Hatgólos meccset nyert meg a Honvéd

A Budapest Honvéd házigazdaként 4-2-re legyőzte a már kiesett Kaposvárt az NB I 32. fordulójának szerdai játéknapján.

Nagyon sokat érhet a Puskás Akadémia egyenlítő gólja
A Kisvárda nem bírta kihúzni, pedig a győzelem bennmaradást ért volna.

Agilis letámadással kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, amely ennek köszönhetően még a kapura is veszélyt jelentett. A kispestiek állták a rohamokat, többször ígéretes akciót vezettek, majd a 20. percben háromérintős kontra végén – Levkovich kidobta, Mezghrani beadta, Gazdag belőtte – megszerezték a vezetést (1-0).

Ezt követően a Honvéd mezőnyfölénye egyre inkább egyértelművé vált, a kaposvári gárda játékában az agresszivitás már nem párosult kellő lendülettel.

Mezőkövesden maradt életben a Debrecen
Haruna Garba a 89. percben fejelt győztes gólt.

Szünet utáni kényelmességére ráfizetett a Honvéd: a Rákóczi előbb nagy helyzetet hagyott ki, majd szabadrúgás után Bévárdi csúsztatott fejesével egyenlített (1-1).

A felpaprikázott kispestiek négy perccel később úgy vették vissza a vezetést Hidi lövésével, hogy előtte les miatt tévesen egy szabályos góltól fosztotta meg őket Antal játékvezető (2-1).

Gazdag pazar átemelésével a 65. percben már kétgólos volt a különbség (3-1), a hátralévő időben pedig rutinosan lassította és a mezőnyben próbálta tartani a játékot a házigazda.

Kuttor: Mérkőzések óta ki akarnak bennünket végezni
A Mezőkövesd edzője azt üzente, elindulhat bárki az Európa Ligában, őt nem ez hajtja.

A vendégcsapatba a kispadról friss erők érkeztek, és miután egy kontrából – Levkovich fölösleges kifutását kihasználva – sikerült csökkenteniük a különbséget (3-2), a hajrában beszorították ellenfelüket. Volt egyenlítési lehetősége is a Rákóczinak, kontrából viszont ismét a hazaiak találtak be, és 4-2-re megnyerték a mérkőzést.

A Honvéd sorozatban hatodszor győzte le a Kaposvárt, amellyel szemben már 11 találkozó óta veretlen. A kispestiek a szezon 17. hazai fellépésén – négy döntetlen és hét vereség mellett – hatodszor győztek, a kaposváriak 16. idegenbeli találkozójukon egy-egy győzelem és vereség mellett 14-szer maradtak alul.

NB I, 32. forduló

Budapest Honvéd – Kaposvári Rákóczi FC 4-2 (1-0)
gól: Gazdag (20., 65.), Hidi (62.), Kukoc (94.), illetve Bévárdi (58.), Balázs Zs. (83.)