Michael Steele / POOL / AFP

Hőssé válhatott volna a ManUnited ellen az Újpest korábbi csatára

Ugyan sorozatban hatodik mérkőzésén is nyeretlen maradt a West Bromwich Albion labdarúgócsapata, de a birminghamiek büszkék lehetek a Manchester United ellen 1-1-es döntetlenre.

Aubameyang triplájával feltámadt az Arsenal
A gaboni csatár már 200-nál is több gólt szerzett a topligákban.

A Premier League 24. fordulójának vasárnapi mérkőzését a hazaiak kezdték jobban, másfél perc sem telt el, amikor Conor Gallagher jobb oldali beadását követően a korábbi újpesti csatár, Mbaye Diagne – megelőzve és kissé elnyomva védőjét, Victor Lindelöföt – közelről a hálóba fejelt (0-1).

A szenegáli támadó 2015 őszén 11 gólt szerzett az NMB I-ben, ezzel a bajnokság második legeredményesebb játékosa volt, azonban 2016 februárjában a kínai Tiencsin Tedához igazolt. 2018-2019-ben a török Kasimpasa, majd a Galatasaray játékosa volt, 2019-20-ban pedig a belga Bruges-ben szerepelt.

A vendégek a 44. percben Bruno Fernandes gyönyörű találatával egyenlítettek (1-1).

A második félidőben mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a 64. percben a videobíró döntött arról, hogy nem kell büntetőt adni a manchesterieknek, majd egy őrült tűzijáték végén a hazaiak kétszer is a gólvonalról mentettek.

A 79. percben ismét Diagne villant, a tétovázó Harry Maguire-t minden bizonnyal szabálytalanul meglökte, a játékvezető nem sípolt, így abszolút ziccerben lőhetett, David de Gea nagyot védett, majd a felpattanó labdát még le is ütötte a szenegáli támadó fejéről.

A 95. percben Maguire fejese a kapufán csattant, maradt az 1-1-es döntetlen.

Premier League, 24. forduló

West Bromwich Albion – Manchester United 1-1 (1-1)
gól: Diagne (2.), illetve B. Fernandes (44.)

Southampton – Wolverhampton Wanderers 1-2 (1-0)
gól: Ings (25.), illetve Rúben Neves (53., 11-esből), Pedro Neto (66.)

Arsenal-Leeds United 4-2 (3-0)
gól: Aubameyang (13., 41., 47., a másodikat 11-esből), Bellerín (45.), illetve Strujk (58.), H. Costa (69.)

Everton – Fulham 0-2 (0-0)
gól: Maja (48., 65.)

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.