Az Újpest megmenekült, a Diósgyőr viszont lehet, most esett ki

Vajda János / MTI

0-0-t játszott a Diósgyőr az Újpesttel az NB I utolsó előtti fordulójában.

A legutóbbi három bajnokiját megnyerő DVTK volt az aktívabb az első félidőben, de csak kisebb-nagyobb helyzetekig jutott, előbb Roshi lövését csípte el Pajovic, majd egy támadáson belül előbb Polgár, aztán Vanecek hámozta meg a labdát, pedig mindketten gólt lőhettek volna.

A félidőben a hazaiak edzője, Zoran Zekic hármat is cserélt, a támadósorba behozta Molnárt és Drazicot is, és a hajrában ők hozták össze a második felvonás legnagyobb lehetőségét, de Molnár lefejelt labdáját Drazic a léc fölé vágta.

A vége 0-0 lett, ami azt jelenti, hogy az Újpest a hétfői kupadöntőre kisimulva készülhet, mivel maradt NB I-es, a Diósgyőr viszont nagy lehetőséget hagyott ki. Ha a Honvéd vasárnap nyer a már kiesett Budafok ellen, akkor a miskolciak búcsúznak az élvonaltól.