Majdnem újabb élcsapatot kapott el a Puskás Akadémia az NB I-ben

Emberhátrányban a 88. percig vezetett a Mezőkövesd ellen. Pakson nyert az Újpest, a Honvéd ellen is remekelt a Kisvárda.

A ZTE–DVSC találkozót követően 17 órától három mérkőzéssel folytatódott az OTP Bank Liga 14. fordulója.

A Kisvárda Master Good a 14. percben szerzett vezetést a Budapest Honvéd ellen Gosztonyi András góljával, és végül Grozav találatával 2-0-ra nyert. A Puskás Akadémia FC-nek öt perc kellett, hogy átjátssza az NB I eddig legjobban muzsikáló védelmét: Ezekiel Henty lőtt gólt a Mezőkövesd Zsóry FC ellen. A felcsútiak dolgát nehezítette, hogy Szolnoki Roland percekkel a gól után begyűjtött egy sárga lapot, a 30. percben pedig már a másodikat kapta: kiállítás! A 88. percig kitartott a hazai előny, ekkor azonban Budu Zivzivadze egyenlített, 1-1 let a vége.

Paksról térhet haza három ponttal az Újpest FC, amely Feczesin Róbert két, illetve Zsótér Donát és Branko Pauljevics egy-egy góljával nyert idegenben 4-2-re.

OTP Bank Liga, 14. forduló

Zalaegerszegi TE FC–Debreceni VSC 0-2 (0-1)
Gólszerző: Garba (10., 77.)

Kisvárda Master Good–Budapest Honvéd 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Gosztonyi (14.), Grozav (81.)

Paksi FC–Újpest FC 2-4 (0-1)
Gólszerzők: Hahn (62.), Bor D. (84.), illetve Feczesin (20., 51.), Zsótér (60.), Pauljevics (76.)

Puskás Akadémia FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-0)
Gólszerző: Henty (5.), illetve Zivzivadze (88.)
Kiállítva: Szolnoki (30. – Puskás)

Diósgyőri VTK–Mol Fehérvár FC 1-3 (1-2)
Gólszerzők: Bacsa (42.), illetve Stopira (6.), Kovács I. (45+1.), Nikolov (86.)

Vasárnap játsszák:
18 óra: Kaposvári Rákóczi FC–Ferencvárosi TC

Az élmezőny: 1. Fehérvár 29 pont (9 győzelem, 29-15-ös gólkülönbség), 2. FTC 29 pont (9, 23-10 – 12 meccs), 3. Mezőkövesd 28 pont, 4. Puskás Akadémia 24 pont

Kiemelt kép: Puskás Akadémia Flickr