Szenzációs góllal gyűrte le a Kisvárda a ZTE-t

M4 Sport
M4 Sport

Horváth Zoltán látványos góljával a Kisvárda 2-1-re nyert a Zalaegerszeg ellen. A meccset az újpesti Szusza Ferenc Stadionban játszották, mert a kisvárdai gyepszőnyeg játékra alkalmatlan állapotban volt.

A Kisvárda látszólag gyorsan alkalmazkodott az ideiglenes otthonához, mert a 25. percben megszerezte a vezetést: Bumba lőhetett el teljesen üresen egy labdát 14 méterről, amely egy védőn megpattanva került a ZTE kapujába.

A félidőben a ZTE mestere, Boér Gábor hármat is cserélt, de az egyenlítést jelentő gólt hat perccel a fordulás után egy olyan játékos szerezte, aki kezdő volt: Favorov Lesjak beadásába ért bele az ötösön.

1-1 után egyik csapat sem vezetett fergeteges rohamokat, de a Kisvárda kapott egy nagy esélyt, amikor a bíró kiállította a labdáért harcoló Futácsot, aki eltalálta ellenfele lábát, de közel sem biztos, hogy ez szándékos mozdulat volt.

A hosszabbításban a csereként beállt Horváth fejesével kicsikarhatta volna a győzelmet a Kisvárda, de Demjén nagy védéssel ekkor még megmentette a csapatát. Horváth azonban nem adta fel, és a 90+4. percben egy nagyon látványos mozdulattal megnyerte a meccset a Várdának.

Horváth győztes találata a Kisvárda történetének 100. NB I-es gólja. A Zalaegerszeg sorozatban hat nyeretlen bajnokinál tart, míg a Kisvárda három nyeretlen találkozó után gyűjtötte be ismét a három pontot.