Carrillo győzelemmel tért vissza a fehérvári kispadra

Miskolcon győzött a Vidi, legalább vasárnapig újra vezeti az OTP Bank Ligát.

A Diósgyőri VTK és a Mol Fehérvár FC zárta az OTP Bank Liga 14. fordulójának szombati játéknapját – Miskolcon találkoztak a felek.

Egy szöglet után Braniszlav Danilovics védett óriásit, pechére azonban a röviden oldalra ütött labdára Stopira csapott le a gólvonal előtt néhány centiméterrel, és a hálóba fejelt (0-1). A némi vendég fölényt hazai támadási kísérletek váltották fel, de a gólra egészen a 42. percig kellett várni a lelkes hazai publikumnak: Bacsa Patrik hámozta át magát a védőjén, majd kihasználta ziccerét (1-1). Kovács István szerzett labdát pillanatokkal a félidő vége előtt, s külsővel remekül helyezett, így előnnyel mehetett szünetre a Vidi (1-2).

Mezőnyjáték, székesfehérvári meddő fölény jellemezte a második félidő első perceit, de a kapuk nem voltak veszélyben. Egyenlíthetetlen volna a DVTK, de Prosser Dániel lökete a lécen csattant, Bacsa pedig nem talált kaput a kipattanóból. Öt perccel a vége előtt eldöntötte a meccset a második félidőben gyakorlatilag egyszer kapuig jutó Vidi: Boban Nikolov forgatta meg védőjét, majd a lábak között a hosszúba passzolt (1-3).

Joan Carrillo győzelemmel tért vissza a Fehérvár kispadjára, így csapata legalább vasárnapig visszavette a vezetést a tabellán a Ferencvárostól.

OTP Bank Liga, 14. forduló

Zalaegerszegi TE FC–Debreceni VSC 0-2 (0-1)
Gólszerző: Garba (10., 77.)

Kisvárda Master Good–Budapest Honvéd 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Gosztonyi (14.), Grozav (81.)

Paksi FC–Újpest FC 2-4 (0-1)
Gólszerzők: Hahn (62.), Bor D. (84.), illetve Feczesin (20., 51.), Zsótér (60.), Pauljevics (76.)

Puskás Akadémia FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-0)
Gólszerző: Henty (5.), illetve Zivzivadze (88.)
Kiállítva: Szolnoki (30. – Puskás)

Diósgyőri VTK–Mol Fehérvár FC 1-3 (1-2)
Gólszerzők: Bacsa (42.), illetve Stopira (6.), Kovács I. (45+1.), Nikolov (86.)

Vasárnap játsszák:
18 óra: Kaposvári Rákóczi FC–Ferencvárosi TC

Az élmezőny: 1. Fehérvár 29 pont (9 győzelem, 29-15-ös gólkülönbség), 2. FTC 29 pont (9, 23-10 – 12 meccs), 3. Mezőkövesd 28 pont, 4. Puskás Akadémia 24 pont

Kiemelt kép: molfehervarfc.hu