Zalaegerszegen javított a DVSC

Garba duplájával a vendég Debreceni VSC győzelmével kezdődött az OTP Bank Liga 14. fordulója.

Már a tizedik percben vezetést szerzett a Debreceni VSC a Zalaegerszegi TE FC vendégeként az OTP Bank Liga 14. fordulójának nyitómérkőzésén. A debreceniek vezető találatát Haruna Garba szerezte, miután teljesen egyedül vezethette kapura a játékszert egy labdaszerzést követően.

A ZTE próbálkozott, a második félidőre azonban csökkent a lendülete, igaz, így is főleg a vendégek térfelén pattogott a labda. A debreceni kontrák viszont rendre veszélyt jelentettek a hazai kapura: egy ilyen akció végén Garba teljesen üresen vehette le a labdát a tizenhatoson belül, és a hosszú sarokba lőtt (0-2). Tomas Kosicky bravúrjai is segítették a Debrecent, amely így 2-0-s sikert aratott.

A DVSC két vesztes bajnokit követően győzelemmel javított, így 18 pontos a bajnokságban, míg a ZTE 11-gyel kiesőhelyen áll.

Garba első gólja

Garba gólja Egerszegen

A ZTE gyakorlatilag 9 percen át a kapujához szegezte a Debrecent, majd jött egy apró hiba…

Közzétette: M4Sport – 2019. november 30., szombat

OTP Bank Liga, 14. forduló

Zalaegerszegi TE FC–Debreceni VSC 0-2 (0-1)
Gólszerző: Garba (10., 77.)

Kisvárda Master Good–Budapest Honvéd 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Gosztonyi (14.), Grozav (81.)

Paksi FC–Újpest FC 2-4 (0-1)
Gólszerzők: Hahn (62.), Bor D. (84.), illetve Feczesin (20., 51.), Zsótér (60.), Pauljevics (76.)

Puskás Akadémia FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-0)
Gólszerző: Henty (5.), illetve Zivzivadze (88.)
Kiállítva: Szolnoki (30. – Puskás)

Diósgyőri VTK–Mol Fehérvár FC 1-3 (1-2)
Gólszerzők: Bacsa (42.), illetve Stopira (6.), Kovács I. (45+1.), Nikolov (86.)

Vasárnap játsszák:
18 óra: Kaposvári Rákóczi FC–Ferencvárosi TC

Az élmezőny: 1. Fehérvár 29 pont (9 győzelem, 29-15-ös gólkülönbség), 2. FTC 29 pont (9, 23-10 – 12 meccs), 3. Mezőkövesd 28 pont, 4. Puskás Akadémia 24 pont

Kiemelt kép: dvsc.hu