Nyert, az MTK, folytatódott a Fehérvár mélyrepülése

A vendég MTK hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a Fehérvárt a labdarúgó NB I 21. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén, így egy pontra megközelítette riválisát.

A forduló góljával mentett pontot a Mezőkövesd a Fradi ellen
Jurina szépségdíjas találata egy pontot ért a hazaiaknak.

Pedig jól kezdtek a hazaiak, Hangya Szilveszter egy szép akció végén már a 8. percben vezetéshez juttatta őket (1-0).

A második félidő elején előbb Varga Roland ziccerben a kapusba lőtte a labdát, majd az ő szabadrúgása csattant a lécen, a kipattanót pedig a leggyorsabban eszmélő Bojan Miovski az üres kapuba bólintotta (1-1).

A 75. percben aztán Schön Szabolcs kiharcolt egy büntetőt, Varga belőtte – a Ferencvárostól szerződtetett játékos ötödik meccsén négy gólnál és 2 gólpassznál jár (1-2).

A még mindig harmadik helyen álló székesfehérváriak öt forduló óta nyeretlenek az NB I-ben, ezalatt mindössze egy pontot szereztek.