Élő Magyar foci

25 év után újra Bajnokok Ligája-csoportkörbe jutott a Ferencváros

A Ferencváros hazai pályán 0-0-s döntetlent játszott a Molde csapatával, ezzel 25 év után újra a Bajnokok Ligája csoportkörében szerepel majd az FTC.

A zöld-fehérek nagyon meggyőző játékkal rukkoltak elő Norvégiában, ám 2-0 után egy érthetetlen összeomlást követően a 3-3-as döntetlen is nehezen jött össze. A Fradi ennek ellenére három idegenben lőtt góljával kényelmes helyzetből várhatta a visszavágót a Groupama Arénában.

Ennek megfelelően kiélezett csatát hozott a keddi visszavágó, de a norvég csapat igazán nagy gólhelyzetet nem tudott kialakítani. Marcel Heister viszont nagyon aktív volt a bal szélen, több ígéretes beadása is volt. Térfélcsere után valamivel nagyobb lett az északiak letámadása, de igazán veszélyesek csak az utolsó negyedórában tudtak futballozni.

A meccs egyetlen igazán nagy helyzetét a Eirik Hestad hagyta ki, miután egy ügyes összjátékot követően közelről, kicsit kiszorítva vette célba a Ferencváros kapuját, de Dibusz Dénes kispárgázta a rövid alsóba szánt labdát. A 88. percben a csereként beállt Ola Brynhildsennek volt még egy hatalmas helyzete, de futtában pár centit tévesztett, így ebből sem lett gól.

A hosszabbításban ráadásul Myrto Uzuni lőtt még egy gólt, de ezt jogosan nem adta meg a játékvezető les miatt. Két perccel később véget is ért a találkozó, így a Fradi idegenben lőtt több góljával bejutott a BL csoportkörébe.

Forrás: sofascore.com

A Ferencváros Európa 31 másik legjobbjával együtt a csütörtöki sorsoláson kapja meg csoportkörös ellenfeleit.