Élő Magyar foci

Borzalmas hibákkal nyírta ki magát a válogatott a horvátok ellen

A magyar labdarúgó-válogatott 3-0-ra kikapott Horvátországtól az Európa-bajnoki selejtezősorozatban. Marco Rossi csapata az első félidőben saját magát verte meg, hatalmas védelmi hibák vezettek oda, hogy három gólt is kaptunk a szünetig. Gulácsi tizenegyest védett a második félidőben, Kleinheisler kiállítása miatt pedig jó félórát emberhátrányban játszottunk. Az egész mérkőzésen csak egyszer találtuk el a kaput. Magyarország az E csoport harmadik helyén áll.

A horvát sajtót a hazai kezdő tizenegy nem lepte meg, a Dnevnik inkább csak rácsodálkozott, hogy Zlatko Dalic mennyire biztosra ment és a rutin mellett döntött. A szakember már szerdán elmondta, hogy kilenc játékos helye biztos, a két kérdéses poszton azonban Ivan Rakitic és Ante Rebic kapott bizalmat Nikola Vlasic és Josip Brekalo ellenében.

A horvátok 4-3-3-as taktikája ért célba előbb, igaz, ahhoz az is kellett, hogy az 5. percben Kádár Tamás eladta a labdát, Luka Modric pedig begyalogoljon a kapuba (1-0).

Azt érezni lehetett, hogy Kádár középre húzásával és Korhut Mihály beállításával nem áll majd biztosabb lábakon a magyar védelem, és hogy a középpályásról nagyon fog hiányozni a Nagy Ádám, Pátkai Máté, Szoboszlai Dominik trió.

De arra, hogy tartalékosan önmaga paródiáját nyújtja majd a csapat, semmi sem utalt.

Amikor már kicsit sikerült labdát tartani, volt veszélyes szöglet és szabadrúgás, jött egy újabb elemi hiba: a 24. percben Lovrencsics Gergő szinte utolsó emberként elaludt, Rebic lelopta a lábáról labdát, beadásával megkötényezte Willi Orbánt, Bruno Petkovic pedig amilyen rossz passzt kapott, olyan zseniálisan oldotta meg, és a kifutó Gulácsi Péter mellett sarokkal behúzta a labdát a kapuba – miközben a visszafutó Kádár a földbe rúgva nem tudott menteni (2-0).

És még mindig nem volt vége, a Monty Python-csoport megirigyelte volna előbb azt, ahogy Petkovic az ötösön belül emelgetett (Gulácsi végül lábbal védett), majd a 43. percben Ivan Perisic bal oldali beadását Kádár elvétette, ez megzavarta Gulácsit is, így Petkovicnak nem volt nehéz dolga eltalálni az üres kaput (3-0).

A szünetben Kádár helyére Lang Ádám állt be, nyolc percig sikerült is hiba nélkül megoldani. Az 54. percben Rebic cselezgetett balról befelé, Kleinheisler László felrúgta, a jogos tizenegyest Perisic a jobb sarokra lőtte, Gulácsi szép vetődéssel szögletre ütötte a labdát.

Kleinheisler kiállítása miatt már egy váratlan feltámadásban sem reménykedhettünk, bár emberhátrányban merészebb lett a csapat, és a 68. percben Sallai Roland lövése végre kaput talált, de a horvát kapus védte a 18 méteres lövést. Az utolsó húsz percben a horvátok már nem hajtották szét magukat, Dalic lekapta a pályáról Perisicet, Modricot és Rakiticet, Marco Rossi pihenőt adott Dzsudzsák Balázsnak és Sallainak, így maradt a számunkra hízelgő 3-0-as végeredmény.

A magyar szurkolók számára maradt az „UEFA-maffia”-szlogen, és a remény, hogy vasárnap, Azerbajdzsán ellen a Groupama Arénában hozzuk a kötelezőt, és akkor november 19-én Cardiffban, Wales ellen ki lehet harcolni a továbbjutást.

Ezzel a mérkőzéssel egy időben rendezték a Szlovákia – Wales mérkőzést, ott 1-1-es döntetlen lett a vége.

Eb-selejtező, E csoport

Horvátország – Magyarország 3-0 (3-0)

Horvátország: Livakovic – Jedvaj, Lovren, Vida, Barisic – Modric (Kovacic, 67.), Brozovic – Rebic, Rakitic (Vlasic, 74.), Perisic (Brekalo, 60.) – Petkovic. Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic

Magyarország: Gulácsi – Lovrencsics, Orbán, Kádár (Lang, a szünetben), Korhut – Vida M., Kleinheisler – Dzsudzsák (Nagy D., 60.), Holman, Sallai (Varga, 76.) – Szalai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi

Gólszerző: Modric (5.), Petkovic (24., 43.)

Sárga lap: Kleinheisler (19.), Lovrencsics (82.) illetve Vida (31.), Brozovic (45.)

Himnusz helyett kurvagyenge

Eddig az volt a szokás, hogy a szurkolók mindig eléneklik a magyar himnuszt a csapatnak, vereség esetén is. Most azonban helyette a kurvagyenge rigmus szólt a magyar táborból. Beszédes.

Nevetséges hibák után óriási pofon Horvátországban

Majdnem ott a negyedik

Vida veszített el egy párharcot, a horvátok a labdaszerzés után Rebicet játszották meg, aki a jobb szélről a hosszú alsót vette célba, és nem is tévedett sokat. Gulácsi most szemmel védett.

Na, lássuk a horvátok leendő vezérét!

Akárkit kérdeztünk, mindenki azt mondta horvát oldalról, hogy Nikola Vlasic lesz az új nagy sztár. A Splitből indulo 22 éves középpályás jelenleg a CSZKA Moszkva játékosa, úgyhogy a Fradi ellen is pályára léphet majd az EL-ben. Vlasic Rakitic helyére érkezett.

ELTALÁLTUK A KAPUT

Kellett rá várni, de megvan az első kaput eltaláló lövésünk. Sallai tüzelt, de középre, nem okozott gondot a kapusnak.

Mélyül a gödör, tíz emberrel vagyunk

Kleinheisler ugyanis megkapta a második sárgáját – az első félidőben is kapott egyet. Bár az nem derült, ki miért, mert, ha a szabálytalanság miatt, akkor már a tizenegyes előtt le kellett volna battyognia a pályáról.

Gulácsi tizenegyest védett!

Rebic tört be a tizenhatoson belülre, Kleinheisler csak szabálytalanul tudta megállítani. Perisic állt a labda mögé, a jobb alsó sarkot vette célba, Gulácsi azonban érezte az irányt és védett.

0-3-nál is tolják a szurkolást

A hokivébéken a világ rendre rácsodálkozik, hogy a magyar szurkolók hátrányban is milyen lelkesedéssel szurkolnak, de ugyanez elmondható a Splitbe ellátogató drukkerekről is. Ilyen egy igazi szurkoló, a bajban is kitart. Riszpekt!

Beszédes statisztika

A horvátok 60 százalékban birtokolják a labdát, volt nyolc lövési kísérlet, amiből hat eltalálta a kaput – nekünk nulla.

Csupán a szögletekben (2:4) és a lesre futásban (0:2) vezetünk.