Élő Magyar foci

Nem sikerült megtörni a 42 éves nyeretlenséget, de pontot szereztünk Moszkvában

Ha nem is vágott vissza a szeptemberi 3-2-es budapesti vereségért, de egy pontot szerzett Oroszország vendégeként a magyar labdarúgó-válogatott, amely a 0-0-s döntetlennel őrzi második helyét a Nemzetek Ligája B divíziójának 3-as csoportjában.

Három mérkőzése közül kettő megnyert, csupán az oroszoktól szenvedett vereséget Budapesten a magyar labdarúgó-válogatott, amely este Moszkvában gól nélküli döntetlent ért el.

Bár előzetesen Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya úgy fogalmazott, nincs olyan bő kerete, hogy öt-hat helyen ismét változtasson a kezdőcsapat összetételén, azért sikerült néhány cserét végrehajtania.

A vasárnapi, szerbiai összecsapáshoz képest mindössze öten maradtak a kezdő tizenegyben: Botka Endre, Szalai Attila, Kalmár Zsolt, Gazdag Dániel és Nikolics Nemanja.

Dzjuba és Botka harca a labdáért (Grigory Sysoev / Sputnik via AFP)

Lagymatagon kezdődött a mérkőzés, az első félidőre nem lehetett azt mondani, hogy a játék minden szépségét felvonultatta. Az oroszok visszafogottak voltak, pedig Sztanyiszlav Csercseszov kapitány heves karmozdulatokkal nagyobb sebességre ösztökélte őket, de a magyar támadók sem sok vizet zavartak Anton Sunyin kapujánál.

Fordulás után nagyobb lendületre kapcsoltak az oroszok, az 54. percben Artyom Dzjuba jobblábas, Botkán megpattanó lövését védte bravúrral Dibusz Dénes, négy perccel később Alekszej Ionov bombázta telibe a lécet – szerencsére a labda nem be-, hanem kifelé pattant.

A hajrában is fölényben futballoztak a hazaiak, de ezt nem tudták gólra váltani, így maradt a 0-0.

Nemzetek Ligája, 4. forduló

B Liga, 3. csoport
Oroszország – Magyarország 0-0
Moszkva
v.: Michael Oliver (angol)
Oroszország: Sunyin – Szmolnyikov, Szemjonov, Kudrjasov, Zsirkov (Karavajev, 67.) – Anton Mirancsuk (Bakajev, 55.), Zubnyin, Ozdojev (Szoboljev, 81.) – Ionov (Gazinszkij, 67.), Dzujba, Kuzjajev (Mosztovoj, 55.)
Magyarország: Dibusz – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego, Sigér, Kalmár (Schäfer, 77.), Gazdag (Nagy Ádám, a szünetben), Holender (Fiola, a szünetben) – Szalai Á. (Könyves, 83.), Nikolics (Varga Kevin, 61.)

A csoport másik mérkőzésén:
Törökország – Szerbia 2-2 (0-2)
gól: Calhanoglu (57.), Tufan (76.), illetve Milinkovic-Savic (22.), Mitrovic (49., 11-esből)

Kiemelt fotó: Pavel Golovkin / POOL / AFP

Kiharcolta a döntetlent Moszkvában a magyar futballválogatott

Sok hibával tarkított mérkőzésen gól nélküli döntetlent ért el Moszkvában az oroszok ellen a magyar labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája negyedik fordulójában. A mérkőzésen az oroszok álltak közelebb a gólszerzéshez, de Ionov csak kapufáig jutott.

Vége

A legutóbbi 16 tétmérkőzésén nem játszott döntetlent a magyar válogatott, most Moszkvában összehozott egy 0-0-t.

Na még egy

Az oroszok negyedik cseréjében Ozdovev helyére Szoboljev állt be.

Ezt megúsztuk!

Elképesztő tűzijáték a kapunk előtt, Zsirkov beadását Dibusz kiütötte, de Ionov azonnal lőtt, a labda lécről a gólvonalra, onnan kifelé vágódott.

Orosz változtatás

Cseréltek az oroszok, Bakajev és Mosztovoj érkezett Anton Miranchuk, illetve Kuzjajev helyére.

Hűűű, Dibusz!

Djuba közeli bombája megpattant Botkán, de Dibusz óriásit védett.

Próbálkozunk

Próbálunk veszélyeztetni, előbb Nego beadását kellett tisztázni, majd Sunyin jött ki jól, amit a letarolt Szalai Ádám bánt.

Rossi váltott

Két csere magyar oldalon: Gazdag és Holender helyére Nagy Ádám és Fiola állt be.

Félidő

Ez a 45 percet el lehet felejteni – hátha szünet után történik valami a pályán.

Dibusz óriási bravúrja

Szerencsénk volt, Ionov passzát követően Dibusznak kellett kivetődnie, és ugyancsak ujjheggyel ért bele  labdába, pont ennyi kellett, hogy elhaljon a támadás.

Orosz sárga

Hopp, Ozdojev párt váltott, de Nego elleni belépője egyből sárgát ért.

Bezzeg Sztambulban

A csoport másik mérkőzésen már van gól, a szerbek Milinkovic-Savic találatával 1-0-ra vezetnek idegenben a törökök ellen.

Pedig helyzetnek tűnt

Na, végre valami: Holender nagyon szépen emelt középre, és ugyan Ozdojev menetrend szerint ütközött Gazdaggal, a magyar játékos már lesen volt.

Csak a küzdelem

Ha valaki úgy gondolta, ezt a meccset nézve szereti meg a labdarúgást, eléggé mellényúlt.

Bátorság

Orbán bátor távoli lövése az égbe szállt.

Ki rúg ma?

Nagy párharc alakult ki a középpályán, lehet számolni kellene, hogy Gazdag és Ozdojev hányszor rúgják fel egymást.

Nagy orosz helyzet

Ozdojev került helyzetbe, de középre adását követően Orbán menteni tudott az ötösön.

Még teljes a nyugalom

Az első tíz percben szabadrúgások és lesállások voltak terítéken, a kapuk még nem forogtak veszélyben.