Élő Magyar foci

A Fradi negyedóra alatt hármat kapott a Barcelona ellen

Ivándi-Szabó Balázs / 24.hu

Az FC Barcelona 3-0-ra legyőzte a Ferencvárost a Bajnokok Ligája G csoportjának ötödik fordulójában szerda este.

Azonnal bekezdett a Barca, látszott a katalánokon, hogy teljesen komolyan vették a meccset. Egy-egy betörés után a 14. percben be is talált a Barca. Ousmane Dembélé és Jordi Alba gyönyörű összjátéka után Antoine Griezmann sarokkal szerzett vezetést.

Ezután sem enyhült a nyomás, hat perccel később jött is az újabb gól, ezúttal Martin Braithwaite érkezett a balról érkező passzra és bevetődve a bal alsóba gurított.

Nem sokkal később újra a dán csatár okozott galibát, egy jó kiugratást követően lefutotta Abraham Frimpongot, aki csak felrúgni tudta a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Dembélé a kapu jobb oldalába rúgta.

Ezzel mindössze 14 perc alatt három gólt kapott a Ferencváros.

A Fradi próbált felpörögni, de a vendégek ezt nem hagyták, így 0-3 állt az eredményjelzőn félidőben. Térfélcsere után rögtön cserélt a Barca, amely egyedül arra hajtott, hogy őrizze az eredményt. A Ferencváros kezdetben nem tudott veszélyeztetni, később a csereként beálló Roko Baturinának volt egy szép fejese, de ezt megfogta Neto.

A katalánok sok cserét követően is veszélyeztették Dibusz Dénes kapuját, de vagy elszórakozták a lehetőségeiket, vagy a befejezés volt gyenge, pontatlan. Végül maradt a 0-3 és mivel a Juventus is 3-0-ra verte a Dinamo Kijevet, az utolsó forduló dönt majd az Európa Ligát érő harmadik hely sorsáról, a Fradinak ehhez nyernie kell majd Kijevben.

Bajnokok Ligája, G csoport, 5. forduló

Ferencváros – Barcelona 0-3 (0-3)
Puskás Aréna
v.: Kulbakov (fehérorsz)
Ferencváros: Dibusz – Botka, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister (Lovrencsics – 65.) – Isael, Sigér (Laidouni – 65.), Somalia (Haratin – 81.), Uzuni (Baturina – 71.) – Tokmac (Mak – 71.)
Barcelona: Neto – Dest, Mingueza, Lenglet (Alena – 65.), Jordi Alba (Junior Firpo – 45.) – Pjanic, Busquets (de Jong – 45.) – Dembélé, Griezmann (Puig – 65.), Trincao – Braithwaite (Konrad – 80.)
gól: Griezmann (14.), Braithwaite (20.), Dembélé (28.)
sárga lap: Frimpong (27.) ill. Busquets (30.), Griezmann (53.), Trincao (70.)

A csoport másik mérkőzésén:
Juventus (olasz)-Dinamo Kijev (ukrán) 3-0 (1-0)
gólszerző: Chiesa (21.), Ronaldo (57.), Morata (66.)

A G csoport állása:
1. FC Barcelona   5   5  –  –  16- 2 15 pont – már továbbjutott
2. Juventus       5   4  –  1  11- 4 12 – már továbbjutott
3. Dinamo Kijev   5   –  1  4   3-13  1
4. Ferencváros    5   –  1  4   5-16  1

Vége, először maradt gólképtelen a Fradi

Azonnal bekezdett a Barcelona, látszott a katalánokon, hogy teljesen komolyan vették a meccset. Egy-egy betörés után a 14. percben be is talált a Barca. Ousmane Dembélé és Jordi Alba gyönyörű összjátéka után Antoine Griezmann sarokkal szerzett vezetést.

Ezután sem enyhült a nyomás, hat perccel később jött is az újabb gól, ezúttal Martin Braithwaite érkezett a balról érkező passzra és bevetődve a bal alsóba gurított. Nem sokkal később újra a dán csatár okozott galibát, egy jó kiugratást követően lefutotta Abraham Frimpongot, aki csak felrúgni tudta a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Dembélé a kapu jobb oldalába rúgta. Ezzel mindössze 14 perc alatt három gólt kapott a Ferencváros.

Dembélé ezt is elszórakozta

Jó átadást kapott a francia, de át akarta emelni a kilépő Dibusz fölött, ami viszont kaput sem talált.

Haratyin nagyon aktív

Látszik, hogy nagyon gólt akar lőni, de Mak szöglete után mindkét lövését blokkolták a katalánok.

Kezd elfáradni a Fradi

Több pontatlan passz is gondot okozott, de a Barcelona sem olyan éles már, így nem bünteti meg a hibákat.

Baturina majdnem mennybe ment!

Lovrencsics kapott labdát a bal szélen és tökéletesen tekert középre a nagy lendülettel érkező Baturina felé. A két csere szép támadása csak Neto miatt nem ért gólt, a Barca kapusa szép vetődéssel fogta meg a labdát, így maradt a 0-3.

Kettős csere mindkét csapatnál

Lovrencsics és Laidouni állt be Heister és Sigér helyére. A Barcelonába Carles Alena és Riqui Puig pedig a Lenglet, Griezmann kettőst váltotta.

Dembélé megzörgette az oldalhálót

Simán átcselezte magát a Fradi védőin, a tizenhatos bal oldalán mintegy hét-nyolc méterről lőhetett, de az oldalhálóba bombázott.

Griezmann besárgul

Somália iramodott volna meg a pálya közepén, de a francia támadó buktatta, jogos volt a sárga.

Na, ebben a támadásban most volt spiritusz!

Veszélyeztetett a Fradi is. Uzuni passza balról ugyan nem volt jó, mert Tokmactól elpattant a labda, de az érkező Sigér Dávid 17 méterről is kapura csűrte, nem is tévedett sokat.

Megyünk tovább!

Az első percben bátrabban léptek oda a ferencvárosi játékosok, de a labda így is főleg a sárgamezesknél volt.

Vége az első félidőnek

Aki abban bízott, hogy a Barcelona majd nem veszi komolyan a meccset, mert úgyis továbbjutott, óriásit tévedett. Egyedül a félidő végén tudott valamit mutatni támadásban az FTC, a katalánok elképesztő nyomása három gólt is ért.

Neto is védett egyet

Igaz, nem kellett volna, mert a lecsorgót begyűjtő Blazic lesről jött vissza, így a visszatett labdája után hiába szállt a lövés a kapuja bal alsó sarkába. Eddig a Barcáról szólt a meccs, Trincao és Braithwaite próbálkozása viszont kimaradt. Nem túlzás ez a 0-3 eddig.