djokic, 65.)
Újpest FC: Pajovic – Kasztrati, Kutrumpisz, Diaby – Pauljevic (Simon K., 71.), Onovo (Jevtoski, 90.), Mitrovic (Szakály, 89.), Antonov (Katona, 88.) – Stieber (Csongvai, 87.) – Tallo, Beridze
gól: Dobras (7.), illetve Tallo (29., tizenegyesből), Beridze (47.), Onovo (85.)
sárga lap: Obexer (28.), illetve Diaby (81.)
továbbjutott: az Újpest, kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.