Magyar foci bajnokok ligája

Jól ismert ellenfelet is kaphat a Fradi a következő BL-körben

A Celtic elleni továbbjutással már a hétfői sorsolást várja a Ferencváros, ahol eldől, melyik csapat lesz az ellenfele a Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójában.

Két lövés, két gól - a Ferencváros kiejtette a Celticet a Bajnokok Ligájából
Óriásit melózott a magyar bajnok, jött is a bravúr.

Annyit lehet tudni, hogy a bajnoki ágon nem kiemeltként kap riválist, szeptember 15-én vagy 16-án következhet a svájci Young Boys, a szerb Crvena zvezda, az azeri Qarabag, az izraeli Maccabi Tel-Aviv vagy a horvát Dinamo Zagreb.

Történelmi vereséggel esett ki a Fradi a BL-ből
Az első félidő után még élt a remény, de térfélcsere után összecsuklott a Fradi.

Az öt csapat közül legutóbb a horvátokkal találkozott, tavaly a BL-selejtező harmadik körében az idegenbeli 1-1 után hazai pályán 4-0-ra kikapott és kiesett.

Az erőtlen Fradi kiesett az Európa Ligából
A Ferencvárosnak mindenképpen gólra lett volna szüksége Izraelben, de helyzetekig sem igen jutott.

Nincs jó emlék a Maccabi Tel-Avivval kapcsolatban sem, hiszen 2018 júliusában a hazai 1-1-et követően idegenben 1-0-ra elbukott a Fradi, így kiesett az Európa Ligából.

Kiemelt fotó: Tokmac  Nguen és Arijan Ademi csatája a tavalyi FTC-Dinamo Zagreb mérkőzésen (Szirtesi László/Getty Images)