A forduló góljával mentett pontot a Mezőkövesd a Fradi ellen

Czeglédi Zsolt/MTI

Először fordult elő a két csapat egymás elleni történetében, hogy Mezőkövesden döntetlen eredmény született a Ferencváros vendégszereplésekor.

Hőssé válhatott volna a ManUnited ellen az Újpest korábbi csatára
Mbaye Diagne góljával szerzett pontot a West Bromwich Albion.

Pedig nem úgy tűnt, az NB I 21. fordulójának vasárnapi mérkőzésén, hogy bajba kerülhet a címvédő, mert ugyan az első félórában Dibusznak is kellett védeni párat, vezetést még a Fradi szerzett.

Nyert, az MTK, folytatódott a Fehérvár mélyrepülése
Immáron öt forduló óta képtelen a győzelemre Márton Gábor csapata.

A 32. percben egy lecsorgó labdát Somália – a becsúszva menteni igyekvő Jurina segítségével – a bal alsóba lőtt (0-1).

Így is folytatta a listavezető, hiszen a 49. percben Boli nyolc méterről ismét a bal alsó sarkot találta el (0-2).

A hazaiak a 61. percben szépítettek, amikor Jurina beadását Besirovic közelről fejelte a kapuba (1-2).

A 73. percben aztán meglepetésre egyenlített a Mezőkövesd, ezúttal Farkas emelt középre jobbról, Jurina pedig szép mozdulattal, félollóval a tétova Lovrencsics mellől nagy gólt lőtt, Dibusz a kezét sem bírta felemelni (2-2).