Márton Gábor ordas nagy futballközhellyel mutatott rá az újabb Vidi-vereség miértjére

Vasárnap este a MOL Fehérvár FC vaskos meglepetésre hazai pályán kapott ki 2-1-re a bajnokságot cudarul kezdő, de egyre inkább magára találó Budapest Honvédtól. A mérkőzést követően a vidi.hu idézte Márton Gábor edzőt, aki érthetően csalódottan nyilatkozott.

„Bizonyos szituációkban a játékosokon múlik, hogy milyen döntést hoznak, a bekapott gólt sajnos egy rossz döntés előzte meg. Van, amikor egy csapat megúszhat egy ilyen hibát, mi most nem úsztuk meg” – kezdte a mérkőzés értékelését az 54 éves szakember és hamarjában meg is mutatjuk mire is gondolt:

Szó, mi szó Rockov kapus belehibázott, azonban eztán, még a félidő vége előtt Dárdai Palkó révén sikerült egyenlítenie a hazai csapatnak, úgyhogy a szünetben bőven lett volna ideje Márton edzőnek rendet tenni a fejekben és megtalálnia a győztes taktikát. Ez azonban nem sikerült, mert csak meddő mezőnyfölényt sikerült kiharcolni, ugyanakkor Batik Bence egy, a Honvédtól többször látott szögletvariációból – Kamber csúsztatta meg a rövidre rúgott labdát, amit a belső védő fejelt a hálóba – megszerezte a vezetést, végül a győzelmet a Honvéd számára.

Ilyenkor azt várná a szurkoló, hogy valami épkézláb magyarázatot kap a miértekre, ellenben Márton edző nyilvánvaló csalódottságában, feszülten csak ordas nagy futballközhellyel mutatott rá a vereség miértjére:

A második félidőben megvoltak a lehetőségeink, mégis kikaptunk, nem volt szerencsénk. Meg tudtuk volna fordítani a mérkőzést, de kimaradtak a lehetőségek, gólok nékül pedig nem lehet meccset nyerni.

Így hát Pisont Istvánra hagyatkozhat az, aki kiváncsi, a Honvéd mit és miért tett a győzelem érdekében. „Nem szerettük volna megadni a lehetőségeket a Vidi középpályásainak arra, hogy felgyorsuljanak, és megérkezzenek a kapunk előterébe, összességében jól zártuk a védőzónát” – mondta a kispesti szakvezető.

A MOL Fehérvár az OTP Bank Liga restartja óta ugyan kiütötte a harmatgyenge, félszeg, de felettébb lyukas pressinggel próbálkozó Újpestet (5-0), ellenben azóta a Kisvárda és a Honvéd is legyőzte, így második vereségét könyvelte el. A januárban megszerezhető kilenc pontból összesen hármat sikerült begyűjtenie Márton Gábor együttesének, így várhatóan hétfőn délelőtt a klubhonlapon megjelenő semminél komolyabb magyarázattal kell szolgáljon a klubvezetésnek.