Nagyon sokat érhet a Puskás Akadémia egyenlítő gólja

A bronzéremért küzdő Puskás Akadémia 1-1-es döntetlent játszott a bennmaradásért harcoló Kisvárda vendégeként, ezzel feljött a harmadik helyre. A hazaiak győzelem esetén biztosították volna élvonalban maradásukat, így az utolsó, szombati fordulóra maradt a döntés.

Kuttor: Mérkőzések óta ki akarnak bennünket végezni
A Mezőkövesd edzője azt üzente, elindulhat bárki az Európa Ligában, őt nem ez hajtja.

A hazaiak már az 53. percben vezetést szerezhettek volna, de a szezonbeli első büntetőjüket Fernando Viana a jobb alsó sarokra lőtte, de Tóth Balázs kivédte.

A 85. percben a brazil Sassá góljával csak sikerült megszerezni a vezetést, de hiába védekezett a csapat, nem bírta megőrizni előnyét. A 94. percben egy lecsorgó labdát a német Thomas Meissner a jobb felső sarokba bombázott (1-1).

Az utolsó forduló előtt a Puskás Akadémiának 51, a Mezőkövesdnek 50 pontja van, előbbi a Honvédot fogadja, utóbbi a Ferencvároshoz utazik szombaton.